37 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 12 Mayıs 2015 15:58
İsrail'in Golan Tepeleri'nde Suriye ordusuna karşı savaşan İslamcı gruplara mensup yaralı militanları tedavi ettiği görüntülerle kanıtlandı.

İsrail işgali altındaki Suriye toprağı Golan Tepeleri'nde bulunan El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi ve diğer grupların, İsrail'den destek aldığına dair iddialar Birleşmiş Milletler raporlarına dahi girmişti.

İsrail'in El Kaide bağlantılı militanlarına verdiği desteğin bir kısmı da "tıbbi yardım" idi.

Cuma, 01 Mayıs 2015 14:35
Suriye'de El Kaide bağlantılı gruplar Lazkiye'ye saldırmaya hazırlanırken, Batı medyasında Alevi düşmanı İslamcı örgütler "isyancı" olarak nitelendiriliyor.

Suriye'nin İdlib kentini ele geçiren El Kaide bağlantılı silahlı çetelerin yeni hedefi, Alevilerin yoğun olarak yaşadığı Lazkiye.

Merkezi Londra'da bulunan muhaliflere yakın Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Lazkiye'de dün ordu ve yerel milislerin El Kaide bağlantılı gruplara operasyon başlattığını duyurdu.

Cumartesi, 30 Mayıs 2015 21:10
Erdoğan'a göre, Suriye'deki İslamcı çetelere silah taşıyan MİT tırlarına ait görüntülerin yayınlanması, "Casusluk ve ajanlık."

Cumhuriyet gazetesinin MİT tırlarının silah taşıdığını kanıtlayan görüntülerin yayınlanmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kez konuştu.

Cuma, 22 Mayıs 2015 15:21
Reuters dün, durdurulan MİT tırlarıyla ilgili bir haber geçti. Haberde, tırlarda silah olduğu ve bunların Suriye’deki İslamcı gruplara gönderildiği belirtiliyordu. Haber doğruydu, ancak eksikti.

AKP hükümetinin Suriye’deki El Kaide bağlantılı silahlı gruplara her türlü desteği verdiği, hem ulusal hem de uluslararası basında sıkça gündem oluyor. Dünyanın önemli medya kuruluşları, devamlı olarak Türkiye’nin Nusra Cephesi ve Ahrar’uş Şam gibi İslamcı çetelere verdiği desteği ve ABD’nin bundan duyduğu rahatsızlığı yazıp çiziyor.

Pazartesi, 04 Mayıs 2015 13:18
Suriye ordusu ile Hizbullah'ın İdlib kırsalında yaptığı operasyonda 19 silahlı çete mensubu öldürüldü. Öldürülenler arasında 4 Türk yetkilinin de olduğu iddia edildi.

Suriye ordusu ve Hizbullah, İdlib kırsalında "Fetih Ordusu" isimli İslamcı koalisyona operasyon düzenledi.

Operasyonda, toplantı için bir araya gelen çetelerin "operasyon odası"nın imha edildiği belirtildi.

Electronic Resistance'ın iddiasına göre, saldırıda 19 çete mensubu öldü. Öldürülenler arasında 4 de Türk yetkilinin olduğu öne sürüldü.

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 20:13
AB’nin göçmenleri taşıyan teknelere askeri müdahalede bulunmaya yönelik düzenlemeler yaptığı bir dönemde NATO Genel Sekreteri de koroya katıldı. Stoltenberg, “teröristlerin kendilerine göçmen süsü verebileceğini” söyledi.

NATO Genel Sekreteri, Avrupa Birliği’nin göçmen ölümleri karşısında, göçmenleri taşıyan teknelere askeri müdahale gibi seçenekleri öngören düzenlemeler yaptığı bir dönemde, bu politikaları destekleyen bir çıkış yaptı.

Pazar, 17 Mayıs 2015 12:23
Afganistan'ın başkenti Kabil'de havaalanı yakınlarında bombalar patladı. Saldırıda en az iki kişi hayatını kaybetti.

Afganistan'daki intihar saldırısının, sabah trafiğinin yoğun olduğu saatlerde Kabil Havaalanı ve NATO üssü arasında uzanan yol üzerinde meydana geldiği bildirildi. Polis, saldırının bomba yüklü araçla düzenlendiğini açıkladı.

Çarşamba, 13 Mayıs 2015 13:42
Dışişleri Bakanlığı vurulan kargo gemisinin Tobruk'a gittiğini iddia etmişti, ancak geminin kayıtları Tobruk'a değil IŞİD'in elinde bulunan Derne şehrine gidildiğini gösteriyor.

Türkiye'ye ait bir kargo gemisi Pazartesi Libya'ya giderken vurulmuş, geminin kaptanı ölmüştü. Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaparak "Tuna-1" isimli geminin Tobruk'a gitmekte olduğunu söylemişti.

Ancak geminin Otomatik Tanımlama Sistemi (AIS) kayıtları, geminin IŞİD'in elinde bulunan Derne şehrine gitmekte olduğunu gösteriyor.

Perşembe, 07 Mayıs 2015 16:07
Türkiye'nin Suriye-Türkiye sınırında "güvenli bölge" yaratılması talebiyle ilgili konuşan ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, bunun askeri operasyon gerektireceğini söyledi.

Türkiye uzun zamandır Suriye-Türkiye arasında kurulacak bir "güvenli bölge" istiyor, bunun sivilleri koruyacağını söylüyordu.

ABD'nin bu fikre yaklaşımıyla ilgili konuşan ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Suriye'de güvenli bölge yaratmanın "büyük askeri operasyon" gerektireceğini söylerken, bunun için ABD askerlerinin İslamcı cihatçılarla savaşmasının da gerekli olacağını söyledi.

Cuma, 29 Mayıs 2015 14:30
ABD, birkaç ay önce Suriye'deki El Kaide'ye bağlı "Horasan Grubu" isimli örgütün "ulusal tehdit" olduğunu açıklamıştı. Oysa Nusra Cephesi içindeki "Horasanlılar"ın, ABD'nin düşüşüne destek verdiği İdlib'de aktif olduğu ortaya çıktı.

El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi'nin lideri Ebu Muhammed el-Culani, El Cezire'ye verdiği mülakatta, "Horasan Grubu" diye bir örgütün bulunmadığını, Nusra'nın içinde Horasan bölgesinden gelenlerin bulunabileceğini söylemişti.

Cumartesi, 30 Mayıs 2015 17:11
MİT tırlarında taşınan silahların Türkmenlere gittiğini "gururla" söyleyen Davutoğlu'nun silah yolladığı bölgede, binlerce Alevi ve Ermeni katledilmişti.

Cumhuriyet gazetesinin dün yayınladığı görüntülerde, MİT tırlarının Suriye'ye "insani yardım" adı altında taşıdığı silahların varlığı görülmüş, başından beri silah yardımını yalanlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AKP kurmaylarının yalan ifadeleri ortaya çıkmıştı.

Perşembe, 28 Mayıs 2015 17:45
Çağlar Ezikoğlu

Geçtiğimiz günlerde İspanya’dan Libya’ya giden Türk şirketine ait olan Tuna-1 isimli kuru yük gemisi, Tobruk açıklarında hem karadan topçu ateşi hem de havadan saldırılar sonucunda vurulduğu ve geminin Türk vatandaşı 3.kaptanının bu saldırılar sonucunda hayatını kaybettiği Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasıyla ortaya çıktı.

Perşembe, 28 Mayıs 2015 08:00
Nevzat Evrim Önal

Öyle bir barbarlık çağındayız ki insanlığımızdan utanıyoruz.

Salı, 19 Mayıs 2015 16:24
ABD istihbaratının IŞİD'in büyüyeceğini ve halifelik ilan edeceğini tahmin ettiği ortaya çıktı. İstihbarat ayrıca, Libya'dan Suriye'ye giden silahların da farkındaymış.

ABD'nin askeri istihbaratı DIA'nın 2012 yılında Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) tehdidine dair yeterli bilgiye sahip olduğu ortaya çıktı.

DIA raporu, muhafazakar bir kurum olan Judicial Watch'un açtığı bir dava sonucu ortaya çıktı. Dosyanın içindeki bilgiler Fox News haberleştirdi.

Çarşamba, 13 Mayıs 2015 23:03
Somali'de Eş-Şebab, teknik bir arıza yaşayan ve kıyıya vuran teknedeki 14 İranlı balıkçıyı kaçırdı.

İran devlet televizyonunun haberine göre, Somali'de Eş-Şebab örgütü, 14 İranlı balıkçıyı kaçırdı.

Tekne, bugün militanların kalesi olan Galgadud kıyısına sürüklendi ve El-Dher kasabası sakinlerinden Yasin Maalin, AP'ye verdiği demeçte balıkçıların esir alındığını gördüğünü söyledi. Bölgede yaşayan bir başka Somalili Ali Hüseyin de haberi doğruladı.

Pages