1549 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 26 Nisan 2015 12:26
"Bizim ülkemizde de, mevcut iktidar tarafından ancak tüp gaz ile kıyaslanacak kadar ciddiye alınan ve ucuz olduğu iddia edilen nükleer enerjinin, olası bir kaza halinde ne gibi sonuçlara ve maliyetlere yol açacağının diğer bir örneği; 11 Mart 2011 tarihinde, deprem gibi doğal afetlere en hazırlıklı ve teknolojisi en gelişmiş ülkeler arasında kabul edilen Japonya’nın, Fukuşima Daiichi nükleer santralinde yaşandı."

26 Nisan Fukuşima ile birlikte dünyada yaşanan en büyük nükleer kazalardan birinin, Çernobil felaketinin yıldönümü. Ukrayna’nın kuzeyindeki Çernobil nükleer enerji santralinde 26 Nisan 1986 gecesi santralin 4.

Cuma, 10 Nisan 2015 13:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni Türkiye mücadelemiz bizim aynı zamanda az önce de değerli büyüğümüzün ifade ettiği gibi bizim Kızıl Elma'mız. İnşallah bu yolda Rabb'im ömür verdiği sürece kararlılıkla yürüyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı'ndaki Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

Çarşamba, 01 Nisan 2015 09:44
Çağlayan'da 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan polis operasyonu ve tüm günü karanlık altında geçiren Türkiye sonrası gazete manşetlerini derledik.

Sabah saatlerinde ülke genelinde elektriklerin kesilmesi ve sonrasında Çağlayan'da 3 kişinin hayatını kaybettiği operasyon...

Özellikle Türkiye gazetesinin attığı insanlık dışı manşet dikkat çekerken 31 Mart 2015 gazete manşetlerine şöyle yansıdı:

Cuma, 17 Nisan 2015 15:05
Suriye'ye karşı Suudi Arabistan'ın hava saldırıları gerçekleştireceği, Türkiye'nin ise karadan operasyonlar yapacağı bir saldırının planlandığı iddia edilmişti. Bir Suudi kaynağı, bu hazırlığın "teorik olarak" doğru olduğunu söyledi.

Suudi Arabistan'ın Yemen'de Husilere karşı gerçekleştirdiği saldırıların ardından, ülkenin Türkiye ile beraber Suriye'ye karşı operasyon düzenleyeceği söyleniyor.

Huffington Post'ta çıkan bir haberde, Katar aracılığıyla yapılan görüşmelerde Türkiye'nin kara harekatı düzenleyeceği, Suudi Arabistan'ın ise havadan destek sağlayacağı bir saldırı planlanladığı ileri sürülmüştü.

Perşembe, 09 Nisan 2015 15:58
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre ve Altyapı Projeleri toplu açılış töreninde konuştu. "O pis kokulu Türkiye gitti, mis kokulu Türkiye geldi" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre ve Altyapı Projeleri toplu açılış töreninde konuştu.

Çarşamba, 22 Nisan 2015 21:19
Türkiye, Viyana büyükelçisini geri çağırdı.

NTV'nin haberine göre, Avusturya'nın 'soykırım' kararına tepki gösteren Türkiye, Viyana Büyükelçisi Hasan Göğüş'ü geri çağırdı.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Pazar, 12 Nisan 2015 09:58
Levent Üzümcü yaptığı açıklamada, “Türkiye nefretle yönetiliyor. Susmalar başladı. Asıl sıkıntı bu” dedi.

Oyuncu Levent Üzümcü, yaptığı açıklamada, "Bu iş çığrından çıktı. Türkiye nefretle yönetiliyor. Öyle garip bir durumla karşı karşıyayız ki bu ülkede yönlendirilebilen her türlü yalana kanabilen bir çoğunluk var. Bu çoğunluk sürekli üzerimize doğru yönlendiriliyor, bizi yok etmek üzere güdüleniyor" dedi. 

Üzümcü, Cumhuriyet'ten Ceren Çıplak'ın sorularını yantıladı.

Perşembe, 23 Nisan 2015 20:55
Mısır, Türkiye ile Ro-Ro ve Karayolu Transit Taşımacılığı Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Muhtırası'nın süresinin bugün itibariyle sonlandığını duyurdu.

Kızıldeniz Liman İşletmeleri Müdürlüğü Basın Sözcüsü Abdurrahim Mustafa tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, Ro-Ro ve Karayolu Transit Taşımacılığı Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Muhtırası için belirlenen sürenin bugün itibariyle sonlandığı ifade edildi. Açıklamada, mutabakat muhtırasının 23 Nisan 2012'de yürürlüğe konduğu ve 3 yıl süresince devam ettiği kaydedildi.

Pazartesi, 27 Nisan 2015 18:49
Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin yayımladığı araştırma sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 67’si son 2 yılda yolsuzluğun arttığı görüşünde.

Uluslararası Şeffaflık Örgütü’nün Türkiye kolu olan Uluslararası Şeffaflık Derneği bugün, “Türkiye’de Yolsuzluk: Neden, Nasıl ve Nerede” başlıklı araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Cumartesi, 25 Nisan 2015 20:32
TRT’de canlı yayında konuşan Başbakan Davutoğlu, AKP’nin “Yeni Türkiye Sözleşmesi’ni kelimesi kelimesine ben yazdım” dedi.

Başbakan Davutoğlu, TRT’de canlı yayında konuşuyor. Partisinin “Yeni Türkiye Sözleşmesi”ni kelimesi kelimesine kendisinin yazdığını söyleyen Davutoğlu, bu sözleşmeyi diğer partilere de gönderdiklerini, onlardan da Türkiye vizyonlarını açıklamalarını istediklerini ama yanıt alamadıklarını söyledi.

Salı, 21 Nisan 2015 11:13
Trabzonsporlu taraftarlar, açtıkları pankartta Kanuni Sultan Süleyman yerine yanlışlıkla II. Selim'e yer vermelerini "Türkiye bizi konuşacak demiştik ve konuşuyorlar" şeklinde savundu.

Trabzonsporlu taraftarlar, tribünde Kanuni Sultan Süleyman’ın resmi yerine oğlu II. Selim’e pankartta yer vermesini ilginç ifadelerle savundu. 

Salı, 14 Nisan 2015 15:39
AİHM, Türkiye'nin Burdur Cezaevi operasyonunda kolu koparılan Veli Saçılık'a ödenen manevi tazminatı geri isteme hakkını men etti.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 5 Temmuz 2000’deki Burdur Cezaevi operasyonunda kolu koparılan Veli Saçılık’ın başvurusuyla ilgili kararını bugün açıkladı. Kararda, Türkiye “işkence ve kötü muamele yasağını” ihlalden suçlu bulundu ve Saçılık’a ödenen manevi tazminatı geri isteme hakkından men edildi. 

Cuma, 10 Nisan 2015 18:43
Osmanlı Arşivleri için şubat ayında “nem ve sıcaklık takip sisteminin kurulması” başlıklı ihalenin açılması iki yıldır Kağıthane’de olan depolarda nasıl nem ve ısı kontrolünün yapıldığına dair soru işaretleri doğuruyor.

TOKİ tarafından Kağıthane’de dere yatağı ve deprem bölgesi olarak bilinen bir alana inşa edilen Başbakanlık Osmanlı Arşivi Binası, su basması ve belgelerin nemlenme tehlikesiyle yüz yüze kalmasına yol açmıştı.

Çarşamba, 01 Nisan 2015 19:53
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında İngiliz uyruklu 9 kişinin yakalandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan İngiltere uyruklu 9 kişinin yakalandığı bildirildi. 

Genelkurmay sitesinde yayınlanan bilgi şöyle;

Cuma, 10 Nisan 2015 18:00
Türkiye, Çin'in öncülüğünde kurulma çalışmaları devam eden Asya Altyapı Yatırım Bankası'na kurucu üye olarak kabul edildi.

Çin Maliye Bakanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Türkiye'nin, Asya Altyapı Yatırım Bankasına kurucu üyelik için 26 Mart'ta yaptığı başvuru sonuçlandırıldı. AA'nın haberine göre, Bankanın kurucu üye sayısı, Türkiye'nin de kabul edilmesiyle 38'e yükseldi. Bankanın kurucu üyeleri, 10 Nisan itibariyle şu ülkelerden oluştu:

Pages