35 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 08 Temmuz 2015 10:30
Çoğunluğu Çeçenlerden oluşan İslamcı taburlar, Ukrayna'da halk milislerine karşı savaşıyor.

New York Times'ın haberine göre çoğunluğu Çeçenlerden oluşan İslamcı taburlar Ukrayna'da halk milislerine karşı savaşıyor.

"Ruslara karşı savaşmayı seviyoruz, her zaman Ruslarla savaşıyoruz" diyen bir Çeçen'in, İslamcı bir taburu yönettiği söylenirken, İslamcıların çatışmanın en yoğun olduğu yerlere gönderildiği belirtiliyor.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 13:28
Wikileaks tarafından sızdırılan Suudi Arabistan belgeleri, Suudi hükümetinin Kanada'daki İslamcı özel okulları finanse ettiğini ortaya çıkarttı.

Wikileaks tarafından 500 bin kadar Suudi Arabistan belgesi sızdırılmıştı. Sızdırılan belgeler Kanada'daki kimi İslamcı özel okulların Suudiler tarafından finanse edildiğini ortaya çıkarttı.

Belgelerdeki yazışmalar, Suudi Arabistan'ın dini eğitimi finanse etmek için yüzbinlerce dolar harcadığını gösterirken, okulların da bağış aldıklarını doğruladıkları söyleniyor.

Perşembe, 09 Temmuz 2015 16:54
Cemaatin yayın organı Zaman’da Ali Bulaç’ın başlattığı “Devlete çalışan İslâmcı ajanlar” tartışmasına HDP’li Altan Tan da katıldı. Tan, “44 yıldır İslâmi grup ve cemaatlerin içindeyim. İçinde devletin olmadığı yapı görmedim. Şu an İslâmi basındaki yazarların ve Kürt siyasetinde yer alanların en az yarısı devletin adamıdır” dedi.

Ali Bulaç, 6 Temmuz Pazartesi günü Zaman gazetesindeki köşesinde, 70’li yıllarda polis tarafından kendisine ajanlık teklif edildiğini açıklayarak kendisinin bu teklifi kabul etmediğini ama “kabul eden bazı İslâmcıların hızla yükseldiğini” yazmıştı.

‘FİDAN, MİT’E ÇALIŞAN İSLÂMCILARI YAYINLASIN’

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 14:04
Beş yıla yakın bir süredir yabancı güçlere ve İslamcı cihadçılara karşı savaşan Suriye, ilk purolarını Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Lübnan’a ihraç etti.

Yaklaşık beş yıldır emperyal güçlere ve İslamcı cihatçılara karşı savaşan Suriye, karşı karşıya kaldığı tüm engeleme girişimlerine rağmen ekonomik alanda da adımlar atmaya devam ediyor.

Cuma, 17 Temmuz 2015 01:45
Mustafa Kemal Erdemol

Mümtazer Türköne’nin Ali Bulaç’ı kaynak göstererek ortaya attığı, HDP’li İslamcı Altan Tan’ın da  "İslami ve Kürt oluşumları içinde devletin ajanı hep olmuştur" diyerek katıldığı tartışma “İslamcı ajan”pek ibretlik doğrusu.

Salı, 28 Temmuz 2015 12:02
Libya'da Muammer Kaddafi'nin oğlu ve 8 diğer Kaddafi dönemi yöneticisi çıkartıldıkları mahkeme tarafından idamla cezalandırıldı.

2011 yılında NATO destekli İslamcı çeteler tarafından katledilen Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi'ye idam cezası verildi.

Seyfülislam'ın yanı sıra Kaddafi dönemi istihbarat şefi ve eski başbakan da idam cezası alanlar arasında.

Ölüme mahkum edilen eski yöneticilerin sayısı 9.

 

Salı, 07 Temmuz 2015 14:00
ABD'li bir gazeteci, yaralı IŞİD'lilerin Gaziantep'te tedavi olduğunu ve Türk hükümetinin, en azından IŞİD faaliyetlerine göz yumduğunu yazdı.

Türkiye, Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) ve diğer silahlı İslamcı gruplara evsahipliği yapmayı sürdürüyor.

Boston Globe'dan Stephen Kinzer'in haberine göre, IŞİD ve diğer İslamcı grupların Gaziantep'te hücreleri bulunuyor. Kinzer, çatışmalarda yaralanan IŞİD'lilerin Gaziantep'te tedavi edildiğini söylüyor.

Cumartesi, 18 Temmuz 2015 00:44
Nijer ordusu, Nijerya sınırında en az 30 Boko Haram üyesini öldürdü.

Reuters'in haberine göre Nijer ordusu, Nijerya'dan Nijer'e geçen Boko Haram militanlarına operasyon düzenledi. Ülkenin Nijerya ile olan sınırında düzenlenen operasyonda en az 30 Boko Haram üyesinin öldürüldüğü aktarılıyor.

Boko Haram'ın operasyon öncesinde bölgedeki bir köyde onun üzerinde köylüyü öldürdüğü aktarılıyor.

Cumartesi, 11 Temmuz 2015 17:47
Çad’ın başkenti N’Djamena’da bir çarşıya düzenlenen intihar saldırısında 15 kişi hayatını kaybetti, 74 kişi yaralandı.

Çad’ın başkenti N’Djamena’nın çarşısında bugün çarşaf giymiş bir erkek tarafından düzenlenen intihar saldırısında, saldırgan dahil 15 kişi hayatını kaybetti, 74 kişi de yaralandı.

Cihan Haber Ajansı çarşıya giren saldırganın, jandarmanın kendisini durdurması sonrasında üzerindeki bombayı patlattığını aktardı. 

Perşembe, 09 Temmuz 2015 13:03
Cezayir'in güneyinde başlayan Şamba Arapları ile Mozabite Berberileri arasında çıkan çatışmalarda en az 22 kişi yaşamını yitirdi.

Bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllarda kanlı terör eylemleriyle karşılaşan Cezayir'de, bağımsızlıklıtan sonra da özellikle 1988'den 1997'ye kadar süren İslamcı terör dalgasının ardından gelen istikrar son buldu. Ülkenin güneyinde başlayan Şamba Arapları ile Mozabite Berberileri arasında çıkan çatışmalarda en az 22 kişi yaşamını yitirdi.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 10:33
Mısır'daki cihatçı saldırının ardından, İsrail ordusu Mısır sınırındaki askeri varlığını artırmaya başladı.

IŞİD'in Mısır ordusuna karşı gerçekleştirdiği saldırının ardından, cihatçıların kendilerine de saldırmasından çekinen İsrail, Mısır sınırındaki askeri varlığını artırmaya başladı. Saldırının Mısır ve İsrail arasındaki yakınlaşmayı artırdığı da öne sürülüyor.

Pazartesi, 20 Temmuz 2015 12:00
Filistinli örgütler Suriye ile destek açıklaması yayımlayarak, Suriye halkının ve ordusunun karşısında olanların kendilerinin de düşmanları olduklarını belirtti.

Filistinli örgütler, ortak açıklama yayımlayarak, Filistinlilerin Suriye halkı ile dayanışma içerisinde olduğunu duyurdu. Kendilerinin de Suriyelilerin yaşadıklarını anlayabildiklerini belirten Filistinliler, aynı zorluklarla karşılaştıklarını belirtti.

Perşembe, 16 Temmuz 2015 12:27
Ordu ve Hizbullah'ın Zabadani'deki ilerleyişi üzerine, El Kaide önderliğindeki "Fetih Ordusu" Şii beldelerine "misilleme" başlattığını ilan etti.

Suriye ordusu ve Hizbullah güçleri, Lübnan sınırındaki Zabadani'de Nusra Cephesi ve müttefiklerini kıskaca alırken, İdlib'den "misilleme" haberi geldi.

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 12:59
Zaman yazarı Ali Bulaç, bugünkü yazısında, 70'li yıllarda polis tarafından kendisine ajanlık teklif edildiğini aktararak, kendisinin bu teklifi kabul etmediğini ama 'kabul eden bazı İslamcıların' hızla yükseldiğini söyledi. Bulaç yazısında, "devlet zaten içimizdeymiş, sırası gelince bizim mahalleyi devreye sokmuş" ifadelerine yer verdi.

Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç, bugünkü (6 Temmuz 2015) köşesinde, bir başka Zaman yazarı Mümtaz’er Türköne’nin dün isim vermeden aktardığı “Ajanlık teklif edilen İslamcı” anekdotunu hatırlatarak, “Sözünü ettiği şahıs benim. Hikâyeyi anlatacağım” diyerek başladığı bir yazı kaleme aldı.

Cuma, 10 Temmuz 2015 12:02
Suriye ordusu, Halep'te El Kaide unsurlarının saldırılarına direnirken, Haseke ve Zabadani'yi kurtarma operasyonu sürüyor.

Suriye'de ordu ile İslamcı gruplar arasındaki savaş birçok cephede devam ediyor.

Halep'te istediğini alamayan El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi önderliğindeki "Ensar el-Şeria" koalisyonu, ordunun ikmal hattını kesmek için bir saldırı başlattı.

Pages