4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Perşembe, 04 Haziran 2015 08:00
Nevzat Evrim Önal

İki yıl önce bugünlerde AKP gericiliğinin sırtımıza geçirmeye çalıştığı deli gömleğini yırtmış, kent meydanlarını doldurmuştuk. Karanlığın püskürtülebileceğini, diktatörlüğün kadiri mutlak olmadığını hem görmüş, hem herkese göstermiştik. Havada biber gazı olmasa da ara sıra gözlerimiz doluyor, yıllardır birlikte olduğumuz sevgililerimize ilişkimizin ilk günlerindeki gibi sarılıyorduk.

Cuma, 12 Haziran 2015 07:45
Mustafa Kemal Erdemol

Seçim sonuçları konusunda ne düşündüğümü soranlara verdiğim yanıt bu. Bu uğursuz cümlenin yaratacağı sevimsiz çağrışımların da elbette farkında olarak buradaki “yetmez”i  "daha iyisi olabilirdi" anlamında söylemedim.

Perşembe, 11 Haziran 2015 08:30
Ahmet Çınar

“AKP’yi geriletmek”, “AKP’den hesap sormak”, “Onu başkan yaptırmamak” diye diye parlamentoya girenlerin “istikrar” ve “normalleşme” operasyonlarında oynadıkları gayretkeş rolü siz de benim gibi hayretle mi izliyorsunuz? Yoksa Tayyip Erdoğan’ın üç dört gündür konuşmaması, insan içine çıkmamasıyla yetiniyor ve “kafamızı dinliyoruz” mu diyorsunuz?

Cuma, 19 Haziran 2015 08:15
Rıfat Okçabol

Rahmetli olması üzerine Demirel hakkında yazılıp söylenenleri okuyunca, insan ister istemez, “Yoksa ben başka ülkede mi yaşıyorum” diyor. Onun, kendisini protesto etmek için yürüyenlere, “istediğiniz kadar yürüyün hiçbir işe yaramayacak” anlamında söylediği, “Yollar yürümekle aşınmaz” sözü bile, onun demokratlığının göstergesi olarak kullanılıyor.