5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Salı, 05 Mayıs 2015 11:15
Kemal Okuyan

Başlığı "kabahat kimde" diye atabilirdik kuşkusuz. Yazıyı bayağı uzatır suç zincirinin bütün halkalarından söz etmek. Ancak yine de vaat yarışına girildiği şu seçim atmosferinde diktatörü bugünlere taşıyanın ne olduğuna bir bakmak gerekiyor.

Cuma, 15 Mayıs 2015 08:15
Kemal Okuyan

Yunanistan'da "solcu", "devrimci" Syriza hükümetinin Savunma Bakanı Panos Kammenos, Libya ve Suriye'de "teröre karşı mücadelede" kullanılmak üzere yalnız Yunan ordusu değil, bütün askeri üsleri de NATO'nun kullanımına açacaklarını söyledi geçenlerde.

Kimin umurunda?

Çarşamba, 27 Mayıs 2015 09:00
Kemal Okuyan

Daha da gerilere gitmeyip Ergenekon operasyonlarının sürdüğü yıllarla yetinelim. Ardı ardına gelen gözaltı ve tutuklamaların bayağı iyi düşünülmüş ve tarihsel boyutları olan bir operasyonun başladığını, halka karşı suç işlemiş kimi unsurları kapsasa bile hedefin daha karanlık bir Türkiye’yi yerleştirmek olduğunu söylediğimizde duymuştuk, “canım ne önemi var” lafını...

Salı, 26 Mayıs 2015 09:15
Kemal Okuyan

Erdoğan özel biri. Zeki mi, hayır? Siyaset ustası mı, hayır? Birikimli mi, hayır? Onun özelliği, ölçüsüz ve kuralsız biri olmasında. Siyasetle ticareti iç içe geçiren, güçlü ideolojik damarlardan beslenen orta ölçekli bir siyasi gelenek içinde sivrilmesini de, sonra Türkiye’nin 2000’li yıllarına damga vurmasını da bu özelliğine borçlu.

Cuma, 22 Mayıs 2015 11:45
Kemal Okuyan

"Ülkede seçim havası yok" değerlendirmesini, farklı siyasi tercihleri olan birçok kişiden duydum. Gittiğim şehirlerin hemen hepsinde benim de benzer bir gözlemim oldu.