20179 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 28 Aralık 2015 16:53
Solun etkisizliği halklar arasındaki mesafenin açılmasına neden oluyor. Oysa iki halkı da ortak mücadelede birleştirebilecek bir yanıt üretilmeden bu ülkenin felaketten kurtulmasının mümkün olmadığını biliyoruz. O yanıt bizim açımızdan son derece nettir ve adlı adınca sosyalist bir Türkiye’yi işaret etmektedir.

Bugün Al Jazeera Turk’e röportaj veren HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş şöyle diyordu:

Perşembe, 31 Aralık 2015 13:15
Türkiye kara teslim oldu. Birçok ilde yoğun kar yağışı görüldü.

Türkiye'de birçok ilde yoğun kar yağışı görülüyor.

Hava şartlarının olumsuzluğu nedeniyle illerde okullar tatil edildi, ulaşım seferlerinde aksamalar yaşandı.

Yurttaşların kar altında görüntüleri objektiflere yansıdı.

İl il kar manzaraları:

İSTANBUL

Pazartesi, 07 Aralık 2015 17:29
F-16'ları geliştiren ekipte yer alan bir savunma uzmanı, kamuoyundaki bilgilerin Türkiye'nin Rusya'ya pusu kurduğunu gösterdiğini söyledi.

24 Kasım'da Türkiye'nin Rusya'ya ait Su-24 savaş uçağını düşürmesinin ardından başlayan tartışma devam ediyor.

Rusya, uçağın Suriye hava sahasındayken düşürüldüğünü söylerken, Türkiye "sınır ihlali" olduğunu iddi etmişti.

Perşembe, 10 Aralık 2015 00:30
Kemal Okuyan

Milliyetçiliğin iyisi, gelişkini, düzeylisi olur mu?

Klibinde Rus model oynatmayacağını ilan eden şarkıcıyı görmüşsünüzdür. Kuşkusuz ucuz yoldan reklam peşindeydi ama kendini bu kadar rezil etmeyi göze aldığına göre, konuyla, milliyetçilikle ilgili bir boyut illa ki var davranışında. Herhalde milliyetçiliğin bin ayıbı örttüğünü düşünmekte…

Ayıp!

Salı, 29 Aralık 2015 19:31
Türkiye'nin Kırım'daki Tatarları Rusya'ya karşı silahlandırdığı ileri sürüldü. Dışişleri bu iddiayı reddetti ancak daha önce de bu tip bir konu gündeme gelmişti. Üstelik iddiayı dile getiren kişinin Türkiye bağlantısı da var.

"Kırım Tatarları Meclisi" isimli Rusya karşıtı grubun lideri ve Kırım'a yönelik abluka faaliyetlerinin odağındaki isim Lenur İslamov ilginç bir iddia ortaya attı.

Pazartesi, 21 Aralık 2015 09:14
Suriye ordusunun Lazkiye'nin kuzeyinin neredeyse tamamını ele geçirdiği ve Türkiye sınırına doğru ilerlemeyi sürdürdüğü bildiriliyor.

Fars haber ajansı tarafından yapılan habere göre, Suriye ordusu, hafta sonu boyunca ülkenin kuzeyinde ilerlemeyi sürdürerek, Lazkiye'nin kuzeyinin neredeyse tamamını ele geçirdi. Ordunun hafta sonu boyunca 10 stratejik tepeyi ele geçirdiği ve onlarca İslamcıyı öldürdüğü bildiriliyor.

Çarşamba, 30 Aralık 2015 13:49
Almanya'nın etkili gazetelerinden Süddeutsche Zeitung, Kürt bölgesinde devam eden çatışmaların "Türkiye'nin başarısız olduğunu" gösterdiğini savundu. Gazete, AB'yi Kürt ihtilafına müdahale etmeye çağırdı.

Almanya’nın en etkili günlük gazetelerinden, merkez eğilimli Süddeutsche Zeitung, Kürt illerindeki çatışmaları birinci sayfadan ayrıntılarıyla işlerken, yayımladığı bir yorumda da, AB’nin Kürt sorununa doğrudan müdahale etmesi için çağrıda bulundu.

Salı, 22 Aralık 2015 08:00
Özgür Şen

Türkiye ile İsrail ilişkilerinde Mavi Marmara krizi ile başlayan bir dönem resmi olarak sona ermek üzere. Türkiye ile İsrail'in bir mutabakatın, dolayısıyla diplomatik ilişkileri düzeltmenin arifesinde olduğu söyleniyor.

Perşembe, 03 Aralık 2015 16:45
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Şimdi Avrupalılar ‘Aman Suriyeliler gelmesin bize, size 3.5 milyar Avro vereceğiz siz bakın' diyor. Türkiye toplama kampı mı?” dedi.

Ankara'da Türk-İş 22. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin dış politikasını eleştirdi. 

Pazartesi, 07 Aralık 2015 14:59
Ziraat Türkiye Kupası'nda grup kuraları çekildi.

Türkiye Kupası'nda oluşan gruplar şöyle:

Pazar, 06 Aralık 2015 09:15
Özgür Şen

AKP’nin yıllardır Türkiye’yi bir ortaçağ ülkesine çevirmeye çalıştığı çokça söyleniyor. Aydınlanma ve modernleşmeden ülkenin payına ne düşmüşse hepsini tasfiye etmeye çalışan Erdoğan ve ekibi yalnız da değiller üstelik. Benzer bir eğilim tüm dünyada var.

Salı, 08 Aralık 2015 19:37
Irak hükümeti, Türk askerlerinin Musul'dan çekilmesi için NATO'ya çağrı yaptı.

Irak Başbakanı Haydar İbadi NATO'ya, Türkiye'nin Kuzey Irak'ta bulunan askerlerini çekmesini sağlamak için otoritesini çağrısı yaptı.

Ayrıntılar gelecek...

 

Perşembe, 03 Aralık 2015 11:08
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yıllık ulusa hitap konuşmasını yapıyor. Putin, konuşmasında Türkiye'nin "terörü desteklediğini" söylüyor.

Yıllık ulusa hitap konuşmasını yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'de pek çok dostlarını olduğunu ancak Türkiye'nin "terörü desteklemekte" olduğunu söylüyor.

Putin, Türkiye'nin neden Rusya'nın uçağını düşürdüğünü anlamadığını belirterek, buna verecekleri cevabın ölçüsüz olmayacağını ve "sorumlulukla" verileceğini bildiriyor.

Çarşamba, 16 Aralık 2015 09:01
Emniyet, Somali’de Türk heyetinin kaldığı otele saldırı düzenleyen Eş Şebab’ın Türkiye’de bombalı eylemler planladığını birimlerine duyurdu. Türkiye'ye giriş-çıkışı, kaldığı oteli tespit edilen örgüt üyesinin neden yakalanamadığı merak konusu.

IŞİD'in saldırı hazırlığı iddialarının ardından şimdi de Eş Şebab adlı cihatcı örgütün Türkiye'de saldırı hazırlığında olduğu ileri sürüldü. Örgütün Bihaari kod adlı militanının, Somali pasaportu ile Türkiye’ye girdiği, bir otelde konaklayıp Suriye’ye geçtiği belirtildi.

Cumartesi, 19 Aralık 2015 14:26
Irak Başbakanı Haydar el Abadi, Türk yetkilerinin, ABD ve kendilerine Irak'tan askerlerini çekeceğini söylediğini aktardı. Abadi, AKP'nin iç kamuoyundan çekindiği için konuya ilişkin açıklama yapamadığını söyledi. Aynı dakikalarda konuşan Davutoğlu ise "Bu desteğimiz Musul kurtarılıncaya kadar devam edecektir" dedi.

ABD Başkanı Obama'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Irak'tan Türk askerlerini çekmesini söylemesi sonrası Irak Başbakanı Haydar el Abadi'den de açıklama geldi.

Pages