27 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 06 Ağustos 2015 10:03
İslamcı Gençlik, İlim ve Hikmet Derneği Başkanı Rafet Germiş 4 erkek çocuğa tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Birgün gazetesinden Gizem Altunkaynak'ın haberine göre, Gençlik, İlim ve Hikmet Derneği (GİHDER) Başkanı Rafet Germiş, Sinop'un Gerze ilçesinde 4 erkek çocuğa tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Pazartesi, 10 Ağustos 2015 09:14
Suriyeli Dürziler, kontrol ettikleri bir kamyonda buldukları 2 ton silaha el koydu. Silahların İslamcı gruplara ait olduğu bildiriliyor.

Suriye'nin Süveyda kentinde bulunan Dürzi milisler, şüpheli bir kamyonu durdurdular. Kaçmak isteyen ancak yakalanan kamyonda İslamcı gruplara ait 2 ton silah bulundu.

Yakalanan silahlar arasında büyük miktarda füze ve roket olduğu, silahların bölgede Dürzilere saldıran İslamcı gruplara verilmek üzere taşındığı bildirildi.

Yakalanan silahlar:

Perşembe, 13 Ağustos 2015 11:40
Bangladeş'te laiklik yanlısı 6 yazar İslamcı örgütler tarafından ölümle tehdit edildi.

Bangladeş'te son 6 ayda laiklik yanlısı 4 blog yazarının öldürülmesinin ardından, 6 yazar daha ölümle tehdit edildi.

Tehdit edilen yazarlar arasında şairler, blog yazarları ve bir gazeteci bulunduğu bildirilirken, tehdidi gerçekleştiren İslamcı örgüt Ensar el İslam yaptığı açıklamada "Bu kişiler İslam'ın düşmanıdır. Gereken neyse yapacağız" dedi.

Çarşamba, 19 Ağustos 2015 18:43
ABD'nin eğit-donat birliklerine katılan bir İslamcı, yalnızca IŞİD'i değil Esad'ı da hedef almalarının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

ABD tarafından eğitilen birliklerin mensubu olan bir İslamcı, Pentagon kendilerinden  IŞİD'e karşı savaşmasını beklese de Suriye Ordusu'nu da hedef alacaklarını söyledi.

Salı günü CNN'e konuşan ve ABD'nin eğittiği 54 savaşçıcdan biri olan Ebu İskender, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumartesi, 08 Ağustos 2015 17:53
Mali’nin Sevare kentinde İslamcı militanlar orduya ait hava üssüne saldırdıktan sonra bir otele saklandı. Otele düzenlenen baskında saldırganlar dahil 12 kişi öldü.

Mali’nin orta kesiminde bulunan Sevare’deki Byblos Oteli bugün yoğun çatışmalara sahne oldu. Dün orduya ait bir hava üssüne silahlı saldırı düzenleyen İslamcı militanlar, saldırının ardından üssün yakınlarındaki otele sığındı.

Pazar, 30 Ağustos 2015 12:03
12 Eylül 1980 Darbesi sonrasında yurt dışına çıkıp, 35 yıl sonra dönen İslamcı militan Selahaddin Eş Çakırgil, Star gazetesi yazarı oldu.

12 Eylül 1980 Darbesi sonrasında yurt dışına çıkıp, 35 yıl sonra dönen İslamcı militan Selahaddin Eş Çakırgil, Star gazetesi yazarı oldu. Çakırgil aslında Uğur Mumcu, Bahriye Uçok, Ahmet Taner Kışlalı cinayetlerinin sanığı Selahaddin Eş ile aynı kişi. Çakırgil de soyadının gerçek olmadığını söylemişti.

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 14:10
Lübnan'ın Ayn el-Hilve Filistin mülteci kapmında El Fetih ile İslamcı Cund'uş Şam arasındaki çatışmalar sürüyor. İslamcıların kampın 3'te 1'ini ele geçirdiği iddia ediliyor.

Lübnan'daki en büyük Filistin mülteci kampı Ayn el-Hilve'de, El Fetih ile İslamcı Cund'uş Şam arasındaki çatışmalar sürüyor.

Ma'an'a konuşan Ayn el-Hilve'deki Fetih yetkilisi Münir Makda, Cund'uş Şam'ın kamptaki 11 mahallenin 4'ünü ele geçirdiğini kaydetti.

Cumartesi, 15 Ağustos 2015 00:27
IŞİD'in militanları, Libya'nın Sirte kentinde tedavi gören 22 kişiyi infaz ettikten sonra hastaneyi yaktı.

Al-Vasat gazetesinin haberine göre, IŞİD militanları hastane binasına baskın düzenleyerek burada tedavi gören 22 kişiyi kurşuna dizdi, ardından binayı ateşe verdi. Diğer ayrıntılar verilmedi.

DPA'nin verilerine göre, öldürülen hastaların IŞİD'in rakibi olarak gösterilen yerel bir İslamcı grubun üyeleri olduğu iddia edildi.

Cumartesi, 01 Ağustos 2015 13:50
Suriye ordusu saldırıları püskürttü, ilerliyor.

Reuters'ın haberine göre, Suriye ordusu ve müttefik güçlerin kıyı bölgelerini savunmak için hayati önemde olan Şam'ın kuzeybatısında kontrolü ele geçirdiği ifade edildi. 

Pazartesi, 17 Ağustos 2015 16:26
Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bir tapınağın önünde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre en az 12 kişi hayatını kaybetti.

BBC Türkçe'nin aktardığına göre, Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bombalı bir saldırı gerçekleştirildi.

Patlamaya bir bombanın neden olduğu bildiriliyor.

Olay yerindeki BBC muhabiri Jonathan Head, saldırıda çok sayıda kişinin de yaralandığını, patlamanın olduğu yerde ceset parçaları gördüğünü aktarıyor.

Cumartesi, 01 Ağustos 2015 22:46
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Ortadoğu ziyaretlerinin ilk durağı olan Mısır’a vardı. Kerry, Mısır’dan Katar’a geçerek Körfez devletlerine İran’la yapılan anlaşmayı anlatacak.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Ortadoğu turunun ilk durağı olan Mısır’a vardı. Kahire’de iki gün kalacak olan ABD Dışişleri Bakanı’nın iki ülke arasındaki “stratejik diyaloğu” yeniden başlatmak üzere Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükrü’yle görüşeceği kaydedildi. ABD, Ortadoğu’da İsrail’den sonra en fazla askeri yardım yaptığı ülke olan Mısır’a yönelik yardımlarını 2013 yılında dondurmuştu.

Çarşamba, 12 Ağustos 2015 11:51
Libya'da, Muammer Kaddafi döneminin önemli isimlerine hukuksuz şekilde verilen cezalar nedeniyle ülkedeki Kaddafi yanlıları birçok yerde eylem yaptı. Katar ve Türkiye'nin desteklediği hükümetin bölgelerinde yapılan eylemlerde göstericilere ateş açıldı.

28 Temmuz günü Trablus'taki bir mahkeme Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfül İslam Kaddafi ile 8 diğer Kaddafi dönemi yöneticisini ölüm cezasına çarptırdı.

Daha sonra, Kaddafi'nin diğer oğlu Saadi'ye yapılan işkence ve kötü muamele görüntüleri ortaya çıktı.

Pazartesi, 10 Ağustos 2015 11:00
Çağlar Ezikoğlu

Adı İsmail Kılıçarslan, 1976 Ankara doğumlu İslamcı şair, yazar, entelektüel. Yani entelektüel olduğunu iddia eden, AKP dönemi yıldızı parlayan mütedeyyinlerden. Fethullah Gülen Cemaati ile araların iyi olduğu, ‘Yetmez ama Evet’çilerin AKP sevgisi ile yüreklerinin dolup taştığı bir dönemde önce Meksika Sınırı programı ile keşfediliyor.

Perşembe, 06 Ağustos 2015 14:50
Ayrıca neden “İslam diye bir derdi” var Recep Bey'in? İslam kendi ülkesinde artık iktidarda. Yoksa ülkenin tam İslami olması için “devlet başkanının namaz kıldırması” şartını gerçekleştirmeyi bekliyor? Darül İslam'ın en önemli şartlarından biri bu bilindiği gibi.

Şaşkın liberaller ile solumsuların tersini iddia etmelerine rağmen, başından beri Recep Tayyip Erdoğan'ın fanatik bir İslamcı olduğu konusundaki fikrim hiç değişmedi. Bunda benim sezilerimden ya da niyetimden çok, muhteremin söylemlerinin etkisi var tabii. Gerçekten de Beyefendi'nin tutarlı olduğu tek söylemi, kendisinin asla değişmediğine ilişkin olanıdır.

Perşembe, 13 Ağustos 2015 13:35
Son dönemde sıkça tartışılan Suriye’de “güvenli bölge” oluşturulması planıyla ilgili Washington Post’a konuşan uzmanlar, planın handikaplarından söz etti.

Suruç katliamının ardından Türkiye’nin IŞİD karşıtı koalisyona eklemlenmesi sürecinde gündeme gelen önemli başlıklardan Suriye-Türkiye sınırında “güvenli bölge” yaratılmasıyla ilgili tartışmalar ve belirsizlik devam ediyor.

Konuyla ilgili Washington Post’ta yer alan bir haberde uzman görüşlerine başvurularak güvenli bölgenin oluşturulmasıyla ilgili zorluklar aktarılıyor.

Pages