6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Cuma, 10 Nisan 2015 20:50
Kuzey, Orta ve Güney Amerika'dan 35 ülkenin temsilcileri Panama'da gerçekleştirilecek ve tarihi olarak değerlendirilen zirvede bir araya gelecek.

Bu zirvede ABD'nin geleneksel Küba politikasını terketmek zorunda kalması ve iki ülke arasındaki ilişkilerin "normalleşmesi" yönündeki gelişmelerin ardından ilk kez iki ülkenin devlet başkanları da buluşacak.

ABD Başkanı Barack Obama ve Küba Cumhuriyeti Devlet Başkanı Raul Castro ilk kez Nelson Mandela'nın 2013'teki cenaze töreninde Güney Afrika'da el sıkışmıştı.

Cumartesi, 04 Nisan 2015 21:20
Geçen yıl Ocak ayından bu yana dışarıda görüntülenmeyen Fidel Castro'nun, bir arabanın içinde otururken ve Venezuelalı delegasyon üyelerinin ellerini sıkarken görüldüğü fotoğrafları basınla paylaşıldı

Küba'nın eski Devlet Başkanı Fidel Castro, bir yıllık aranın ardından ilk kez halkın karşısına çıktı. The Cubadebate sitesinin haberine göre, Fidel Castro başkent Havana'yı ziyaret eden bir grup Venezuelalı'yı karşıladı.

Site tarafından yayınlanan fotoğraflarda Fidel, bir arabanın içinde otururken ve Venezuelalı delegasyon üyelerinin ellerini sıkarken görülüyor.

Çarşamba, 15 Nisan 2015 09:17
ABD Başkanı Obama, Küba'nın "terörü destekleyen ülkeler" listesinden çıkartılması için adım attı. Ancak Küba'nın listeden çıkarılıp çıkartılmayacağı 45 günlük süre içerisinde ABD Kongresi tarafından belirlenecek.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Josh Earnest, Küba'nın terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartılacağını söyledi. Ülkenin bu listeye alınmasının sebebinin başka ülkelerdeki devrimci örgütleri silahlandırması olduğunu belirten sözcü, ülkenin listeden çıkmasının adayla aralarındaki ayrımları bitirmediğini de vurguladı.

Perşembe, 16 Nisan 2015 15:30
Cüneyt Göksu

Aralık 2014’de ABD-Küba politik ilişkileri açısından çok tarihi bir gelişme oldu. 

Salı, 14 Nisan 2015 16:04
The Washington Post tarafından yayımlanan bir Küba anketi ilginç sonuçlar gösteriyor, ancak anketi kimin nasıl yaptığına bakıldığında anketin gerçekliğini sorgulamamak mümkün değil.

Geçtiğimiz günlerde The Washington Post, Küba-ABD görüşmeleriyle beraber Küba'da yapıldığını iddia edilen bir anket yayımladı.

Anket Kübalıların Raul Castro ve Fidel Castro'dan çok ABD Başkanı Barack Obama'yı sevdiği, Kübalıların ekonomik ve siyasi sistemden memnun olmadığı, ülkeyi terk ederek ABD'ye gitmek istediği gibi ilginç sonuçlar içeriyordu. 

Pazartesi, 13 Nisan 2015 11:15
Çeviren: Akif Akalın

“Ortak bir mücadele tarihini paylaşan tek bir halkız.”
Cassandra Cusack Curbelo – LATO 2. Sınıf öğrencisi