2090 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 31 Ağustos 2015 23:48
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir canlı yayın programında Geçici Bakanlar Kurulu ile ilgili olarak "Başbakan'ın güvenmediği bir kabine. Bütün atamalar durmuş bir vaziyette. Bu bakanlara güvenmiyorum demek bu" ifadelerini kullandı.

NTV'de canlı yayına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmed Arpat'ın sorularını yanıtladı.

Pazar, 02 Ağustos 2015 11:05
Foreign Policy'de yer alan bir yazıda, Türkiye'nin Suriye'de savaşa gitmeye hazırlandığı söylendi.

 

Foreign Policy'de yer alan "Türkiye savaşa gidiyor" başlıklı bir yazıda, Türkiye'nin IŞİD'e karşı saldırıya hazırlandığı, bunun için Suriyeli "isyancıları" örgütlediği ve onların ilerlemesini sağlamak için savaş uçaklarını kullanacağı söylendi.

Pazartesi, 03 Ağustos 2015 11:45
Aydemir Güler

7 Haziran bizim dışımızda neredeyse herkes tarafından “asrın seçimi” ilan edilmişti. İki ay sonra masada çare niyetine “baştan yapalım” seçeneği güçlenmişse kontrolden söz edebilir miyiz?

Çarşamba, 05 Ağustos 2015 10:12
Koalisyon tartışmaları yeniden ülke gündemine girmeye başlarken AKP'li yazarlardan Abdülkadir Selvi, "Artık netleşti. Türkiye erken seçime gidiyor" dedi.

Erken seçim tartışmaları yeniden gündemin üst sıralarına çıkmaya başlıyor. Milliyet yazarı Serpil Çevikcan, erken seçimin Mart ayında yapılabileceğini, bu zamana kadar AKP'nin iktidarda kalacağını ileri sürdü.

AKP'nin yayın organlarından Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi ise bugün kaleme aldığı yazısında "erken seçim netleşti" dedi.

Selvi'nin yazısından bir bölüm şöyle:

Cumartesi, 22 Ağustos 2015 21:58
İzmir’de konuşan Selahattin Demirtaş, seçim hükümetinde yer almanın 6 milyon HDP seçmeninin hakkı olduğunu söyledi. Demirtaş, HDP’nin PKK’ye yaptığı çağrıların MHP’nin kınamalarından daha etkili olduğunu vurguladı.

Partisinin İzmir Tepekule Kongre Merkezi'nde düzenlediği Barış Toplantısı’nda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim hükümetinde yer alacaklarını belirtti.

Salı, 11 Ağustos 2015 15:18
İsrailli bir yetkili, Türkiye ile ilişkilerin gelişmesinin Suriye'de iki ülkenin güvenlik işbirliğine yol verebileceğini söyledi.

Mavi Marmara katliamının ardından bozulan İsrail-Türkiye ilişkilerinin düzelmeye başlaması ile birlikte, Suriye'de yeni bir işbirliği gündeme gelebilir.

İsrail'in Ankara'daki maslahatgüzarı Amira Oron, Daily Sabah'a iki ülke arasındaki ilişkilere ve Suriye'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumartesi, 29 Ağustos 2015 16:00
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Savaş uçaklarımız, Koalisyon'a ait savaş uçaklarıyla birlikte, DEAŞ hedeflerine karşı dün akşamdan itibaren ortak hava harekatı gerçekleştirmeye başlamıştır'' denildi.

Dışişleri Bakanlığı, ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyonla birlikte Suriye'deki IŞİD hedeflerine hava saldırısı yapıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili Dışişleri'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cuma, 07 Ağustos 2015 09:29
Obama, "Türkiye'nin odaklandığı hedef PKK değil IŞİD olmalı" açıklaması yaptı.

ABD Başkanı Barack Obama, gazetecilerle sohbetinde Türkiye'ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Huffington Post'ta yer alan habere göre, Obama kendisine yöneltilen bir soru üzerine, "Türkiye'nin gerçekleştirdiği operasyonlarda odaklandığı hedefin PKK değil IŞİD olması gerek" dedi.

Pazar, 30 Ağustos 2015 10:46
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Seçim kampanyamızda da var olan sorunları nasıl çözeceğimizi halka anlatacağız. Çok fazla miting yapmayacağız. Daha çok toplu görüşmeler şeklinde olacak. Belli oranda yurt gezileri de yapacağım” diye konuştu.

Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan ve gazeteciMehmet Tezkan’a konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Yine aynı tablo çıkarsa Ak Parti ile masaya oturur musunuz?” sorusu üzerine “Bizim önceliğimiz Türkiye’nin çıkarları. Bir ağız dalış, bir kavgadır gidiyor. Biz ağız dalaşı, kavga istemiyoruz.

Perşembe, 06 Ağustos 2015 08:41
Kilis, Ağrı, Dersim, Hakkari ve Kars’ta valiliklerce alınan “özel güvenlik bölgesi” kararları uyarınca asker halkı köylerini boşaltılmaya zorluyor.

Kilis, Ağrı, Dersim, Hakkari ve Kars’ta valiliklerin 5 Ağustos-19 Ağustos tarihleri arasında “özel güvenlik bölgesi” ilan ettiği alanlarda köyle boşaltılmak isteniyor. Valilikler tarafından belirlenen alanlara sivillerin giriş çıkışına yasak getirildi.

HAKKARİ’DE YASAKLI BÖLGE

Pazar, 23 Ağustos 2015 23:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan önce Meclis Başkanı ile görüşecek. Sonra seçim hükümeti kurma görevini, büyük ihtimalle Başbakan Davutoğlu'na verecek. Ve Türkiye, tarihinde ilk kez geçici hükümetle seçime gidecek.

Türkiye yeniden seçim yolunda. Hükümeti kurmak için tanınan 45 günlük süre bugün sona erdi. Erken seçim süreci yarından itibaren resmen başlayacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Anayasa'nın 116. maddesi gereği Meclis Başkanı İsmet Yılmaz ile görüştükten sonra seçimin yenilenmesi kararı alacak. Karar önce Resmi Gazete'de yayımlanacak. Ardından da 5 gün içinde geçici hükümet kurulacak.

Cuma, 14 Ağustos 2015 13:12
Graham Fuller ile birlikte AKP'nin iktidara geliş yılları öncesinde onun siyasi zeminini de hazırlayan Ilımlı İslam modelini savunan CIA'nın eski Türkiye uzmanlarından Henri Barkey erken seçimlerden ne sonuç çıkarsa çıksın "barış sürecine dönülmesi" gerektiğini söyledi.

Amerika'nın Sesi'nin haberine göre ABD'li düşünce kuruluşu Wilson Center'ın Ortadoğu Programı Direktörü Henri Barkey, Türkiye’de erken seçimleri kaçınılmaz gördüğünü, ancak “AKP’nin mutlak çoğunluğu kazanması ihtimali dahil” erken seçimlerin sonucu ne olursa olsun, seçimlerden sonra barış sürecine dönülmesi gerektiğini açıkladı.

Pazartesi, 24 Ağustos 2015 22:19
Hükümet kurmak için tanınan 45 günlük süre sona erdi, erken seçim süreci resmen başladı. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa gereği, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’ı kabul etti ve seçimin yenilenmesi kararını aldı. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamanın ardından, 'erken seçim' kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayınlandı.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa gereği, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’ı kabul etti ve seçimin yenilenmesi kararını aldı. Karar, Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamayla duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Pazartesi, 10 Ağustos 2015 09:47
Suriye'deki resmi El Kaide kolu Nusra Cephesi, Türkiye ve diğer silahlı grupların IŞİD karşıtı "tampon bölge" girişimine engel olmamak için Halep'in kuzeyini boşaltmaya başladığını açıkladı.

El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi, Halep'in kuzeyindeki mevzilerinden çekileceğini açıkladı.

Nusra'nın, geçtiğimiz hafta içinde diğer "muhalefet" gruplarının da katıldığı bir toplantıdan sonra çekilme kararını verdiği belirtiliyor.

Salı, 25 Ağustos 2015 12:19
ABD'de tarafından eğitildikten sonra Suriye'ye geçen "ılımlı" muhalifleri kaçıran Nusra Cephesi'ne, bu olayda Türk istihbaratının yardım ettiği ileri sürüldü.

ABD'nin fiyaskoya dönüşen eğit-donat programının sonuçları hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı.

McClatchy DC'den Mitchell Prothero'nun haberine göre, eğitilip donatıldıktan sonra Suriye'ye gönderilen 30. Birlik militanlarının El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi tarafından kaçırılması, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından organize edildi.

Pages