5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Salı, 01 Aralık 2015 09:30
Kemal Okuyan

“Avrupa’ya vizesiz girebileceğiz…”

Zamanında Avrupa Birlikçi liberal-İslamcı lobinin kozlarından biriyidi bu. İnsan hakları, zenginlik, refah, demokrasi masalları ikna edici olmuyordu da Avrupa’ya istendiğinde gidebilme hakkı hemen herkesin ilgisini çekiyordu.

Muhafazakar ama hareket etmeyi seven bir toplumduk ne de olsa!

Çarşamba, 23 Aralık 2015 09:15
Kemal Okuyan

Din istismarcılığı yetmedi, şimdi bir kez daha vatan-millet edebiyatı. Çünkü birilerini bu şekilde sindireceklerini biliyorlar.

“Bizi dünyaya şikayet ettileeeeer…”

“Savaş çıkarsa İran ordusuna yazılırım dedileeer….”

Çarşamba, 20 Mayıs 2015 08:00
Kemal Okuyan

Stratejik hesaplara çok meraklısınız... Hangi küresel gücün kimi desteklediğini, rekabet halindeki büyük devletlerin birbirlerine nasıl çelme attıklarını, Türkiye’de önümüzdeki seçimlerde başa güreştirilen partilerin her birinin arkasındaki oluşan uluslararası koalisyonların mantığını merak ediyorsunuz...

Çarşamba, 27 Mayıs 2015 09:00
Kemal Okuyan

Daha da gerilere gitmeyip Ergenekon operasyonlarının sürdüğü yıllarla yetinelim. Ardı ardına gelen gözaltı ve tutuklamaların bayağı iyi düşünülmüş ve tarihsel boyutları olan bir operasyonun başladığını, halka karşı suç işlemiş kimi unsurları kapsasa bile hedefin daha karanlık bir Türkiye’yi yerleştirmek olduğunu söylediğimizde duymuştuk, “canım ne önemi var” lafını...

Cuma, 13 Şubat 2015 20:15
Kemal Okuyan

Geçmişte laiklik lafını duyduğunda tüyleri diken diken olanlardan “hata yaptık, önemsemedik” noktasına gelenler olduğunu biliyorum. Hayat öğretir, bu herkes için geçerlidir.

Bir de hep öğretenler var. Bir öyle bir böyle yapar, yeri geldiğinde her renkten bayrak sallar ve her durumda haklı çıkarlar.

Bunlar içinse, laiklik şimdinin modasıdır.