1172 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 26 Ocak 2015 15:15
Özgür Şen

Yunanistan'da herkesin beklediği oldu ve Syriza seçimi kazandı. Aslında merak edilen Syriza'nın seçimi kazanıp kazanamayacağı değil, tek başına iktidar olmayı başarıp başaramayacağıydı. Syriza, tek başına iktidarı kıl payı kaçırdı. Son anda planlarda bir değişiklik olmazsa, Syriza, Bağımsız Yunanlar adlı sağcı partiyle koalisyon kurarak yoluna devam edecek.

Perşembe, 15 Ocak 2015 15:10
Charlie Hebdo katliamı ve Koşer Market'teki rehine kriziyle ilgili olarak oklar Türkiye'yi işaret etmeye başladı. Katliamın firari şüphelisi Hayat'ın İstanbul'da kaldığı otelin katliamdan bir süre önce polis tarafından basıldığı ortaya çıktı.

Paris'te düzenlenen Charlie Hebdo katliamının ardından, şüphelilerin bağlantılarına dair ilginç bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Fransa'daki Koşer Market saldırısında öldürülen Amedy Coulibaly'nin imam nikahlı eşi olduğu söylenen firari Hayat Boumeddiene’in İstanbul'da kaldığı otelin, katliamdan bir süre önce polis tarafından basıldığı ortaya çıktı.

Perşembe, 08 Ocak 2015 11:57
İsrail'in gizemli boru hattı şirketi EAPC'ın oluşturduğu şebeke, bir çevre felaketi nedeniyle açığa çıktı. Şirketin, Türkiye ve Zorlu Holding'le de bağları var.

Geçen ay Arava bölgesindeki 5 milyon litrelik petrol sızıntısının sorumlusu olan İsrail şirketi hakkında on yıllardır yürürlükte bulunan gizlilik kararının iptali ya da kısıtlanması talebiyle Adalet Yüksek Mahkemesi’ne başvuruldu. Çatlağın meydana geldiği Evrona çölü doğal alanı, geyik türlerinin ve palmiye ağaçlarının yoğun olduğu bir bölge.

Cuma, 30 Ocak 2015 11:21
IŞİD'in militanlarını Avrupa'ya Türkiye üzerinden soktuğu iddialarına ilişkin yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. IŞİD'in Türkiye'den kalkış noktası olarak Mersin ve İzmir'i seçtiği belirtiliyor.

BuzzFeed'e konuşan insan kaçakçıları, IŞİD militanlarını Avrupa'ya nasıl götürdüklerini anlattı. Militanların Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine küçük gruplar halinde kargo gemileriyle götürüldüğünü anlatan kaçakçılar, gittikleri ülkelerde de Suriye pasaportlarıyla mülteci statüsü aldıklarını söyledi. 

Çarşamba, 28 Ocak 2015 10:52
TÜİK’in açıkladığı son veriler, nüfus artış hızının düştüğünü, çocukların nüfusa oranının da azaldığını gösterdi.

TÜİK 2014 yılı için Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları’nı açıkladı. Cumhurbaşkanının çok çocuk isteğinin hiçbir karşılık bulmadığını ortaya çıkaran sonuçlara göre, çocuk nüfusu oran olarak azaldı.

Türkiye nüfusu 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla 77 milyon 695 bin 904 kişi oldu

Salı, 06 Ocak 2015 18:11
Isparta ve Antalya sınırlarında, Yukarı Köprüçay Havzası’nda yapımı sürdürülen Kasımlar Barajı ve HES projesi için yapılan ağaç kıyımından sonra şimdi de sıra Köprüçay'ın binlerce yılda biriktirdiği kum ve çakıllara geldi.

Yargı süreci devam eden projeyle ilgili ÇED raporunda yer almamasına karşın baraj inşaatında kullanılmak üzere Köprüçay'ın kum ve çakıllarının kamyonlarla taşınması tepki çekerken, konuyla ilgili inceleme yapılması istendi.

Pazar, 11 Ocak 2015 00:30
Yalçın Akyürek

21.yy başlarındayken emperyalizmin yoğunlaştığı ve buralarda karşı karşıya geldiği barışçıl paylaşım süreci sona ererken içerisinde bulunduğumuz süreç emperyalistlerin tıkanıklığına da işaret etmektedir.1944'te Amerika'da Bretton Woods konferansı ile emperyalizm, neo-libralizm olarak,  ''yeni dünya düzeni'' ve ''küreselleşme'' teorisi ile de deyim yerindeyse kendisini makyajlayarak umutsuz kamu

Cuma, 23 Ocak 2015 19:04
Ölen Suud Kralı Abdullah Bin Abdülaziz için Türkiye'de 1 günlük yas ilan edildi.

90 yaşında ölen Suudi Arabistan kralı için, yarın Türkiye'de 1 günlük yas ilan edildi.

Salı, 13 Ocak 2015 17:57
Financial Times gazetesi, "uluslararası alanda Charlie Hebdo saldırısını kınayan Türkiye, içeride yabancı istihbarat teşkilatlarını suçlayarak ikili oynuyor" yorumunda bulundu.

İngiliz Financial Times'ın haberinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu Charlie Hebdo katliamı sonrası Paris'te yapılan yürüyüşe katılsa da, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ve AKP yetkililerinin ülke içindeki açıklamalarında yabancı istihbarat teşkilatlarını suçlamasıyla ikili oynadığı yorumu yapıldı.

Pazartesi, 12 Ocak 2015 10:14
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Sultanahmet'te düzenlenen canlı bomba eylemine ilişkin olarak, Başbakan Davutoğlu'na şu soruyu yöneltti: Canlı bombayı Türkiye tedavi mi etmişti?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, "6 Ocak 2015 günü İstanbul Sultanahmet'te bir polisin  hayatını kaybettiği terör eyleminin zanlısı Diana Ramazova'nın son 6 ay içerisinde Suriye'ye Kilis üzerinden iki defa giriş çıkış yaptığı iddiası doğru mudur?

Cumartesi, 17 Ocak 2015 11:26
IŞİD ve bölgedeki diğer gerici çetelere AKP talimatıyla büyük destek sunan İstihbarat birimleri, Fransa'daki saldırı sonrası, Türkiye’deki ABD ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin büyükelçiliklerine yönelik bir saldırı konusunda "uyarıda" bulundu.

İstihbarat birimleri, Fransa’daki saldırı ve AB ülkelerinde başlatılan IŞİD operasyonlarının ardından örgütün bu ülkeleri hedef alan eylemler yapacağını bildirdi. Bölgedeki gerici çetelere AKP talimatıyla büyük destek sunan MİT'in uyarısı yazısı, olası bir saldırıya karşı şimdiden kendini aklama çabası olarak görülüyor.

Cuma, 23 Ocak 2015 09:00
Yusuf Yavuz

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) tarafından 12-16 Ocak tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen 'Ziraat Mühendisliği 8. Teknik Kongresi'nin ardından yayınlanan sonuç bildirgesinde, bir çok yönüyle Türk tarımının röntgeni çekildi.

Cuma, 30 Ocak 2015 22:46
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) 2014 yılı raporunu yayınladı. Rapora göre son yılda AİHM en çok Türkiye ile ilgili ifade özgürlüğü kararı verdi.

AİHM'nin raporunda Türkiye, etkili soruşturmanın yetersizliği, adil yargılanma hakkı ihlali ve eğitim hakkı ihlali davalarında da birinci sırada yer alıyor. Türkiye hakkında açıklanan 101 kararın 94’ünde Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin (AİHS) en az bir maddesinin ihlal edildiğine hükmedildi.  Türkiye’nin hiçbir hakkı ihlal etmediğine yönelik ise yalnızca bir karar bulunuyor.

Salı, 27 Ocak 2015 18:07
Avrupa Merkez Bankası'nın tahvil alım programı analistlere göre Türkiye ekonomisinde yeni sıkıntılar yaratabilir. Havacılık sektöründe pazar kaybı ve ihracatta gerileme beklenen sorunlar arasında.

Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) Avrupa ekonomisini ayağa kaldırmak için 1.1 trilyon euro değerindeki tahvil alım programı, ihracatının yarıya yakınını Avrupa’ya gerçekleştiren Türkiye’yi de etkileyecek. Uzmanlar, AMB’nin attığı adımla Türkiye ekonomisinde faiz indirimi trendinin devam edeceğini belirtiyor.

Perşembe, 22 Ocak 2015 15:17
Türkiye'nin batı kıyıları, yarın akşam saatlerinden sonra, orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine girecek.

Türkiye, yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına girecek.

Pages