30 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 06 Ağustos 2015 21:04
Mardin’in Nusaybin ilçesinde bazı sokak ve caddelere kurulan barikatları kaldırmak isteyen polislere uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde başta Abdulkadir Paşa ve Fırat mahalleleri olmak üzere bazı cadde ve sokaklara polisin girmesini engellemek üzere Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi tarafından hendekler kazılıp, barikat kuruldu.

Çarşamba, 05 Ağustos 2015 09:50
Urfa Siverek'te yapılan operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Urfa'nın Siverek İlçesi'nde, Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerine yönelik yapıldığı iddia edilen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Çok sayıda özel harekat polisi ve zırhlı araçların katıldığı operasyonda daha önce belirlenen 13 ayrı adrese sabah saatlerinde eş zamanlı baskın yapıldı.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 01:45
Mehmet Kuzulugil

Bu slogan, Haziran günlerinde liberallerin ve liberallere aklını teslim etmiş demokratların hiç hoşuna gitmemişti. Niye sadece AKP’ye karşı çıkıyorduk. Düzeni hedef almamız gerekmez miydi? Hükümet fazla basit bir hedef değil miydi? Hiç devrimci gelmiyordu kulağa.

Pazar, 23 Ağustos 2015 00:44
İçlerinde Türkiye'den Komünist Gençlik'in de bulunduğu gençlik örgütleri Yunanistan Komünist Gençliği'ne (KNE) dayanışma mesajı iletti

Gençlik örgütlerinin mesajı şu şekilde:

Biz, bu metinde imzası bulunan Gençlik Örgütleri olarak eğitim, iş ve yaşam hakkı için haklı bir mücadele veren Yunanistan gençliği ve bu mücadelenin en ön safında yer alan Yunanistan Komünist Gençliği (KNE) ile dayanışma içinde olduğumuzu ilan ediyoruz.

Perşembe, 06 Ağustos 2015 09:15
Kemal Okuyan

“Bu düzen değişmelidir”, Bülent Ecevit’in o dönem bir manifesto etkisi yaratan broşürünün adıydı. 1968’de yazılmıştı, sonraki yıllarda dağa taşa da yazıldı bir slogan olarak: Bu düzen değişmeli!

Çarşamba, 12 Ağustos 2015 09:31
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun meslek odaları ve sendika yöneticilerini kabul ettiği toplantıda, “Bence koalisyon olmayacak, perşembe günü açıklayacağız” dediği öğrenildi.

Koalisyon görüşmelerinin nihai sonucunun açıklanmasına iki gün kala meslek örgütleri temsilcileriyle görüşen CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu’nun, “Bence koalisyon olmayacak, perşembe günü açıklayacağız” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun gerekçe olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın etkisini gösterdiği belirtildi.

Cumartesi, 29 Ağustos 2015 16:15
Bekir Can Başeğmez

Faşist düşünceler, gözle görülür bir biçimde, proleter hareketin en fazla geliştiği ve sınıf savaşımının en belirgin olduğu yerlerde göze çarpıyor.

Cuma, 07 Ağustos 2015 16:00
Ünal Karakaş

Emperyalizm, halklar için yağma ve köleleştirme der Lenin.

Dünya üzerindeki acımasız egemenliklerini sağlamlaştırmak için, dünyanın dört bir yanında özgürlüğü boğan emperyalizm kana ve katliama doymuyor.

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 08:15
Osman Çutsay

Çeyrek yüzyıl önceki çöküşü gerçekleştiren adamın bir karşıdevrim cengâveri olduğunu anlamak için dünya solu 5-6 yıl uğraşmıştı: Gorbaçov, daha doğrusu Gorbi’den söz ediyoruz.

Perşembe, 13 Ağustos 2015 01:15
Aydemir Güler

Ne zaman yoktu ki, demeyelim. Başka bir evredeyiz. Sosyalizme yönelen bağımsız bir sınıf kulvarına yer bırakmamak yönünde büyük bir baskı var.

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 09:53
Komünist Parti, 1 Kasım'da yenilenecek seçimlere tüm ülkede katılacağını açıkladı.

Komünist Parti, 1 Kasım 2015'te yapılacak seçimlere tüm ülkede katılacağını duyurdu. KP Merkez Komite imzasıyla yayınlanan açıklamada, "Komünist Parti, seçimlerde başka kimsenin söyleyemeyeceğini söyleyecek, yapamayacağını yapacaktır" denildi. 

Açıklama şu şekilde:

Salı, 18 Ağustos 2015 22:52
CHP'nin son olağan kongrelerinde seçilen ve halen kurultay delegesi olan 44 il başkanı Ankara’da bir toplantı düzenledi.

CHP'nin son olağan kongrelerinde seçilen ve halen kurultay delegesi olan 44 il başkanı Ankara’da bir toplantı düzenledi. Odatv'nin haberine göre, kurultay delegesi olan il başkanları, 17 Ağustos 2015 tarihinde Ankara’da Park Oteli Toplantı Salonu’nda yaptığı toplantıda partinin genel durumunu görüştüklerini belirtti.

Cuma, 14 Ağustos 2015 09:15
Müjde Tozbey Erden

Son haftalarda SoL portalda yürütülen tartışmaya ben de kıyısından dahil olmak istedim. Hani şu imkansız olma, barışçılık ve sosyalizm tartışması..

Pazartesi, 24 Ağustos 2015 09:54
Zamanında, Galatasaray eski teknik direktörü İngiliz Brian Birch’ün İstanbul’a son gelişinde bir gazeteye göz atıp, "Metin Kurt’u arıyorum. Daha başbakan olmadı mı?" sorusuna Metin Kurt cevabını TEKEL direnişinde vermişti.

Ailesini geçindirebilme amacıyla girdiği spor dünyasında, tanıklık ettiği adaletsizliklere "boyun eğmemeyi" tercih etmişti. Dürüst ve devrimci kişiliği, sporcuların haklarına ilişkin ikirciksiz tutumu ve yürüttüğü sendikal faaliyetler, kulübünden aforoz edilmesine neden olsa da, bu durum Metin Kurt’u bir adım geri atmaya hiçbir zaman ikna edemedi.

Cumartesi, 22 Ağustos 2015 14:53
Bazı temaslar ve görüşmeler için İzmir’e gelen Demirtaş, AKP'nin erken seçimde sandıktan birinci bile çıkamayacağını savundu. IŞİD'in gerçek İslâm olmadığını da söyleyen Demirtaş, "PKK amasız bir şekilde silah bırakmalı, AKP'nin hatalarının bedelini, asker ve polisin canlarıyla ödemesiyle sonuçlanmamalı" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İzmir'de medya temsilcileriyle buluştuğu kahvaltıda açıklamalarda bulundu. Bazı temaslar ve görüşmeler için İzmir’e gelen Demirtaş, AKP'nin erken seçimde sandıktan birinci bile çıkamayacağını savundu. Demirtaş, "Gerçek islam bu değil" güzellemesi yapmaktan da geri durmadı.

Pages