1066 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 19 Aralık 2015 19:54
Türkiye’nin farklı kentlerinden bir araya gelen baro başkanları, "Tahir Elçi cinayetinin faili meçhul kalmasına izin vermeyeceğiz, barış elçisi olan Tahir Elçi’nin yaşamını adadığı demokrasi, barış, adalet ve insan hakları mücadelesine sahip çıkacağız" dedi.

Türkiye’nin farklı kentlerinden bir araya gelen baro başkanları, Sur ilçesinde, 28 Kasım günü yaptığı basın açıklaması sırasında öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi cinayetinde gelinen nokta ve yapılması gerekenlerle ilgili toplandı.

Cuma, 25 Aralık 2015 11:39
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Moskova ziyareti dün Meclis'te tartışmalara yol açtı. AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı'nın "Demokrasi çarpar başkaları da çarpar" sözlerine yanıt veren HDP’li İdris Baluken: "Az olandan az, çok olandan çok gider" dedi.

Demirtaş'ın Moskova ziyareti dün Meclis'in en önemli tartışma konularından bir haline geldi. AKP'liler Demirtaş'ı ihanetle suçlarken HDP'den de suçlamalara yanıt geldi.

Cuma, 25 Aralık 2015 02:23
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye’de her şey tartışılabilmeli, tartışılmalı da. Öyle bir mükemmel sistem getirirler ki belki biz de destekleriz. Biz parlamenter sisteme dayalı, saat gibi çalışan, güçlerin dengelendiği bir parlamenter sistem istiyoruz. Demokrasi kültürü yoksa bir toplumda hangi sistemi getirirsiniz getirin, bütün mesele bu demokratik sistemi içselleştirmektir" dedi.

Gazetelerin Ankara temsilcileriyle buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapacağı görüşme öncesinde açıklamalarda bulundu. 

Salı, 08 Aralık 2015 14:50
Gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmasına tepki gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Haber yapan kişiyi hapse atıyorsunuz, onu hapse atan yargıç, yargıç değildir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmasıyla ilgili olarak, "Haber yapan kişiyi hapse atıyorsunuz, onu hapse atan yargıç, yargıç değildir" dedi.

Pazar, 27 Aralık 2015 17:11
Diyarbakır'da Demokratik Toplum Kongresi (DTK) iki gün süren toplantının ardından sonuç bildirgesini açıkladı.

DTK, genişletilmiş olağanüstü genel kurulu dün başlamıştı. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, DTK Eş Başkanları Hatip Dicle, Selma Irmak, milletvekilleri, belediye başkanları katıldığı toplantının sonuç bildigesi açıklandı.

Cumartesi, 12 Aralık 2015 15:27
AKP milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, 5 Aralık 1934'te kadına seçme ve seçilme hakkı verilmesinde 'arızalı bir durum' olduğunu savunarak, "Seçme seçilme hakkı verilmiş; evet, çok güzel, ama ilk defa başörtülü milletvekili seçilerek 7 Haziran 2015'te meclise girebiliyorlar" dedi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nca düzenlenen 'Kadın ve Demokrasi' paneli Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Panelde AKP Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, AKP'nin bugün kadına bakış algılanışını yerle bir ettiğini, kendisinin de bu süreci 'Sessiz devrim' olarak adlandırdığını söyledi.

Pazar, 20 Aralık 2015 17:02
Türkiye'nin dört bir yanında, Güneydoğu kentlerindeki sokağa çıkma yasaklarını protesto gösterileri vardı. Galatasaray Meydanı ve Van'dan sonra Antalya, Adıyaman ve Kızıltepe'de de protesto gösterisinde bulunan yurttaşlara polis saldırdı.

Antalya'da Emek ve Demokrasi Güçleri üyesi bir grup Sur, Cizre, Silopi ve Nusaybin'de uygulanan sokağa çıkma yasağını protesto için yürümek isteyince polis biber gazıyla müdahale etti.

Pazartesi, 14 Aralık 2015 00:00
İzzettin Önder

Günümüzde konuştuğumuz ve şikayetçi olduğumuz birçok sorun, bir yönü ile,  kurumsallaşamamamızın sonucudur. Emeğin makul ücret alamamasından, YÖK’ün üniversite üzerinde hakimiyet kurmasına, eğitim sistemimizin bir türlü istikrara kavuşturulmamış olmasından, yargıya yapılan her müdahale aslında kurumsallaşmamış olmamızın çok temel göstergeleridir.

Çarşamba, 09 Aralık 2015 01:15
Ahmet Abakay

RTE işin kolayını buldu. Hangi olumsuzluk gündeme gelse aynı yanıtı veriyor: “ Olsa ne olur, olmasa ne olur?” gibi.

“İşid’e silah gönderildi” diye haber yapılıyor.

“Yok böyle bir şey, yalan” demiyor. “Gittiyse gitti, o tır’larda silah olsa ne olur, olmasa ne olur?” diyor.

Oysa o araçlarda silah varsa çok şey olur, uluslar arası suç olur.”

Çarşamba, 23 Aralık 2015 21:30
Beşar Esad'ın danışmanı Buseyna Şaban, Suriye hükümetinin BM gözetimindeki müzakerelere katılmaya hazır olduğunu açıkladı.

Viyana Grubu'nun Suriye'de siyasi çözüme ilişkin yol haritasına açıklamasına Şam yönetiminden ilk yanıt geldi.

El Meyadin'e konuşan Beşar Esad'ın danışmanı Buseyna Şaban, BM'nin Suriye'ye ilişkin çıkardığı yol haritasını kabul ettiklerini ve müzakerelere katılacaklarını açıkladı.

Cumartesi, 19 Aralık 2015 13:36
Başbakan Davutoğlu, Türkiye’den Suriye’deki cihatçılara sarin gazı gittiğine yönelik iddialara "Bu alçakça bir iddia. Türkiye, kitle imha silahı üretmemiştir, kullanılmamasına da izin vermemiştir. Türkiye’den sarin gazı gittiğini kim söylüyorsa yalan söylüyor, iftira atıyor. Ben sadece yazıklar olsun diyorum" yanıtını verdi.

CHP İstanbul Milletkvekili Eren Erdem'in sarin gazı konusundaki açıklamalarına bir yanıt da Başbakan Davutoğlu'ndan geldi.

"Bir CHP milletvekili bugünlerde hepimizi derinden üzen ve CHP'ye oy veren seçmenleri de belki diğer milletvekillerini de herhalde derinden kaygıya teşvik eden ifadelerde bulundu" diyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

Pazar, 20 Aralık 2015 09:12
arşamba günü Moskova’da Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’la görüşeceğini açıklayan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş çatışma ortamına dair konuştu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Özgür Gün TV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Demirtaş’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Pazar, 13 Aralık 2015 15:26
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Silivri Cezaevi'nde bulunan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'ü ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ü ziyaret etmek için Silivri Cezaevi'ne gitti.

Pazar, 27 Aralık 2015 15:35
Adalar, Beykoz, Kadıköy, Sancaktepe ve Pendik'in bazı mahallelerinde 29 Aralık'ta elektrik kesintisi yapılacak.

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Adalar'da 10.00-16.00'da, Burgazadası Mahallesi, Cami, Gezinti, Gönüllü, Yelkenci Mehmet sokakları, Beykoz'da 09.00-18.00'de, Göztepe Mahallesi, Güz Çıkmazı, Bent, Ezgi, Arkadaş, Kardeşler, Zaman Çıkmazı, Takvim Çıkmazı, Çağ Çıkmazı, Alev, Göl Çıkmazı sokakları, Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Şehit Mustafa Gözütok, Emre, Levent

Cumartesi, 26 Aralık 2015 16:52
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ahmet Davutoğlu'nun seçim öncesi ve sonrasında yaptığı konuşmalarında tüm topluma elini uzattığını ileri sürerek "o eli tutmayı da milli vazife olarak görürüm" dedi.

Hatay Barosu'nun kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında geldiği kentte temaslarını sürdüren Feyzioğlu, İskenderun Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Oda Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Feyzioğlu, burada bir de açıklamada bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim öncesi ve sonrasında verdiği mesajlara değinen Feyzioğlu, şöyle konuştu:

Pages