1273 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 15 Şubat 2015 08:54
Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Arslan’ın öldürülmesinin ardından birçok yerde protesto gösterileri yapıldı.

Mersin'de evine gitmek isterken kaçırılan, daha sonra bıçaklanmış ve yakılmış cansız bedenine ulaşılan Özgecan Aslan cinayeti birçok ilde protesto edildi.

Özgecan için Mersin, İstanbul, Ankara, İzmir, Karabük, Bursa, Muğla, Balıkesir, Batman, Tunceli ve Adana’da da yürüyüşler yapıldı.

Salı, 24 Şubat 2015 11:27
El Ahbar gazetesinde çıkan bir değerlendirmeye göre, Türkiye Süleyman Şah türbesini PYD kontrolündeki bir bölgeye taşıyarak Kobani'de bir askeri varlık elde etmiş oldu. Daha önemli bir iddia ise, IŞİD, silah ve Türk bayrağının indirilmesi karşılığında TSK'nın türbeye girmesine izin verdi.

Türkiye'nin "Süleyman Şah" operasyonunun dünyadaki yankıları devam ediyor.

Lübnan'dan yayın yapan El Ahbar gazetesinde Elie Hanna imzasıyla çıkan haberde, Türkiye'nin türbe operasyonunu "düşman" saydığı YPG ve Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) kontrolündeki bölgelerden geçerek yaptığına dikkat çekildi.

Perşembe, 05 Şubat 2015 09:00
Akif Akalın

Bugün Associated Whistle-Blowing Press tarafından sızdırılan gizli bir Hizmet Anlaşmasında Ticaret (Trade in Service Agreement – TISA) tartışma notu, görüşmecilerin ulusal sağlık bakımı sistemleri reformları tartışmasını uluslararası ticaret ve sağlık bakımının ticarileştirilmesi lehine yaptıklarını açığa çıkarttı.

Çarşamba, 11 Şubat 2015 13:17
Türkiye'nin dünyadaki "cihatçı" şebekesine yaptığı katkılar, genellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika ile sınırlı sanılıyor. Oysa gözlerden kaçan ve çok önemli olan bir bölge daha var: Uzak Asya'daki Uygurlar.

Dünyanın dikkati Charlie Hebdo katliamına ve politik yansımalarına, Yunanistan seçimlerine ve SYRIZA güzellemelerine odaklandığı sırada Nijerya’da Boko Haram bölgenin yakın tarihindeki en vahşi katliamlarından birini gerçekleştirerek tekrar sahneye çıkmıştı.

Pazartesi, 16 Şubat 2015 23:04
Türkiye’nin cami inşa etme diplomasisini tartışan bir makale kaleme alan Thomas Seibert, Diyanet’le ilişkili kurumların dünya çapında süren cami inşa etme çılgınlığını yazdı.

Tayyip Erdoğan’ın Küba ziyaretiyle gündeme gelen cami tartışmaları, Al Monitor’de Türkiye’nin cami yapma diplomasisini ele alan Thomas Seibert’ın yazısına konu oldu. Seibert, AKP’nin İslamcı politikalarının çok göz önünde olmayan bir boyutuyla, dünyanın çeşitli yerlerinde Diyanet ve bağlantılı kuruluşlar tarafından yaptırılan camileri ele aldı.

Salı, 10 Şubat 2015 19:34
Türkiye, 20 yıl aradan sonra ILO sözleşmesine imza attı.

Türkiye, Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 176 Sayılı Maden İşyerlerinde Güvenlik ve Sağlık Sözleşmesi'ni daha önce imzalamamıştı. AKP'li yıllarda Türkiye madenlerde yaşanan facialarla gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl Soma'da meydana gelen maden faciasında da 301 madenci yaşamını yitirmişti.

Salı, 17 Şubat 2015 21:29
Türkiye, halihazırda yapmakta olduğunu yapmaya devam edecek. Suriyeli muhaliflerin eğitilmesi konusunda ABD ile anlaşmaya varıldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada Türkiye ile Suriye'deki "isyancı grupların" eğitimi ve donanımı konusunda geçici bir anlaşmaya vardıklarını ve yakın bir tarihte imzaların atılacağını duyurdu.

Cumartesi, 28 Şubat 2015 18:42
Sisi, ülkesinden Katar ve Türkiye aleyhine yapılmış, resmi tek bir olumsuz açıklama dahi bulunamayacağını söyledi.

Londra'da yayınlanan "Eş-Şarku'l-Avsat" gazetesine konuşan Sisi, ülkesinin Türkiye ve Katar ile ilişkilerine değinerek şunları söyledi:

 "Bana bu iki devletten birine karşı Mısır tarafından yapılmış kötü bir açıklama göster. Kesinlikle Mısır'dan Katar ve Türkiye'ye karşı yapılan olumsuz tek bir resmi açıklama dahi yok."

Pazartesi, 16 Şubat 2015 08:30
Osman Çutsay

Türk egemenleri, şu tüccar imamlar topluluğu, öyküdeki, öküze özenen kurbağa misali bir kaderin eşiğindedir. Ama onlarla birlikte ülke de patlayacak. Bütün bir Soğuk Savaş boyunca ABD önderliğindeki dünya emperyalist sistemine hem kan hem de reel sosyalizme karşı bir ileri karakol hizmeti veren bu ülke, sosyalizmin ortadan kalkmasıyla birlikte mantıki sonuna yakın duruyor.

Pazartesi, 16 Şubat 2015 10:11
Dışişleri Bakanlığı, Yemen'deki Türk büyükelçiliğinin geçici süreliğine kapatıldığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı, Husilerin yönetimi ele geçirdiği Yemen'in başkenti Sana'da bulunan büyükelçiliği geçici süreliğine kapattığını açıkladı.

Bakanlık duyurusunda, "Yemen'de meydana gelen yönetim krizi ve buna bağlı istikrarsızlık ile toplumsal gösteriler ve karşıt güçler arasındaki çatışmalar ülkede ciddi güvenlik zaafiyetine sebep olmuştur" denildi.

Pazartesi, 23 Şubat 2015 13:55
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Şah Fırat Operasyonu"nun tamamının Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kendi kararı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlediği bilgilendirme toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kalın, "Şah Fırat Operasyonu" sürecinde YPG, IŞİD ya da ABD ile temas olup olmadığının sorulması üzerine şöyle konuştu:

Pazartesi, 23 Şubat 2015 13:12
PKK Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan, Türkiye'nin Süleyman Şah operasyonu için hem YPG'yle hem de IŞİD'le anlaştığını ileri sürdü.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birliklerin cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece yaptığı “Şah Fırat operasyonu”na ilişkin bir açıklama da Murat Karayılan’dan geldi.

Perşembe, 26 Şubat 2015 16:27
Türkiye gazetesi yazarı Ahmet Sağırlı, AKP’ye 400 milletvekilliği alınamadığı takdirde ne yapılacağını sordu.

Sağırlı, “Toplumun öteki yarısı” başlıklı yazısında AKP’ye ilginç sorular yöneltti. Yazısının başında Arınç’ın “Her iki kişiden biri bize oy veriyor ama diğeri de nefret ediyor” sözlerini hatırlatan Sağırlı, AKP tarafından bu ayrışmanın ciddiye alınmadığını savundu ve şöyle devam etti: “Bizim beklentimiz ne? İnceldiği yerden kopsun, işinize gelirse demiş olamayız.

Cuma, 06 Şubat 2015 11:41
Twitter, 2014 yılının ikinci yarısını kapsayan Şeffaflık Raporu'nu yayınladı.

Twitter, Şeffaflık Raporu'nu yayınladı.

Twitter'a bu dönemde toplam 1982 içerik kaldırma talebi gelirken, bu rakamın 1820'si Türkiye'den geldi.

Cumartesi, 21 Şubat 2015 09:59
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında sıkça kullandığı 'Yeni Türkiye' kelimesinin patentinin kendisine ait olduğunu söyledi.

Bursa’da İslam Ülkeleri Akademisyenler ve Yazarlar Birliği’nin (Ay-Bir) Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği ’Yeni Türkiye’nin Tarihi Kökleri’ konferansında konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Pages