1867 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 12 Ekim 2015 10:13
Türkiye'nin dört bir yanında gün boyu yurttaşlar grevde, boykottaydı... Fabrikalar, okullar, hastaneler, adliyeler ve pek çok iş yerinde iş bırakıldı, katliam lanetlendi... "Katilleri tanıyoruz" diyen halk, yarın da yaşamı durdurmaya devam edecek. Çalışanlar işyerlerinde grevde, öğrenciler ve öğretmenler okullarda boykotta olacak. Gün boyu süren grev ve boykottan dakika dakika notlar ve kareler...

18.05

Ankara katliamında yaşamını yitiren Berna Koç ve Ayşe Deniz'in tabutu İzmir'de kadınlar tarafından taşındı, Koç ve Deniz yiine kadınlar tarafından toprağa verildi. 

(Foto: Haluk Altay)

Salı, 06 Ekim 2015 12:13
Türkiye, 4 Ekim'de de hava sahasının ihlal edildiği gerekçesiyle dün Rus elçisini Dışişleri'ne çağırdı. Ancak bu ihlal, dünkü "sert" Dışişleri açıklamasında yer almıyordu.

Suriye'de silahlı gruplara yönelik hava saldırılarına başlayan Rusya ile Türkiye arasındaki gerilim sürüyor.

Dün Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı "ihlal" açıklamasının ardından, gece de Rus Büyükelçisi Dışişleri'ne çağırıldı.

Cuma, 23 Ekim 2015 12:23
Rus diplomatlar, bugün ABD, Türkiye ve Suudi Arabistan temsilcileriyle Suriye savaşının gidişatı hakkında görüşecek.

Rusya'nın Suriye'de inisiyatif almasıyla değişen dengeler, ABD ve diğer Esad karşıtı bloğun da pozisyonunu yeniden gözden geçirmesine neden oldu.

Bugün, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Viyana'da ABD'li, Türk ve Suudi meslektaşlarıyla bir araya gelerek Suriye'deki durumu masaya yatıracak.

Salı, 13 Ekim 2015 14:34
Putin: Türkiye Rusya'nın en önemli ortaklarından biridir.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin "Türkiye Rusya'nın en önemli ortaklarından biridir. Terörle mücadele konusunda Türkiye ile nasıl bir ilişki kuracağımızı anlamamız gerekiyor" dedi.

 

Perşembe, 08 Ekim 2015 13:40
Rusya, sınır ihlali açıklamalarına ilişkin "Türkiye'nin sınırını da korumayı hedefliyoruz" açıklaması yaptı.

Rusya, hava sahası ihlaline ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada "Türkiye ile iyi ilişkileri sürdürmeyi umuyoruz. Türkiye'nin sınırını da korumayı hedefliyoruz" denildi.

 

 

Çarşamba, 07 Ekim 2015 11:03
Independent gazetesinde çıkan bir yorumda, Erdoğan'ın Esad'ı devirme çabasının başarısız olduğu belirtilirken, "Suriye'de kaybeden Türkiye" dendi.

Rusya'nın Suriye'de bombardımana başlaması ve Türkiye ile yaşadığı gerginlik dünya basının da kendine yer buluyor.

The Independent'ın deneyimli muhabiri Patrick Cockburn bugünkü yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 yıllık Beşar Esad'ı devirme çabasının başarısız olduğuna dikkat çekti.

Pazartesi, 26 Ekim 2015 13:46
YPG tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'nin YPG'ye ait mevzilere saldırdığı bildiriliyor.

Middle East Eye'ın haberine göre YPG tarafından yapılan açıklamada Türkiye'nin YPG'ye ait mevzilere saldırdığı bildiriliyor. Saldırının Tel Abyad'da yaşandığı öne sürülürken, Türkiye'nin IŞİD yerine YPG'yi hedef almakta olduğu vurgulanıyor.

Pazartesi, 12 Ekim 2015 04:15
Osman Çutsay

Eşik atlanmış, insani tüm frenler patlamıştır; öyle görünüyor. Akan kanı başka türlü yorumlamak güç.

Artık geri dönüş hiç yok. Anladık: Kaos kapitalizmin yegâne yol haritasıdır. Kapitalizmden kopuşu aramayan, bu tür imha eylemlerine neredeyse davet çıkarıyor. Oradayız.

Pazartesi, 19 Ekim 2015 14:31
Türk savaş uçaklarının Irak'ta PKK hedeflerinden çok sivilleri bombaladığı iddia edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'taki PKK hedeflerine yönelik yaptığı hava saldırılarında, PKK'lilerden çok sivillerin zarar gördüğü belirtiliyor.

Cuma, 16 Ekim 2015 13:47
Genelkurmay, Türkiye hava sahasına giren bir hava aracını düşürdüğünü duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye hava sahası içerisine giren bir hava aracının düşürüldüğünü açıkladı.

Çarşamba, 28 Ekim 2015 21:14
AB Komisyonu Türkiye taslak raporunun basına sızdırıldığını açıkladı.

AB Komisyonu'nun Türkiye taslak raporu basına sızdı. Raporda "Durum 2014'den bu yana kötüye gidiyor. Yargı bağımsızlığı ve güçler ayrılığı ilkeleri büyük ölçüde zarar gördü. Hakim ve savcılar güçlü bir siyasi baskı altında" denildi.

Ayrıntılar gelecek...

Pazartesi, 12 Ekim 2015 20:29
Ankara'da yaşanan bombalı saldırı nedeniyle Avrupa Şampiyonası eleme grubunda yarın Konya Torku Arena'da saat 21.45'de oynanacak Türkiye-İzlanda maçını izlemeye gelen seyircilerin el ve sırt çantalarıyla, sprey boya stada alınmayacak.

Konya Emniyet Müdürlüğü, Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı nedeniyle Türkiye-İzlanda maçının oynanacağı stad ve çevresiyle kent merkezinde çeşitli güvenlik önlemleri aldı. Emniyet'te tüm izinler iptal edilirken, karşılaşmanın oynanacağı statta 750'nin üzerinde özel güvenlik görevlisi, 2000'in üzerinde de polis görev yapacak. Stada gelen herkes detaylı üst aramasından geçirilecek.

Perşembe, 22 Ekim 2015 21:41
Rusya, Suriye'de düzenledikleri hava bombardımanından kaçan teröristlerin Türkiye ve Ürdün'e kaçtığını duyurdu.

Rusya Genelkurmay Başkanlığı'nın Ana Operasyon Dairesi Başkanı Andrey Kartapolov, Rus hava güçlerinin, Suriye'deki operasyonların başladığı 30 Eylül'den bu yana 934 sorti gerçekleştirip 819 terörist hedefinin imha edildiğini söyledi.

'TERÖRİSTLER TÜRKİYE VE ÜRDÜN'E KAÇIYOR'

Perşembe, 01 Ekim 2015 20:35
Türkiye’de en zengin yüzde 10’luk kesim ile en yoksul yüzde 10 arasındaki gelir uçurumu tam 12.6 kat. Bu farkla Türkiye, 34 OECD ülkesi arasında beşinci, Avrupa’nın ise en kötüsü.

Türkiye’deki gelir dağılımı adaletsizliğinde de sıkıntılar büyüyerek devam ediyor. Türkiye’de en zengin yüzde 10’luk grubun geliri ile en yoksul yüzde 10’luk kesimin geliri arasındaki fark tam 12.6 kat. Yani en zengin yüzde 10 en yoksul yüzde 10’un tam 12.6 katı daha fazla gelirden pay alıyor.

Perşembe, 15 Ekim 2015 12:33
İtalyan kanalı RAI News, Türkiye'nin IŞİD'i desteklediğini ilan etti.

İtalyan kanalı RAI News'den Gian Micalessin tarafından yapılan haberde Türkiye'nin IŞİD'i desteklediği söyleniyor.

Pages