3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Pazartesi, 20 Nisan 2015 08:30
Osman Çutsay

Sosyalizmi hedefleyen bir partinin 550 kadın adayla seçime girmesi, elbette tasfiye sürecindeki bir ülke ve solda tartışılmaz. Sadece bizde değil, sosyalist solu çoktan etkisizleştirilmiş Avrupa’da da haber konusu falan yapmazlar. Bunun büyük bir kalkışma olduğunu kabullenmeleri zordur.

Pazartesi, 27 Nisan 2015 08:30
Osman Çutsay

Emperyalist alçaklığın doğrudan ürünü bir cinayetin aklanması veya hatırlatılması değil dertleri. Bundan 100 yıl önce Balkanlar ve Anadolu’da işlenen ve en ağır bedeli kadim Ermeni toplumunun ödediği, ama Rumluğun da Türklüğün de büyük acılar çektiği kitlesel cinayetlerin hesabını sormak hiç değil. Savundukları, bu cumhuriyetin tarihsel hiçbir meşruiyeti olmadığı tezidir.

Pazartesi, 13 Nisan 2015 08:00
Osman Çutsay

Kuşkusuz HDP’nin meşruiyeti, AKP, CHP ve MHP’den daha az değildir. Hatta çok daha fazladır. Ama AKP, MHP ve CHP’nin, kadrolarıyla, sol için ciddi bir tasfiye tehdidi oluşturduğunu söyleyemeyiz. Çünkü bunların varlıkları, Türkiye’de sosyalist bir iktidar deneyiminin mümkün olduğunu savunan sosyalist solun faaliyet alanını ortadan kaldırmaz. Peki, ya HDP’deki “mülteciler”?