47 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 22 Nisan 2015 21:00
Fransa'da bir kiliseye saldırı düzenlemeyi planlayan kişinin evinde El-Kadie ve IŞİD’e ait dökümanların ele geçirildiği belirtildi.

Fransa’da, bir kiliseye yönelik terör saldırısının son anda önlendiğinin ortaya çıkmış, Cezayir asıllı 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Ahmed Ghlam'ın Paris'in yakınlarındaki Villejuif'de iki kiliseyi hedef aldığı açıklanmıştı.

Cuma, 10 Nisan 2015 12:04
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Biz dini yahut İslamcı bir parti değiliz. İnsanlar, partinin başındaki bazı dindar kişileri emsal göstererek bu tip iddialarda bulunuyor" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başkanlık sistemi ile ilgili bir soruyu "Cumhurbaşkanımız o sistemi istiyor ve bunu her vesileyle dile getiriyor. Bu yüzden başka yorum yapmaya lüzum yok. Türk kamuoyu bizim için oy verirse ve partimiz daha fazla sandalye elde ederse sözümüzü yerine getireceğiz: Yeni, çağdaş, sivil ve demokratik bir anayasa" şeklinde yanıtladı.

Çarşamba, 15 Nisan 2015 11:05
İslamcı medya sivillere karşı katliam, tecavüz, yağma ve sürgün uygulamaktan hüküm giyen ve idam edilen Bangladeşli Muhammed Kamaruzzaman'a sahip çıktı.

1971'deki Bangladeş Kurtuluş Savaşı'nda, Bangladeş'in bağımsızlığına karşı savaşan ve sivillere karşı katliam, tecavüz, yağma ve sürgün planlatıp uygulatan Cemaati İslami Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Kamaruzzaman geçtiğimiz günlerde idam edilmişti.

Salı, 07 Nisan 2015 15:56
Adalet Ordusu isimli Sünni cihatçı grup, Pakistan sınırında 8 İran askerini öldürdü.

İran haber ajansı IRNA, Pakistan'dan İran'a geçen İslamcı grubun 8 İran askerini öldürdüğünü açıkladı. Saldırının ardından Pakistan'a çekilen grubun, Adalet Ordusu isimli Sünni cihatçı bir grup olduğu belirtildi. Aynı grubun 2013'de de 14 İran askerini benzer bir yöntemle öldürdüğü açıklandı.

Pazartesi, 20 Nisan 2015 13:18
Hollanda'da yaşayan Ayşe (7) ve Luca (8) adlı kızların anneleri ile birlikte IŞİD'e katıldıklarının ortaya çıkmasının ardından, kızların babasının yazdığı mektup Hollanda'da yerel bir gazetede basıldı.

Hollanda'da doğan ve büyüyen Ayşe ve Luca adlı kızlarının anneleri ile birlikte IŞİD'e katıldıklarının ortaya çıkmasının ardından baba Opdam, çocuklarının şimdi Suriye’de yaşadığını kabul etmekte zorlanıyor ve mektubunda 6 yıl önce eski karısının hayatını İslam'a adamasının ardından nasıl radikalleştiğini anlatıyor.

Salı, 21 Nisan 2015 16:09
Tunus, radikal İslamcı görüşleri sebebiyle 187 camiyi kapatma kararı aldı.

Bardo Müzesi saldırısının ardından Tunus'ta IŞİD ya da El Kaide gibi cihatçı gruplarla mücadele kapsamında 187 camiyi kapatma kararı alındı. 

Camilerin radikal Selefilerin ve cihatçı örgütlerin elinde olduğu belirtilirken, hükümetin ülkede cihatçılığın yayılmasına karşı attığı adımları hızlandırdığı söyleniyor.

Perşembe, 16 Nisan 2015 09:54
Cihatçı Boko Haram örgütünden kaçan çocukların çizdiği resimler, İslamcı örgütün neden olduğu trajedinin bir başka yüzünü yansıtıyor.

UNICEF, büyük bölümü cihatçı Boko Haram’dan kaçan çocukların çizdiği resimleri yayınladı. Türkçe adı “Batı Eğitimi Haramdır” olan İslamcı örgüt son olarak 200 Nijeryalı kız öğrenciyi kaçırmıştı.

BM raporuna göre Nijerya’nın kuzeyindeki çatışmalar nedeniyle 800 bin çocuk evini terk etmek zorunda kaldı. Birçoğu Boko Haram katliamlarında yakınlarını kaybetti.

Cumartesi, 11 Nisan 2015 11:13
CHP’li Gaziemir Belediyesi’nin Ahmet Taner Kışlalı salonunu İslamcı Furkan Vakfı’na konferans için tahsis etmesi Gaziemirlilerin tepkisini çekti.

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenecek olan konferansa konuşmacı olarak katılacak Alparslan Kuytul, “Annen de olsa, diz kapağının üstü tahrik eder. İslam gerçeği konuşuyor” sözleriyle gündeme gelmişti.

Perşembe, 09 Nisan 2015 20:27
El-Kaide bağlantılı militan gruba karşı Filipin ordusunun düzenlediği operasyonda sekiz islamcı öldürüldü, iki asker hayatını kaybetti.

Filipin Ordusu sözcüsü Yarbay Harold Cabunoc, güney eyaleti Sulu'da El-Kaide bağlantılı Ebu Seyyaf grubuna (ASG) karşı düzenlenen operasyonda 8 İslamcı'nın öldürdüğünü söyledi.

Perşembe, 30 Nisan 2015 19:18
Alman polisinin İslamcı militanların bir bombalı saldırı planını engellediği ve "Türk kökenli" bir Alman vatandaşı erkek ile Türkiye vatandaşı eşini gözaltına aldıkları bildiriliyor.

BBC'nin haberine göre; 35 yaşındaki erkek ile 34 yaşındaki kadın, Frankfurt yakınlarında yapılan bir bisiklet yarışına saldırmayı planladıkları şüphesiyle gözaltına alındı.

Çarşamba, 29 Nisan 2015 21:34
Radikal İslamcı örgüt Boko Haram'ın kaçırdığı 300'e yakın genç kadın ve çocuk, Nijerya ordusunun Sambisa ormanlık alanına düzenlediği operasyon kapsamında kurtarıldı.

Nijerya'da faaliyet gösteren radikal İslamcı örgüt Boko Haram'ın geçtiğimiz aylarda güney Nijerya'daki ormanlık Sambisa alanında düzenlediği saldırılarda kaçırdığı çok sayıda kadın ve çocuğun bir bölümü, Nijerya Ordusu'nun düzenlediği operasyon kapsamında kurtarıldı.

Pazartesi, 20 Nisan 2015 16:52
AKP'li Üsküdar Belediyesi ilçenin merkezine, Kabe'nin maketini kurunca buraya hacca giden Cihat Duman gözaltına alındı.

AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in açılışını yaptığı “Kabe” ilginç bir gözaltıya sahne oldu.

Cihat Duman'ın mesajlarıyla Kabe ziyareti ve gözaltı:

Perşembe, 09 Nisan 2015 13:53
Fransa'da bir TV kanalı IŞİD yanlıları tarafından hacklendi.

Fransız TV5 facebook sayfası İslamcı gruplar tarfından hacklenerek, İslami propaganda yapıldı. 8 Nisan Çarşamba, saat 23:32 de gerçekleşen olay ardından kanal resmi bir açıklama yaparak sitelerini kurtarmaya çalıştıklarını duyurdu. 

Pazartesi, 13 Nisan 2015 11:15
Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi, Gazze'ye tünel kazanların ya da tünel kazılmasına yardımcı olanların ölümle cezalandırılacağını açıkladı.

İsrail televizyonu Channel 1 TV'nin haberine göre Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi, Sina Yarımadası'ndan Gazze'ye tünel kazanların ya da tünel kazılmasına yardımcı olanların ölümle cezalandırılacağını açıkladı.

Bu tünellerin kuşatma altındaki Gazze için hayati önemde olduğu biliniyor.

Pazartesi, 27 Nisan 2015 15:11
Reuters, ABD'nin eğit donat programının etkisinin sınırlı olacağını belirterek, sadece IŞİD'e karşı mücadele yürütülmesinin de iç çekişkilere sebep olacağını iddia etti.

Reuters, yüzlerce Suriyeli muhalifin IŞİD'e karşı savaşmak üzere ABD tarafından eğitilmeye başlayacağını belirterek, ABD'nin eğitilip donatılan bu gruplara sonrasında nasıl destek vereceğinin belirsizliğini koruduğunu açıkladı.

Pages