25 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 02 Eylül 2015 08:34
HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan Hürriyet gazetesine verdiği röportajda bakanlık teklifini geri çeviren Levent Tüzel'i eleştirdi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'ın sorularına yanıt verdi. Bakanlık teklifini geri çeviren Levent Tüzel ilgili soruyu yanıtlayan Tan şöyle dedi:

Aslında kabinede üç bakanınız olacaktı, ancak Levent Tüzel teklifi kabul etmedi. Tüzel'in kabul etmeme gerekçelerine katılıyor musunuz?

Çarşamba, 16 Eylül 2015 20:01
Danimarkalı bir genç, IŞİD videoları izledikten sonra İslamcı bir erkek arkadaşıyla birlikte, annesini bıçaklayarak öldürdü

Danimarka basını, 16 yaşındaki Lisa Borch'un, IŞİD videoları izledikten sonra annesi Tina Römer Holtegaard'ı bıçaklayarak öldürdüğünü bildirdi.

Borch, annesini öldürdüğü için 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Perşembe, 24 Eylül 2015 21:32
İslamcı örgüt Boko Haram'ın komutanlarından biri, yapılan sorgulamasında Kuran okumayı ve namaz kılmayı bilmediğini itiraf etti.

Nijerya başta olmak üzere birçok Afrika ülkesini kana bulayan eylemlere imza atan İslamcı örgüt Boko Haram'ın komutanlarından biri, yapılan sorgulamasında Kuran okumayı ve namaz kılmayı bilmediğini itiraf etti.

Salı, 22 Eylül 2015 12:19
Fransa Dışişleri Bakanı, Avrupa'ya yönelik "İslamcı tehdit" nedeniyle Suriye'deki IŞİD hedeflerini vurabileceklerini kaydetti.

Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Suriye'deki Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) mevzilerini vurabileceklerini açıkladı.

Fransa geçen hafta Suriye üzerinde istihbarat uçuşlarına başlamıştı.

Belçika medyasına konuşan Fabius, Fransa ve Avrupa'ya yönelik "terör" saldırılarının Suriye'deki IŞİD tarafından organize edildiğine ilişkin ellerinde istihbarat bulunduğunu iddia etti.

Perşembe, 24 Eylül 2015 09:31
Nijerya ordusu Boko Haram kamplarından 241 kadın ve çocuğu kurtardı.

CNN'in haberine göre Nijerya ordusu İslamcı örgüt Boko Haram'a ait iki kampa baskın yaparak 241 kadın ve çocuğu kurtardı. Operasyon sırasında 43 Boko Haram üyesinin yakalandığı bildirilirken aralarında örgütün yerel lideri Bulama Modu'nun da olduğu söyleniyor.

Cuma, 11 Eylül 2015 14:29
İslam Ordusu, IŞİD'e biat ettiklerini açıklayan bir video yayımladı.

İslam Ordusu tarafından yayımlanan bir açıklamada, grubun IŞİD'e biat ettiği duyuruluyor. Örgütün yayımladığı videoda, Sina'daki İslam Ordusu'nun IŞİD'in bir parçası haline geldiği duyuruluyor.

Gazze'de önemli bir varlığı bulunan İslam Ordusu, Ebubekir el Bağdadi'ye bağlılıklarını bildirerek, Bağdadi'nin "tüm müslümanların halifesi" olduğunu duyuruyor.

Salı, 08 Eylül 2015 13:25
Mısır, IŞİD'e karşı operasyon gerçekleştirdi, operasyonda 2 Mısır askeri ölürken, cihatçılar 29 kayıp verdi.

AFP'nin haberine göre Mısır ordusu IŞİD'e karşı operasyon gerçekleştirdi. Sina'da gerçekleşen operasyonda 29 cihatçı öldürülürken, Mısır ordusu 2 kayıp verdi.

Ordunun açıkladığı ölüm sayılarının bağımsız şekilde doğrulanamadığı aktarılrıekn, IŞİD tarafından yapılan açıklamada 2 asker öldüğünün doğrulandığı aktarılıyor.

Perşembe, 24 Eylül 2015 23:34
Suriye'de Fua, Kefraya ve Zabadani bölgelerinde ateşkes sağlandı.

Suriye'de İdlip'e bağlı Fua ve Kefraya'ya karşı Şam kırsalındaki Zabadani'yi içeren bir ateşkes anlaşması sağlandı.

Pazartesi, 07 Eylül 2015 13:53
İngiliz yardım kuruluşlarına verilen paranın, çeşitli yollardan IŞİD'e gidebileceği öne sürüldü.

Middle East Monitor tarafından yapılan haberde, kimi küçük yardım kuruluşlarının cihatçı örgütler tarafından kullanıldığı belirtiliyor. 86 İngiliz yardım kuruluşundan 37'sinin Suriye'de çalıştığı aktarılırken, bu kuruluşlara giden paraların IŞİD'in eline geçiyor olabileceği söyleniyor.

Perşembe, 03 Eylül 2015 13:04
Financial Times, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP'nin oyunu artırmak için medya üzerindeki kontrolünü artırdığını belirtti.

Financial Times, Koza İpek grubuna yapılan operasyon ve Vice News muhabirlerinin "terörizm" suçlamasıyla tutuklanması üzerine yaptığı haberinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın medya üzerindeki kontrolünü artırdığını belirtti.

Çarşamba, 02 Eylül 2015 12:19
ABD'nin diplomatik bir gizli yazışmasında, en azından 2006 yılından bu yana Beşar Esad'ı zayıflatacak unsurlar arasında Selefi hareketi gördüğü anlaşılıyor.

Wikileaks tarafından yayımlanan "The Wikileaks Files" kitabında yer alan bir diplomatik belge, ABD'nin "Arap baharı"ndan çok önce Suriye'deki Selefi hareketleri kullanmayı düşündüğünü gösteriyor.

Salı, 01 Eylül 2015 11:57
Libya'nın Trablus kentinde İtalyan ENI enerji şirketi yakınlarında bombalı saldırı düzenlendi. ENI, iki gün önce Akdeniz'deki en büyük gaz sahasının bulunduğunu açıklayan şirket.

Libya'da Katar-Türkiye destekli İslamcı grupların kontrolündeki Trablus kentindeki saldırı ile Akdeniz'deki dev gaz sahasının keşfi arasında bağlantı olabilir.

Ez-Zehra mahallesindeki saldırı, İtalyan gaz şirketi ENI'yi hedef aldı. ENI ofisinin bulunduğu bölgede Cezayir ve Suudi Arabistan elçilikleri de bulunuyor.

Perşembe, 24 Eylül 2015 23:51
PYD lideri Salih Müslim, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın devrilmesinin herkes için bir felaket olacağını söyledi.

Independent'tan Patrick Cockburn'e bir mülakat veren PYD lideri Salih Müslim, IŞİD ve El Kaide bağlı gruplar tarafından Beşar Esad yönetiminin devrilmesinin, herkes için bir felaket anlamına geleceğini söyledi.

Müslim; "Rejim Selefiler yüzünden çökerse, bu herkes için felaket olur" ifadelerini kullandı.

Cuma, 04 Eylül 2015 18:57
Tacikistan'da başkent Duşanbe'de bugün meydana gelen saldırılarda 8 polis öldürüldü. Kentteki ABD elçiliği kapatıldı. Çatışmalarda ölü sayısının 17 olduğu bildirildi.

Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de bugün üç ayrı noktada saldırı meydana geldi. Saldırılarda ilk belirlemelere göre 8 polis hayatını kaybetti, 5 polis ise yaralandı. Son veriler bugunkü çatışmalardaki toplam ölü sayısının 17 olduğu yönünde.

Perşembe, 17 Eylül 2015 19:36
Rusya Dışişleri Bakanı, Feridun Sinirlioğlu ile yaptığı toplantının ardından yaptığı açıklamalarda; "Suriye Devlet Başkanı, Suriye'de terörle savaşan gücün başkomutanıdır" dedi.

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ve Rus mevkidaşı Sergey Lavrov, Rusya'nın Karadeniz kıyısı şehri Soçi'de buluştu.

Görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Sinirlioğlu; Türkiye ve Rusya'nın zaman zaman farklı değerlendirmeleri bulunsa da hedeflerinin ortak olduğunu, istikrarı bozacak gelişmelerin hem Türkiye'yi hem de Rusya'yı kaygılandırdığını belirtti.

Pages