1595 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 08 Mart 2015 15:13
Türkiye Emek Haritası’nın üçüncü bölümünde kadınlar var. Ülkemizin sınıflar mücadelesi açısından büyük önem ve ağırlık taşıyan kadın nüfusunu, işgücü göstergeleri aracılığıyla gözden geçireceğiz.

Çalışmamızın başında, rakamların ve istatistiklerin sınıflar mücadelesi gerçekliklerini birebir yansıtmak açısından yetersiz kalabileceğinden söz etmiştik. Kadın emeğine ilişkin gerçek durumda bu saptamamız bir kez daha doğrulanıyor.

Perşembe, 26 Mart 2015 09:48
Camilerde din görevlilerinin cuma vaazlarında “Yeni Türkiye’nin önünü kimse kesemeyecek” dedikleri iddiaları Meclis gündeminde.

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, bazı camilerde din görevlilerinin Cuma vaazlarında “Yeni Türkiye’nin önünü kimse kesemeyecek” dedikleri iddialarını Meclis gündemine getirdi.

Pazartesi, 23 Mart 2015 16:06
YPG kaynakları, Kobani ve Til Hemis'in aksine, ABD uçaklarının Serekaniye'deki IŞİD saldırısına karşı kendilerine henüz yardım etmediğini söyledi.

Suriye'deki Kürt bölgelerinde kontrolü elinde bulunduran Demokratik Birlik Partisi'ne (PYD) yakın YPG, ABD öncülüğündeki Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) karşıtı koalisyonun Serekaniye'ye (Raselayn) yardım etmediğini açıkladı.

Çarşamba, 04 Mart 2015 15:51
Tıkrit'i özgürleştirme operasyonu devam ederken, Musul harekatından önce Türkiye'nin de kendisine bağlı bir milis gücü kurmaya başladığı iddia ediliyor.

Irak ordusu ve Şii milisler, İran'ın komutasında Tıkrit'i Irak-Şam İslam Devleti'nden (IŞİD) kurtarmak için harekata başladı. IŞİD'in Irak'taki "başkenti" Musul'a yönelik uluslararası operasyonun da yakında başlayacağı belirtiliyor.

Cuma, 06 Mart 2015 22:06
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında Türkiye tarafına düşen roket mermisine karşılık verildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Suriye’nin Cerablus bölgesinde PYD ile IŞİD arasında devam eden çatışmalar esnasında, Gaziantep Kara Kuvvetleri 1’inci Hudut Alay Komutanlığı, Oğuzeli Köprübatı Hudut Karakol sorumluluk sahasında, karakolun 950 metre doğusunda bulunan nöbet mevzisinin 8-10 metre güneyine, el yapımı bir roket mermisi düştüğü belirtilerek olayda herhangi bir zayiat v

Pazar, 08 Mart 2015 20:41
Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri Maliki’nin liderliğindeki Şii Kanun Devleti Bloğu üyesi Sa’d el Mutlabi, Türkiye’nin Musul’u kurtarma operasyonuna katılmayacağını belirterek, “Türkiye ile IŞİD örgütü arasında olan ilişkiler samimidir” ifadelerini kullandı.

Sa’d el Mutlabi, “Türkiye’nin örgütün bir parçasıdır" dedikten sonra “Türkiye, hastanelerinde IŞİD’lileri tedavi etmekte bir gün bile gecikmiyor” ifadelerini kullandı.

Cuma, 27 Mart 2015 23:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar topraklarında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin konuşlandırılmasına ilişkin kanunu onayladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Topraklarında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Konuşlandırılması'na ilişkin kanuna onay verdi.

Cumartesi, 21 Mart 2015 01:10
Türkiye'nin Çin'den hava savunma sistemi alacağı Çin tarafından doğrulandı.

Çin yetkilileri, Malezya'daki Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Sergisi esnasında Türkiye'yle HQ-9 hava savunma roket sisteminin satışı konusunda kesin bir anlaşmaya ulaşıldığını duyurdu. Çin Merkez Televizyonu'na konuşan bir savunma sanayisi yetkilisi Çin'in HQ-9 modeli ile ihraç ettiği FD-2000 sistemlerinin Türkiye tarafından talep edildiğini söyledi.  

Pazartesi, 23 Mart 2015 17:13
Pakistan Senatosu Savunma Komitesi Başkanı Müşahid Hüseyin, Türkiye'nin Pakistanlaşabileceği yönünde uyarı yaptı.

Fehim Taştekin'in Al-Monitor'da yayımlanan haberine göre Pakistan Senatosu Savunma Komitesi Başkanı Müşahid Hüseyin, Türkiye'nin Suriye'ye müdahalesi ile Pakistan'ın Afganistan'a müdahalesi arasındaki paralelliklere işaret ederek, Türkiye'yi Pakistanlaşmamak yönünde uyarıyor.

Pazar, 22 Mart 2015 21:06
Diyarbakır Newroz'unda okunan Abdullah Öcalan'ın mesajından "İzleme Heyeti" tartışmalarına kadar haftasonu gündeminde yer alan haberlerin önemli bir kısımını sizin için derledik.

- Isparta'nın Şarkikaraağaç İlçesi'nde öğrencileri taşıyan minibüsün devrildiği kazada, 8 yaşındaki Arda İlhan öldü, 17 kişi de yaralandı.

Çarşamba, 04 Mart 2015 12:41
Bloomberg, tüketici fiyatları, enflasyon, işsizlik gibi verilerle hazırlayarak yayınladığı 2015 Sefalet Endeksi'nde Türkiye'yi 9. sıraya yerleştirdi.

Her sene yıllık olarak en "sefil" ekonomileri belirlediği bir endeks yayınlayan finans ve medya kuruluşu Bloomberg, 2015 için tüketici fiyatları, enflasyon ve işsizlik beklentileri gibi verilerle hazırladığı 2015 Sefalet Endeksi'nde Türkiye'yi 9. sıraya yerleştirdi.

Pazartesi, 09 Mart 2015 11:45
Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) "küresel şiddet raporu"na göre, Türkiye cinayet sıralamasında 41 ülke arasında 13’ncü sırada yer alıyor.

WHO’nun Avrupa bölgesindeki 41 ülkeyi temel alarak hazırladığı "Şiddetin Önlenmesinde Avrupa Gerçekleri ve Küresel Durum Raporu 2014", Türkiye’de şiddet olaylarının ve cinayetlerin geldiği noktayı gözler önüne seriyor.

Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu’nun haberine göre, WHO'nun raporunda cinayet sıralamasında Türkiye 41 Avrupa ülkesi arasında 13. sırada yer alıyor.

Pazar, 08 Mart 2015 16:30
Türkiye Emek Haritası’nın üçüncü bölümünde kadınlar var. Ülkemizin sınıflar mücadelesi açısından büyük önem ve ağırlık taşıyan kadın nüfusunu, işgücü göstergeleri aracılığıyla gözden geçireceğiz.
Pazartesi, 30 Mart 2015 19:17
Suriyeli bir askeri kaynak Türkiye'yi pazartesi günü İdlib kentine yapılan saldırları desteklemekle suçladı.

Reuters'ın ulaştığı Suriyeli bir askeri kaynak, güvenlik gerekçesi ile İdlib'in durumu üzerine yorum yapmaktan kaçınırken, El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi ve müttefiklerinin Idlib'i kontrol ettiğini doğruladı. Kaynak, Suriye Hava Kuvvetleri'nin pazartesi günü şehri bombaladığını ifade etti.

Salı, 17 Mart 2015 09:15
Özgür Şen

Diktatör Balıkesir'de açılış adı altında yaptığı mitingteki konuşmasına Kürt sorunu yoktur çıkışı ile başladı, konuşmayı Türkiye'nin bir anonim şirkete dönüşmesi gerektiğini söyleyerek bitirdi.

Pages