67 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 02 Kasım 2015 14:11
Suriye ordusu Halep'in güneyinde bulunan bir İslamcı üssünü ele geçirdi.

Al-Masdar'ın haberine göre, Suriye ordusu Halep'in güneyinde bulunan bir İslamcı üssünü ele geçirdi. Üssün Ahrar'uş Şam, Liva Sukur'uş Şam ve ÖSO'ya bağlı İslamcı gruplarla çatışmaların ardından ele geçirildiği duyuruluyor.

Pazartesi, 30 Kasım 2015 08:52
İslamcı grupların Halep'in güneyinde gerçekleştirdiği saldırı başarısız oldu. En az 50 İslamcı öldürüldü.

Suriye'de Halep'in güneyindeki Aziziye'de El Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi, Ahrar'uş Şam ve kimi diğer İslamcı gruplar birleşerek Suriye ordusu ve Hizbullah'ın elindeki bölgelere saldırdılar. Ancak saldırı başarısız oldu.

Perşembe, 26 Kasım 2015 18:28
Rusya, uçağının düşürüldüğü bölgedeki İslamcı hedefleri yok ettiklerini duyurdu.

Rusya, bir açıklama yayınlayarak Türk F-16'sı tarafından uçağının düşürüldüğü bölgede, İslamcı çetelerin yok edildiğini duyurdu.

Bölgede, El Kaide bağlantılı çeteler ve Nusra militanları bulunuyordu.

Çarşamba, 18 Kasım 2015 22:07
Şam kırsalında, hükümet güçleri ve İslamcı militanlar arasında ateşkes ilan edileceği iddia ediliyor.

Suriye'nin başkenti Şam yakınlarında, Suriye ordusu ve İslamcı militanlar arasında 15 günlük bölgesel bir ateşkes ilan edileceği iddia edildi.

Bölgedeki aktivistler, ateşkesin birkaç saat içinde duyurulacağını belirtiyor.

Salı, 10 Kasım 2015 17:31
İran'ın Irak ve Suriye'ye giderek IŞİD ve diğer İslamcı örgütlere katılmayı planlayan 40 cihatçıyı yakaladığı duyuruldu.

Reuters'in haberine göre, İran'dan Irak ve Suriye'ye gitmeye çalışan 40 cihatçı yakalandı. Cihatçıların farklı yerlerde yakalandıkları ve gittikleri yerlerde IŞİD ve diğer İslamcı örgütlere katılmayı planladıkları söyleniyor.

Çarşamba, 25 Kasım 2015 19:17
Rusya'nın, İslamcı çetelerin kontrolündeki bölge Azez'e giden tırları vurduğu iddia edildi.

Suriye'de Halep'in kuzeyinde bulunan Azez ilçesindeki düzenlenen hava saldırısında tırların isabet alması sonucu 7 kişinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı, 20 tırın yandığı bildirildi.  
  
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İslamcıların kontrolündeki Halep'in Azez ilçesin giden tırların  bulunduğu bölgeye düzenlenen hava saldırısında, tırlar isabet alındı.  
 

Cuma, 27 Kasım 2015 20:23
Sırp silah fabrikası yöneticisi 1990'ların başında şirketi tarafından üretilen silahların Paris saldırısı sırasında İslamcı militanlar tarafından kullanılan silahlar olduklarını söyledi.

Sırp silah fabrikası yöneticisi 1990'ların başında şirketi tarafından üretilen silahların Paris saldırısı sırasında İslamcı militanlar tarafından kullanılan silahlar olduklarını söyledi.

Cuma, 27 Kasım 2015 16:57
Rusya Hava Kuvvetleri Komutanı Viktor Bondarev, Türkiye'nin düşürülen Rusya uçağına pusu kurduğunu ve bölgedeki İslamcı gruplara uçağı düşüreceğini bildirdiğini söyledi.

Rusya Hava Kuvvetleri Komutanı Viktor Bondarev, düşürülen Rusya'ya ait uçağa dair konuşarak, Türkiye'nin uçağı düşürmeden 34 dakika önce takibe aldığını ve uçağa pusu kurduğunu söyledi.

Çarşamba, 25 Kasım 2015 08:56
Kredi Yurtlar Kurumu'na ait öğrenci yurtlarında kalan öğrenciler bir süredir "kültür buluşmaları" adı altında gerici, siyasal İslâmcı, Osmanlıcı, AKP yandaşı bazı isimlerin konferanslarına maruz bırakılıyor. Bu isimler arasında Abdurrahman Dilipak, Hilal Kaplan, Rıza Kayaalp, Yavuz Bahadıroğlu gibi isimler de yer alıyor.

Kısa adı YURTKUR olan Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurdun değişik kentlerine yayılmış üniversite yurtlarında kalan öğrencilere yönelik olarak "kültür buluşması" adı altında konferans, söyleşi gibi etkinlikler düzenliyor. 

Cuma, 13 Kasım 2015 11:11
Mısır'da İslamcılar "güvenlik güçleriyle işbirliği yapıyor" iddiasıyla 8 sivili öldürdü. Öldürülenlerden birinin 4 yaşında olduğu belirtiliyor.

Mısır'ın İslamcı örgütlerle mücadele ettiği Sina bölgesinde, kimliği bilinmeyen İslamcı saldırganlar polis karakolunun yakınında yaşayan 8 kişiyi öldürdü. Öldürülenlerden birinin 4 yaşında olduğu belirtilirken, saldırının sebebinin "güvenlik güçleriyle işbirliği yapılması" olduğu ve öldürülenlerin 7'sinin erkek olduğu belirtiliyor.

Pazartesi, 23 Kasım 2015 13:12
Suriye ordusu, IŞİD'in elinde bulunan iki köyü daha ele geçirdi.

Suriye ordusu IŞİD'in elinde bulunan Mahin ve Havvarin köylerini ele geçirdi. Köylere bugün operasyon yapılması bekleniyordu.

Mahin, IŞİD tarafından 1 Kasım'da ele geçirilmiş, Hıristiyanların çoğunlukta olduğu köye yapılan saldırı diğer İslamcı gruplar tarafından da desteklenmişti.

IŞİD militanlarının Karyatayn'a geriletildikleri bildiriliyor.

Cuma, 06 Kasım 2015 17:02
Rusya'nın yetkili kuruluşu Mısır'a tüm uçuşların iptal edilmesi gerektiğini duyurdu.

BBC'nin haberine göre Rusya'nın yetkili güvenlik kuruluşu Sina'daki kazanın nedeni anlaşılana kadar Mısır'a tüm uçuşların iptal edilmesi gerektiğini duyurdu.

Uçağın Sina'daki İslamcı örgütlerce düşürüldüğü öne sürülmüştü.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de uçuşların iptalinden yana olduğu duyuruluyor.

Pazartesi, 09 Kasım 2015 09:48
Suriye'nin farklı yerlerinde ilerleyen Suriye ordusu, farklı gruplardan 100'ün üzerinde İslamcıyı öldürdü.

SANA'nın haberine göre Suriye'nin farklı yerlerinde ilerleyen Suriye ordusu, farklı gruplardan 100'ün üzerinde cihatçı öldürdü. Ordunun Hama'da 39 İslamcı öldürdüğü bildirilirken, ölenler arasında komutanlar da olduğu söyleniyor.

Cuma, 27 Kasım 2015 10:29
Suriye ordusu ve milis güçleri, Süveyda kırsalındaki Hirbet Samar köyünü ele geçirdi. 15 ÖSO ve El Nusra üyesi öldürüldü.

Al-Masdar tarafından yapılan habere göre, Suriye ordusu ve milis güçleri cihatçılarla yoğun çatışmaların ardından Süveyda kırsalında bulunan Hirbet Samar köyünü ele geçirdi. El Nusra Cephesi ve ÖSO'ya bağlı 15 kişinin öldürüldüğü duyurulurken, Suriye Hava Kuvvetleri'nin saldırıları da sebebiyle İslamcı grupların Dera'ya çekildikleri bildiriliyor.

Perşembe, 26 Kasım 2015 08:48
Papa Francis, kendisini endişelendirenin terör değil, sivrisinekler olduğunu söyledi.

Sık sık çatışmalar yaşanan Orta Afrika Cumhuriyeti'ne giden Papa Francis, ülkedeki güvenlik sorununun önemli olmadığını öne sürdü. "Terörden çok beni sivrisinekler endişelendiriyor" diyen Papa, ülkedeki Hıristiyanlara yönelik saldırıların kendisini daha az endişelendirdiğini belirtti.

Pages