5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Çarşamba, 18 Mart 2015 13:44
Fidel Castro, ABD'nin tehditleri üzerine Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'ya destek mektubu yolladı.

Efsanevi Küba lideri Fidel Castro, ABD'nin Venezuela'ya yönelik tehditleri üzerine Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'ya destek mektubu yolladı. Mektubun içeriği şöyle:

Bolivarcı Venezuela Cumhuriyetinin Saygıdeğer Başkanı, Nicolas Maduro:

Pazartesi, 02 Mart 2015 16:02
Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro, Küba 5'lisiyle yaptığı görüşmeyi yazdı. Fidel, "Halkımızın onurlu tarihinin bir parçası olarak onlarla birlikte vakit geçirebildiğim için kendimi çok şanslı olarak görüyorum" dedi. Fidel'in 1 Mart 2015 tarihinde Radio Rebelde'de yayımlanan yazısını soL okurlarıyla paylaşıyoruz.

Onları 28 Şubat Cumartesi günü misafir ettim, Küba topraklarına ayak bastıktan 73 gün sonra. Üçü, taraflı yargıçlar tarafından suçlu bulunduktan sonra gençliklerinin 15 yılını nefes almanın imkansız olduğu, küf kokulu, iğrenç bir Yanki hapisanesinde geçirmişti.

Salı, 10 Mart 2015 14:17
Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya, ABD destekli darbe girişimine karşı gösterdiği tavır nedeniyle kutlama mektubu yolladı.

ABD ile Venezuela arasındaki gerilim artarken, Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro'dan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya bir tebrik mesajı yolladı.

Fidel'in mesajı şöyle:

Sevgili Nicolas Maduro
Bolivarcı Venezuela Devlet Başkanı

ABD hükümetinin zalimce planlarına karşı yaptığın muhteşem ve kahramanca açıklamadan dolayı tebrik ederim.

Cuma, 20 Mart 2015 15:38
Sean Penn, katıldığı bir televizyon programında ABD'nin Küba'ya uyguladığı ambargoyu ve IŞİD'in yaratılmasındaki payını eleştirdi.

ABD'li oyuncu Sean Penn, katıldığı "Conan" isimli televizyon programında ABD'nin Küba'ya uyguladığı ambargoyu eleştirerek bunun antik bir uygulama olduğunu söyledi. Fidel ve Raul Castro ile tanışıklığı olan Penn, Küba halkını da överek, devrimin eğitimli, zeki insanlar yarattığını, Küba halkının ABD'ye getirebileceği kültürel değişimin heyecan verici olduğunu söyledi.

Çarşamba, 11 Mart 2015 18:15
soL derginin 21 Eylül 2014 tarihli sayısında yayımlanmıştır

Her sorunun çözümünü eğitime bağlayan ve “eğitim şart” cümlesiyle parodileşen eğitime yönelik liberal tezlerin aksine, eğitim politik bir inşadır. Sınıf mücadeleleri içinde gelişip şekillenen, iktidar ilişkilerinden bağımsız ele alınamayacak bir olgudur.