10 sonuçtan 1 - 10 arası gösteriliyor
Perşembe, 10 Aralık 2015 00:30
Kemal Okuyan

Milliyetçiliğin iyisi, gelişkini, düzeylisi olur mu?

Klibinde Rus model oynatmayacağını ilan eden şarkıcıyı görmüşsünüzdür. Kuşkusuz ucuz yoldan reklam peşindeydi ama kendini bu kadar rezil etmeyi göze aldığına göre, konuyla, milliyetçilikle ilgili bir boyut illa ki var davranışında. Herhalde milliyetçiliğin bin ayıbı örttüğünü düşünmekte…

Ayıp!

Pazar, 06 Aralık 2015 09:15
Kemal Okuyan

Türkiye’de devletin kırmızı çizgilerinden biriydi Irak’ta bağımsız bir Kürt devletinin kurulması. 

Bir zamanlar…

Sonra kırmızı çizgiler sürekli değişmeye başladı, Irak’taki dengeler de…

Salı, 01 Aralık 2015 11:00
Kemal Okuyan

1 Kasım seçimlerinden sonra karalar bağlayıp “bu adamla baş edemeyeceğiz” diye hayıflananlara, Haziran Direnişi’ni önceleyen dönemde de Tayyip Erdoğan’ın girdiği her seçimden başarıyla çıktığını, 2010 yılında Türkiye toplumu tepkilerini daha cesur bir biçimde vermeye başladığında AKP’nin kendinden çok emin olup sağa sola saldırdığını, 2011 seçimlerinde bir kez daha üstün geldiğini anlatıyor ve

Çarşamba, 02 Aralık 2015 01:00
Kemal Okuyan

Başlığı “ucuz atlatmışız” diye de koyabilirdim. Ancak bir şeyi “atlattığımız” yok henüz. Dünya kötüler ve kötülükler dünyası, biz de payımıza düşeni almış durumdayız.

Cumartesi, 12 Aralık 2015 08:15
Kemal Okuyan

Yanıtlanmayı hak eden bir soru bu. Yalnız Türkiye’de değil, dünyanın birçok ülkesinde Putin liderliğindeki Rusya, ABD ve NATO’yu durdurabilecek biricik güç olarak görülmeye başlandı. Doğrusu iyi hazırlandılar bu gergin döneme… Hem de çok iyi…

Pazartesi, 21 Aralık 2015 09:15
Kemal Okuyan

Putin Rusyası var gücüyle Erdoğan’ı tecrit etmek için uğraşıyor. Daha önce tecrit için İran ve Rusya’nın yetmediğini gördüğünden, bu kez büyük işe kalkışıyor ve Erdoğan’ı NATO ittifakı içinde yalnızlaştırmaya çalışıyor.

“Ailenize saygım büyük, sıkıntımız büyük oğlunuzla…”

Yaklaşım bu.

Salı, 01 Aralık 2015 09:30
Kemal Okuyan

“Avrupa’ya vizesiz girebileceğiz…”

Zamanında Avrupa Birlikçi liberal-İslamcı lobinin kozlarından biriyidi bu. İnsan hakları, zenginlik, refah, demokrasi masalları ikna edici olmuyordu da Avrupa’ya istendiğinde gidebilme hakkı hemen herkesin ilgisini çekiyordu.

Muhafazakar ama hareket etmeyi seven bir toplumduk ne de olsa!

Perşembe, 03 Aralık 2015 09:00
Kemal Okuyan

Uzun süredir ilk kez oluyor. Bir devlet, resmen ve dosyaların kapağını açarak, bir başka devletin cumhurbaşkanına çok ağır suçlamalarda bulunuyor.

Cumartesi, 26 Aralık 2015 01:00
Kemal Okuyan

AKP 2002 Kasım seçimlerinde iktidara geldi. Sermaye egemenliği nasıl bir şeydir, emperyalizm nedir, gericilik nereden kaynaklanır, bütün bunları unutup aklını “ordu” ile bozmuş olan “sol”un küçümsediği AKP karşıtlığını taşımak, teslim etmek o dönem komünistlerin omuzundaydı.

Cuma, 04 Aralık 2015 09:45
Kemal Okuyan

Putin doğalgaz vanalarını kapatsa…

Obama “yeter, nedir senden çektiğimiz” diye kestirip atsa…

Merkel yıllardır biriktirdiği öfkeyi açığa vursa…

İran’da mollalar, diktatörü bir daha muhatap almasa…

Hayat bayram olsa… 

Deliye her gün bayram ya da bayram benim neyime!