4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazar, 15 Mart 2015 09:30
Özkan Öztaş

Türkiye seçim tarihinin, oy, baraj ve vekil üçgeninde en yoğun tartışıldığı dönemlerinden birini yaşıyoruz. Yediden yetmişe sandığa gidecek herkes, AKP’nin 400 vekil alıp alamayacağını, başkanlık sistemini ve yeni anayasayı tek başına uygulayıp uygulayamayacağını, CHP ve HDP’nin çıkaracağı vekillerin bunu nasıl etkileyeceğini tartışıyor. 

Pazar, 01 Mart 2015 09:45
Özkan Öztaş

Ken Loach tarafından beyaz perdeye aktarılan İrlanda İç Savaşını anlatan Özgürlük Rüzgârı filminin bir sahnesi çok kritiktir. Filmin o sahnesinde, ülkeyi terk eden İngiliz askerlerinin ardından yürüyen İrlandalı direnişçilerin altına imza attıkları metinde ülkenin bayrağı dışında değişen herhangi bir şey yoktur.

Pazar, 22 Mart 2015 08:45
Özkan Öztaş

Geçtiğimiz gün rast geldiğim bir IŞİD haberi epey düşündürücüydü. IŞİD komutanlarından biri “himayemiz ve bayrağımız altındaki bir Kürdistan’a karşı çıkmayız” diye böbürleniyordu.  Şerrî yasaların hüküm sürdüğü ve IŞİD bayraklarının dalgalandığı bir “Kürdistan”. Ne denir ki? Allah korusun!

Pazar, 08 Mart 2015 08:30
Özkan Öztaş

Koskoca bir mezarlık. Binlerce evin yıkıldığı, istinasız her evin kurşunlandığı ya da bombalandığı bir yer. Kimisi müze yapalım dedi, kimisi yeniden kuralım. Bırakalım bu hayalet kenti yeni hayat kuralım başka diyarlarda çocuklarımız için diyenler de.