1587 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 05 Mayıs 2015 11:15
Kemal Okuyan

Başlığı "kabahat kimde" diye atabilirdik kuşkusuz. Yazıyı bayağı uzatır suç zincirinin bütün halkalarından söz etmek. Ancak yine de vaat yarışına girildiği şu seçim atmosferinde diktatörü bugünlere taşıyanın ne olduğuna bir bakmak gerekiyor.

Perşembe, 21 Mayıs 2015 17:20
Reuters, Türkiye istihbaratının Suriye'de İslamcıların kontrolündeki bölgelere silah yollanmasına yardımcı olduğunu açıkladı.

Reuters, 2013 sonlarında ve 2014 başında Milli İstihbarat Teşkilatı'nın Suriye'de İslamcıların kontrolündeki yerlere silah taşınmasına yardım ettiğini açıkladı. Haberde şahitlerin ifadelerinin Türkiye'nin IŞİD'in yükselmesine katkı koyduğunu gösterdiği belirtilirken, Türkiye yetkililerinin İslamcılara yardım edilmediği iddialarının ifadelerle çeliştiği söylendi.

Cumartesi, 16 Mayıs 2015 14:51
Hatay'da bugün duyulan şiddetli patlama sesinin nedeni belli oldu: TSK, Suriye topraklarında Suriye'ye ait İHA'yı düşürdü!

GÜNCELLEME 20:32

Cuma, 29 Mayıs 2015 11:39
Tüm Türkiye, "insani yardım" denilen MİT tırlarının içinden çıkan silahların video görüntülerini konuşuyor. Suriye'deki katilleri silah taşıma işi, çok daha geniş bir şebekenin işi olarak biliniyor.

Cumhuriyet gazetesinden Can Dündar, bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkmenlere yardım yapıyorduk" diyerek savunduğu silah dolu MİT tırlarının video görüntülerini yayımladı.

"İnsani yardım" götüren tırlarda çok sayıda havan, top ve makineli tüfek mermisi bulunuyordu. 

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 15:28
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Erzincan'da konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Erzincan'daki mitinginde konuştu. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Can Erzincan senden yetki istiyorum.

Erzincan'ın bir şeker fabrikası var 35 bin aile buradan geçiniyor, tuttular özelleştireceğiz diyorlar, sata sata bitiremediler, geldiler buraya.

Salı, 05 Mayıs 2015 13:17
HSBC'den Türkiye ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Türkiye'den çıkışı gündemde olan bankanın işlerinin devam edip etmeyeceğiyle ilgili "yoğun incelemelerin" devam ettiği belirtildi.

HSBC CEO'su Stuart Gulliver, Reuters haberine göre Türkiye, Brezilya, Meksika ve ABD'deki işlerinin devam edip etmemesiyle ilgili "yoğun incelemelerin" devam ettiğini söyledi.

Perşembe, 28 Mayıs 2015 15:10
Ortadoğu hükümetleri, Türkiye'nin IŞİD ile olan ilişkilerinde dürüst olmadığını söylerken, kimi ülkeler açıkça işbirliği yapıldığını bile söylüyor.

McClathyDC'nin haberine göre Ortadoğu hükümetleri giderek Türkiye'nin IŞİD ile ilişkilerinden daha çok şüpheleniyor. İsrailli bir yetkili "Türkiye ikili hatta üçlü oynuyor" derken, Mısırlı bir yetkili ise "Türkiye'nin terörizm ile bağlarının araştırılması lazım" diyor.

Cumartesi, 23 Mayıs 2015 08:45
Erhan Nalçacı

Geçenlerde Yunanistan Komünist Partisi, Syriza-Anel hükümeti dışişleri bakanının Antalya’da yapılan NATO toplantısında diğer dışişleri bakanlarıyla kol kola “We are the world” (Biz dünyayız) şarkısını söylemesini fena halde topa tuttu.

Pazartesi, 25 Mayıs 2015 08:30
İzzettin Önder

Halkımızın çoğu için duyunca heyecanlandıran bir ifade olsa gerek, "Merkez Ülke Türkiye" ifadesi. Ancak, doğrusu bu ifadenin aklı selim insanları o denli etkileyeceğini düşünemiyorum. Bir parti söylemi ya da programının bir parçası olabilir gibi gözüken bu ifade çok yönlü tahlile ihtiyaç göstermektedir.

Perşembe, 21 Mayıs 2015 19:26
OECD'nin gelir adaletsizliği raporuna göre, Türkiye en adaletsiz 3. ülke.

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Teşkilatı'nın (OECD) gelir adaletsizliği raporunda üye ülkeler arasında gelirin en adaletsiz dağıtıldığı beş ülkeden birisi Türkiye oldu.

Perşembe, 07 Mayıs 2015 19:10
Lüksemburg Parlamentosu'nun 1915'i "soykırım" olarak kabul etmesi üzerine Türkiye devleti bu ülkeden de büyükelçisini çekti.

Lüksemburg Parlamentosu'nun Büyük Felaket'i "soykırım" olarak kabul etmesi üzerine Türkiye devleti bu ülkeden de büyükelçisini çekti. 

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Lüksemburg Parlamentosu’nun aldığı haksız kararı kınıyor ve şiddetle reddediyoruz. Türkiye’nin Lüksemburg Büyükelçisi Levent Şahinkaya istişareler için Ankara’ya çağrıldı” denildi.

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 15:34
AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Nevşehir mitinginde konuşuyor.

Partisinin Nevşehir mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefeti eleştirerek, "Bunlar Eski Türkiye Partisi, ETP" dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Çarşamba, 27 Mayıs 2015 15:11
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) Ankara'da yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda Harun Erdenay başkanlığa seçildi.
 
FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel'in 23 yıllık görev süresinin ardından istifa ettiği TBF Başkanlığı için Harun Erdenay ve Lutfi Arıboğan yarıştı.

Pazar, 10 Mayıs 2015 16:42
Partisinin Şanlıurfa mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “CHP ve HDP Esed’in Türkiye temsilcileridir” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa’da partisinin düzenlediği mitingde konuşuyor. Türkiyeye sığınan Suriyeliler üzerinden muhalefet partilerini eleştiren Davutoğlu, “CHP ve HDP Esed’in Türkiye temsilcileridir” dedi.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Pazar, 31 Mayıs 2015 20:22
Türk Tabipler Birliği, Dr. Kamil Furtun'un öldürülmesi üzerine bir açıklama yaparak, 1 Haziran'da Türkiye genelinde iş bırakacaklarını açıkladı.

TTB'nin resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada tüm sağlık kurumlarında acil hizmet dışında hizmet verilmeyeceği ve doktorların hastane binalarına girmeyecekleri açıklandı.

Pages