39 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 13 Ekim 2015 18:37
Cezayir'de kadınlar, aile içi şiddetin engellenmesini içeren yasanın hükümetçe onaylanmasını istiyor. Arkaik ve şeriat hükümlerine dayanan İslamcı Aile Kanunu'nun değişmesinin, sembolik de olsa bir anlamı olacağı düşünülüyor.

Binlerce Cezayirli kadın için, ev hiç de güvenli bir yer değil. Ülkede geçtiğimiz sene, adli zabıta yaklaşık 7 bin şiddet suçunu rapor etti; kimi kadınlar dövülerek öldürülmüştü. Polis, her yıl 100 ila 200 kadının şiddet sebebiyle hayatını kaybettiğini belirtiyor. 

Cuma, 09 Ekim 2015 11:22
Rusya Hava Kuvvetleri'ne ait helikopterlerle Suriye'de gerçekleştirilen saldırıda 30'un üzerinde İslamcı öldürüldü.

Al-Masdar'ın haberine göre Suriye ordusunun kara harekatı yürüttüğü Hama'da, Rusya Hava Kuvvetleri, MI-24 helikopterleriyle saldırı düzenledi. ÖSO grupları ve El Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi'nin bulunduğu bölgede 30'un üzerinde İslamcı öldürüldü.

Cuma, 09 Ekim 2015 16:06
İslamcı çete Eş-Şebab, İngiltere Başbakanı Cameron’ın Somali’ye terörle mücadele için İngiliz askeri göndereceğini açıklaması üzerine tehditler savurdu. Örgüt İngiliz askerlerinin kafalarını kesip internette yayınlamakla tehdit etti.

Somali merkezli El Kaide bağlantılı cihatçı grup Eş-Şebab, “terörle mücadele” adı altında ülkeye gönderileceği açıklanan İngiliz askerlerini kafalarını kesmekle tehdit etti. Radyo yayınıyla tehdit mesajı yayınlayan grup askerlerin cesedini de internetle yayınlayacağını duyurdu.

Pazartesi, 26 Ekim 2015 17:49
Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine İlişkin Mali Çalışma Grubu'nun raporuna göre Suriye ve Irak'taki İslamcı çetelere karmaşık bir para aklama mekanizmasıyla Avrupa üzerinden gelir sağlanıyor.

G7 ülkelerinin oluşturduğu Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine İlişkin Mali Çalışma Grubu'nun (MÇG) raporu göre Suriye ve Irak'taki İslamcı çetelere karmaşık bir para aklama mekanizmasıyla gelir sağlandığını gösteriyor.

Çarşamba, 21 Ekim 2015 14:54
Tecavüz gerekçesiyle tutuklanan İslamcı Gençlik İlim ve Hikmet Derneği Başkanı Rafet Ermiş’in avukatlığını, AKP İstanbul Milletvekili Aday Adayı Necip Kumandaveren’in üstlendiği ortaya çıktı.

Sinop’un Gerze ilçesinde dört erkek çocuğa tecavüz ve cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Gençlik İlim ve Hikmet Derneği (GİHDER) Genel Başkanı Rafet Ermiş’in avukatlığını AKP İstanbul Milletvekili Aday Adayı Necip Kumandaveren üstlendi. Cinsel tacize uğrayan çocuklardan birinin babası, "Rafet Ermiş’i cezaevinden çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar" diye konuştu.

Çarşamba, 07 Ekim 2015 18:29
Yeşil ve sarı uçaklar ABD  ve Rusya jetlerini temsil ediyor
Suriye'deki CIA destekli İslamcı gruplar, Rusya'nın gökyüzünde yarattığı "kalabalık"tan şikayetçi ve ABD'den silah istiyor. ABD destek olmazsa, grupların El Kaide etkisine gireceği tehdidi ise bir "kabus senaryosu" olarak pazarlanıyor.

Üst düzey ABD'li yetkililer, Suriye'deki "kabus senaryosunu" açıkladı. iddiaya göre ABD'nin yetersiz desteği durumunda, gruplar ve sempatizanları EL Kaide'nin etksine girebilir.

Cumartesi, 17 Ekim 2015 15:31
HDP milletvekili Altan Tan, çocukların evlendirilmesini kınayan afişe tepki göstererek, afişin "İslami değerlere" saldırdığını öne sürdü.

DPB tarafından Diyarbakır'da çocuklarla evlenilmesini kınayan bir afiş asıldı. İslamcı çevreler afişe tepki gösterirken, afiş tepkiler üzerine indirildi.

HDP milletvekili Altan Tan da Twitter üzerinden afişe tepki göstererek, afişin "İslami değerlere" saldırdığını öne sürdü. İşte HDP milletvekilinin skandal Tweetleri:

Çarşamba, 07 Ekim 2015 17:47
Hindistan'da bir adam, 4 yaşındaki kızını başını örtmediği için döverek öldürdü.

ABD'li aktivist ve blog yazarı Pamela Geller, Hindistan'da bir babanın 4 yaşındaki kızını yemek yerken başını örtmediği gerekçesiyle döverek öldürdüğünü duyurdu. 

Cumartesi, 31 Ekim 2015 17:47
IŞİD’e bağlı bir grup, 221 kişinin hayatını kaybettiği bir Rus havayoluna ait uçağı düşürdüğünü iddia etti.

Bugün Mısır’ın Şarm el Şeyh havalimanından kalktıktan kısa bir süre sonra Sina Yarımadası üzerinde düşen, 214 yolcu ve 7 mürettebatın  hayatını kaybettiği Rus Metrojet Havayolları'na ait uçakla ilgili çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Salı, 13 Ekim 2015 18:07
Rus Hava Kuvvetleri'nin İdlib'de gerçekleştirdiği saldırının ardından, bölgedeki El Nusra Cephesi üyeleri çareyi Türkiye'ye kaçmakta buldu.

Al-Masdar'ın haberine göre, bugün Rusya'nın Şam'daki elçiliğinin saldırıya uğramasının ardından Rusya Hava Kuvvetleri saldırılarını hızlandırarak İdlib'de El Nusra Cephesi, Ahrar'uş Şam ve Ensar'ul Şam'ı hedef aldı.

Çarşamba, 28 Ekim 2015 11:00
Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'den Rusya'nın Suriye'deki saldırılarında sivillerin öldürüldüğüne dair iddiaları ispatlamasını, ispatlayamaması halinde iddiaları geri çekmesini istedi.

Rusya'nın Suriye'deki İslamcı gruplara karşı gerçekleştirdiği saldırıların ardından, ABD Rusya'nın saldırılarında çok sayıda sivil öldüğünü öne sürmüştü. 

Reuters'in haberine göre buna karşı çıkan Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin ve diğer NATO ülkelerinin askeri ataşelerini çağırarak onlardan bu iddiaların ispatlanmasını ya da geri çekilmesini istedi.

Salı, 27 Ekim 2015 11:41
Sınırın Afganistan tarafından açılan ateş sonucunda 7 Pakistan askeri hayatını kaybetti. Saldırıyı kimin gerçekleştirdiği bilinmiyor.

Daily Star'ın haberine göre, Afganistan tarafından açılan ateş sonucunda 7 Pakistan askeri hayatını kaybetti. Saldırı gerçekleştirenin Afgan güvenlik güçleri mi yoksa İslamcı gruplar mı olduğu henüz bilinmiyor.

Perşembe, 15 Ekim 2015 10:14
Suriye ordusu, Humus'un kuzeyine yapacağı beklenen saldırıyı başlattı. Saldırıya binlerce askerin katıldığı bildiriliyor.

Bir süredir Suriye ordusunun Humus'un kuzeyine büyük bir saldırı gerekleştireceğine dair iddialar ortaya atılıyordu. İddiaların ardından bugün Suriye ordusunun saldırıyı başlattığı ve bölgedeki El Nusra Cephesi ve ÖSO'yu vurmaya başladığı duyuruldu.

Çarşamba, 14 Ekim 2015 14:23
Filipinli İslamcılar, 2 Kanadalı, 1 Norveçli turisti kaçırdı. Yayımlanan turistlere ait videonun gerçek olduğu duyurldu.

New York Times'ın haberine göre Filipinli İslamcılar, Mindanao adasında 2 Kanadalı, 1 Norveçli turisti kaçırdı. Maskeli kişilerin arkasında IŞİD bayrağı bulunurken, videonun teknik bir ekip tarafından doğrulanmakta olduğu ancak gerçek gibi göründüğü söylendi.

Çarşamba, 14 Ekim 2015 10:16
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait kuvvetlerin sabah saatlerinde Suriye'nin sınırlarını ihlal ederek İdlib'e girdiği öne sürüldü.

Al-Masdar'ın haberine göre Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir tank birliği, sabah saatlerinde Suriye sınırlarını ihlal ederek İdlib'de bulunan Etmeh kasabasına girdi. Bunun bu yılki ikinci benzer sınır ihlali olduğu belirtilirken, tank birliğinin dağlara yerleştiği öne sürülüyor.

Pages