724 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 30 Aralık 2015 03:16
Ekonomi, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Milli Savunma Bakanlıklarına ait atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre; Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Fatih Metin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na Mehmet Daniş, Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Şuay Alpay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine Medet Nebi Yanık atandı.

Salı, 01 Aralık 2015 10:01
Elektrik faturalarında son bir yılda “enerji bedeli” düşerken, “masraflarda” yüzde 68’e varan artışlar yaşandığı ortaya çıktı.

Son bir yıllık dönem içinde elektrik faturalarındaki, “enerji” bedeli azalırken, “dağıtım”, “kayıp bedeli” ve “sayaç okuma” gibi bedellerin pahalandığı ortaya çıktı. “Dağıtım bedeli” yüzde 38, “kayıp bedeli” yüzde 65 zamlanınca faturalara binen yük arttı. 

Perşembe, 03 Aralık 2015 21:24
Irak Kürtlerini uluslararası ticaret yapar hale getiren Erdoğan ailesine, Irak Kürdistanı'ndan destek geldi. Parlamentonun Enerji Komisyonu Başkanı, "Tankerler bizden gitti" derken, bilineni tekrar etmiş oldu.

Irak Kürdistanı Parlamentosu Enerji Komisyonu Başkanı Şerko Cevdet Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya Savunma Bakanlığı'nın IŞİD petrolünün Zaho-Silopi hattından Türkiye'ye geçtiği iddialarına ilişkin, "Rusya'nın uydudan çektiği görüntüler, Kürdistan bölgesinden Türkiye'deki Ceyhan Limanı'na petrol taşıyan tankerlere aittir" dedi.

Perşembe, 24 Aralık 2015 17:23
Bakan olan damat Berat Albayrak, müsteşarlığa imam hatip kökenli bir ismi atadı.

 

Bakanlık koltuğuna gelen Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndaki ilk operasyonunu yaptı.

Bakanlık Müsteşarlığı görevine imam hatip kökenli Fatih Dönmez getirildi. 

Pazartesi, 21 Aralık 2015 16:52
Avrupa Birliği, Rusya'ya uygulanan yaptırımları 6 ay daha uzatma kararı aldı.

AP'nin haberine göre, Avrupa Birliği, Rusya'ya karşı uygulanan yaptırımların 6 ay daha uzatılmasına kadar verdi. AB tarafından alınan kararın sebebinin Rusya'nın "Ukrayna'da barış anlaşmasına saygı duymaması" olduğu söyleniyor.

Yaptırımların maliye, enerji ve savunma sektörlerini kapsadığı biliniyor.

Çarşamba, 09 Aralık 2015 00:44
Siyasetçilerin açıklamalarını inceleyen "Doğruluk Payı"nın son araştırması, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın İklim Değişikliği 21. Taraflar Konferansı'ndaki sözleri oldu.

"Doğruluk Payı"nın yaptığı son araştırma, Paris'te devam eden Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği 21. Taraflar Konferansı'nda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın sözleri oldu.

Perşembe, 03 Aralık 2015 09:31
Başbakan Ahmet Davutoğlu Rusya'nın gündeme getirdiği IŞİD'le petrol ticareti iddialarına, "O bölge bütün ülkeler tarafından izleniyor, IŞİD'le gizli bir ticaret mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rus yaptırımlarına ilişkin olarak, Azerbaycan'la devam eden ilişkiler konusunda "Azerbaycan'la yürüttüğümüz enerji birliği Rusya'dan bağımsız olarak zaten devam ediyor. Yaşananları Aliyev ile kapsamlı bir şekilde ele alacağız. Türkiye ile Azerbaycan arasındaki enerji işbirliğini artırmak için temaslarda bulunacağız" dedi.

Cumartesi, 05 Aralık 2015 15:14
Ankara ve Zonguldak'ta tesis çalışması nedeniyle 8 Aralık Salı günü çeşitli ilçe ve mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak.

Ankara'da tesis çalışması nedeniyle 8 Aralık Salı günü çeşitli ilçe ve mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak.

Başkent Elektrik İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre elektrik kesintisi yapılacak yerler ve saatler şöyle: 

Salı, 29 Aralık 2015 22:41
Suudi Dışişleri Bakanı, Türkiye ile birlikte "stratejik işbirliği konseyi" kurma konusunda anlaştıklarını söyledi.

Ortadoğu'da ABD yanlısı "Sünni ekseni" arasındaki işbirliği gelişiyor.

El Arabiya'nın haberine göre, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Ankara ile Riyad'ın "stratejik işbirliği konseyi" kurma konusunda anlaştıklarını söyledi.

Cumartesi, 26 Aralık 2015 16:41
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Davutoğlu'nun ardından Erdoğan'la görüştü.

Mesud Barzani'nin hemen ardından Türkiye'ye gelen Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Erdoğan'la da görüştü.

Çarşamba, 16 Aralık 2015 23:16
Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ, 19 Aralık'ta Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kilis'in bazı bölgelerinde elektrik kesintisine gidileceğini açıkladı.

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ, 19 Aralık'ta Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kilis'in bazı bölgelerinde elektrik kesintisine gidileceğini açıkladı.

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre,

Cuma, 25 Aralık 2015 15:47
Çin Halk Cumhuriyeti tarafından kurulan Asya Altyapı Yatırım Bankası'nın resmi olarak kurulduğu ve önümüzdeki yıl çalışmaya başlayacağı açıklandı.

Reuters'in haberine göre Çin Halk Cumhuriyeti öncülüğünde kurulan ve 17 ülkenin katıldığı Asya Altyapı Yatırım Bankası resmi olarak kuruldu. Bankanın önümüzdeki yıl çalışmaya başlayacağı bildirilirken, açılış seramonisinin Ocak ortasında gerçekleştirileceği ve bankanın ilk başkanının resmen seçileceği belirtiliyor.

Perşembe, 24 Aralık 2015 15:56
Hindistan ve Rusya arasında büyük ölçekli silah anlaşması yapılması bekleniyor. Anlaşmanın değerinin 150 milyar doları bulabileceği söyleniyor.

RT'nin haberine göre, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin Rusya'ya yaptığı 2 günlük gezi sırasında büyük ölçekli bir askeri kalkınma anlaşması yapılması bekleniyor. Anlaşmanın değerinin 150 milyar dolar olabileceği söylenirken, Hindistan'ın Rusya'nın S-400 hava savunma sistemlerini de satın alacağı söyleniyor.

Pazartesi, 07 Aralık 2015 09:20
ABD'li yetkili Amos Hochstein, IŞİD'in Türkiye'ye petrol getirdiğini doğruladı, ancak bunun "ekonomik olarak önemsiz" olduğunu iddia etti.

AFP'nin haberine göre ABD'nin uluslararası enerji ilişkileri özel elçisi ve koordinatörü Amos Hochstein, IŞİD'in Suriye'de kontrol ettiği bölgelerden çaldığı petrolü Türkiye'ye getirdiğini kabul etti.

Ancak getirilen petrolün "ekonomik olarak önemsiz" olduğunu iddia eden Hochstein, miktarın da giderek azaldığını, petrolün hacminin de kârının da yüksek olmadığını öne sürdü.

Cumartesi, 05 Aralık 2015 14:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğalgazda en büyük tedarikçimiz Rusya'dır, ham petrolde Irak ama tek kaynağımız bunlar değil. Doğalgazın önemli bir bölümünü elektrik üretiminde kullanıyoruz" dedi.

Türkiye İnovasyon Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Açıklamalardan başlıklar şöyle:

Pages