372 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 22 Aralık 2015 21:38
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, Marmara ve Ege bölgelerinin bazı bölümleri için sis, buzlanma ve don uyarısı yaptı.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, yarın akşamdan itibaren Balıkesir'in merkez ve güney ilçeleri, Manisa il geneli, Çanakkale'nin doğu ilçeleri, İzmir'in ve Aydın'ın doğusunda kalan ilçelerindegece ve sabah saatlerinde, yer yer yoğun olmak üzere sis tahmin ediliyor.

Perşembe, 10 Aralık 2015 14:39
Didim'den yola çıkan, içinde Iraklı sığınmacıların bulunduğu lastik bot, Yunanistan'ın Bulamaç Adası yakınlarından alabora oldu.

Aydın'ın Didim ilçesinden bu sabah yola çıkan, içinde 20 Iraklının bulunduğu lastik bot, Yunanistan'ın Bulamaç Adası (Farmakonisi) yakınlarında alabora oldu. Olayda, 4 kişinin yaşamını yitirdiği öğrenildi. 

Salı, 15 Aralık 2015 13:09
Ege ve Marmara bölgeleri için yarın akşamdan itibaren etkisini artıracak kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Kuzey Ege ve Marmara bölgelerinde fırtına beklendiğini duyurdu. 

Meteoroloji'den yapılan açıklamada fırtınanın Marmara'da çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren etkisini artırmasının beklendiği belirtilerek şöyle denildi:

Pazartesi, 28 Aralık 2015 10:03
İzmir ve Ege Bölgesi genelinde havadaki insan sağlığına zararlı partiküler madde değerleri sınır değerleri birçok kez aştı, uzmanlar hava kirliliği için uyardı. İzmir'de en yüksek partiküler madde değeri Alsancak'ta ölçüldü. Ege Bölgesi'nde ise en yüksek değer Soma ve Denizli'de ölçüldü.

İzmir ve Ege genelinde, hava sıcaklığındaki gece ve gündüz farkının arttığı bugünlerde, yoğun sis ve rüzgarın da olmamasından meydana gelen basınç farkı nedeniyle, hava kirliliği sorunu bulunuyor. Özellikle havadaki partiküler madde değerlerinin, tüm Ege kentlerinde Aralık ayı başından itibaren sınır değerleri kimi saatlerde aştığı görülüyor.

Pazartesi, 14 Aralık 2015 13:59
Geçtiğimiz aylarda Ankara'da ODTÜ, İstanbul'da İTÜ'de başlatılan cami kampanyası şimdi de İzmir'e sıçradı. Ege Üniversitesi'nde bir grup, Bornova'daki yerleşkeye cami yapılması için kampanya başlattı.

ODTÜ ve İTÜ'deki "cami kampanyası", Ege Üniversitesi'nde de başlatıldı.

Sözcü'den Deniz Ayas'ın haberine göre, Ege Üniversitesi'nde bir grup, yerleşkeye cami yapılması için harekete geçti. 

İTÜ'DE SESSİZCE TEMELİ ATILMIŞTI

Salı, 29 Aralık 2015 12:41
Ege Denizi'nde göçmenlerin hikayeleri yürek burkuyor. 10 yaşındaki Afgan kız çocuğunun botun batması halinde ağırlık yapmaması için saçları kesildi.

İzmir'in Dikili İlçesi Bademli ve Salihleraltı sahilleri, Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan göçmenler nedeniyle büyük insanlık dramına sahne olmaya devam ediyor.

Göçmenleri taşıyan botun batması halinde suda ıslanarak ağırlık yapmaması için kesilen sırma saç görüntüsü kameralara yansıdı.

Pazar, 13 Aralık 2015 19:05
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ege Denizi’nde Rus savaş gemisiyle Türk balıkçı teknesi arasında yaşanan gerilime ilişkin açıklama yaptı.

Roma’da katıldığı Uluslararası Libya Konferansı sonrası gazetecilere açıklamalar yapan Bakan Çavuşoğlu, “Rus tarafından açıklamayı gördük. Şimdi o balıkçı teknesi tespit edildi ve balıkçıyla da görüştükten sonra biz de nasıl olduğuna dair bilgi aldıktan sonra biz de gerekli açıklamalarımızı yaparız” dedi.
 

Pazar, 13 Aralık 2015 14:18
Rusya'ya ait 'Smetliviy' savaş gemisi, Ege Denizi'nde bir Türk balıkçı gemisi ile çarpışma olasılığını son anda engelledi. Olayla ilgili Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin Moskova'daki askeri ateşesini bakanlığa çağırdı.

Rusya Savunma Bakanlığı Basın Dairesi'nden yapılan açıklamaya göre, Ege Denizi'nin kuzeyindeki Limni Adası'ndan 22 kilometre uzaklıkta seyreden ‘Smetlivıy' Rus askeri devriye gemisi, bir Türk balıkçı gemisiyle çarpışma ihtimalini son anda engelledi.

Pazartesi, 14 Aralık 2015 14:47
Dikili'den Ege Denizi'ne açılarak Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan göçmenlerin içinde bulunduğu lastik bot battı. 45 yaşındaki bir anne 10 yaşındaki kızının cesedini kilometrelerce taşıdı.

Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek üzere İzmir Dikili'nin Salihleraltı Dombay Mevkii'nden bu sabah denize açılan içinde 50 Afgan'ın bulunduğu lastik bot, uluslararası sularda battı. Can yelekleri giymiş olan göçmenler yüzerek sahile dönebildi. 

Pazartesi, 28 Aralık 2015 22:42
Usta tiyatro sanatçısı Genco Erkal, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelediği ‘Ben Bertolt Brecht’ adlı oyununda sahneye Silivri Cezaevi’nde bulunan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün isminin bulunduğu bir pankart yerleştirdi. ‘Onlar özgür kalıncaya dek bu pankart benim sahnemde olacak’ diyen Genco Erkal’ı Can Dündar’ın 21 yaşındaki oğlu Ege Dündar da izledi. Ege Dündar oyun sonunda Genco Erkal, Tülay Günal ve Yiğit Özatalay’ı ayakta alkışladı.

Genco Erkal, Tülay Günal ile birlikte oynadığı, piyanoda Yiğit Özatalay’ın eşlik ettiği ‘Ben Bertolt Brecht’ adlı oyununu geçtiğimiz akşam Trump Alışveriş Merkezi’nin gösteri merkezinde sahneledi. Oyun boyunca sahnede Silivri Cezaevi’nde bulunan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün isminin bulunduğu bir pankart vardı.

Çarşamba, 09 Aralık 2015 23:43
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden itibaren Ordu ve Giresun çevrelerinin aralıklı hafif yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Perşembe, 03 Aralık 2015 01:09
İzmir'de sahte rakı içtikten sonra hayatını kaybedenlerin sayısı bugün itibariyla 10'a yükseldi.

İzmir'de bir marketten aldığı sahte rakıyı içtikten sonra fenalaşıp hastaneye kaldırılan Gürkan Tapınç tedavi gördüğü hastaneden hayatını kaybetmişti. Gürkan Tapınç’ın ardından 

63 yaşındaki Cemil Şipka alkol aldıktan sonra fenalaştı.  Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Cemil Şipka, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Pazartesi, 28 Aralık 2015 11:51
Rusya Donanması'na ait "Caesar Kunikov" ve "Yauza" adlı iki gemi, Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne yol aldı.

Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na bağlı 158 borda numaralı savaş gemisi 'Caesar Kunikov' ile askeri kargo gemisi 'Yauza' saat 08.30'da Ege Denizi'nden Çanakkale Boğazı'na giriş yaptı. İki gemi, saat 09.20'de Çanakkale önlerine ulaştı.

Çarşamba, 23 Aralık 2015 19:10
Didim’den Yunanistan’ın Leros Adası’na geçmeye çalışan mülteci teknesi battı. Kazada 7’si çocuk 13 kişi hayatını kaybetti.

Aydın’ın Didim ilçesinden Yunanistan’ın Leros Adası’na gitmeye çalışan, mültecileri taşıyan tekne Ege Denizi’nde alabora oldu. Kazada 7’si çocuk 13 kişi hayatını kaybetti.

DHA’nın haberine göre 15 kişi Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Kayıp 7 kişi ise aranıyor.

Pazar, 13 Aralık 2015 16:01
İstanbul'dan geçtiği sırada güvertesindeki bir askerin füze taşımasıyla tartışma yaratan Rus savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

İstanbul Boğazı'ndan geçerken bir askerin omzunda füze taşıması ile gündeme gelen Rus Donanması'na ait savaş gemisi 'Caesar Kunikov' Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne açıldı. 

Pages