6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Pazartesi, 23 Şubat 2015 09:15
Kemal Okuyan

Şükürler olsun, türbe operasyonunun büyük tepki çeken iç güvenlik yasa tasarısı gündemini örtmek için gerçekleştirildiğini ileri süren pek çıkmadı. Meclis’te iktidar milletvekillerinin  “şiddet yalnız kadına yönelik değil” algısı yaratmak için saldırganlaştığı da söylenmedi henüz.

Belki söylendi de, kimsenin umurunda olmadı tımarhaneye dönmüş ülkemizde.

Çarşamba, 25 Şubat 2015 07:30
Kemal Okuyan

Kendi çapınızda lider olmak istiyorsunuz. Hakkınız var. Siyaset tatmin etmiyor, bu ülkede illa lider olacaksın.

Ama kuralları var.

Perşembe, 12 Şubat 2015 09:45
Kemal Okuyan

Kritik bir bölgede, küçük sayılmayacak bir ekonomi, insan kaynakları ve silahlı güce sahip bir ülkeyi, daha fazla ayarsız birine terk etmektense, başka riskleri göze alabilir ve henüz bir seçenek yeterince olgunlaşmadan diktatöre karşı etkili bir hamle yaparak, şu meşhur kontrollü kaos stratejisini devreye sokabilirler.

Çarşamba, 11 Şubat 2015 09:30
Kemal Okuyan

Üniversitede bazı siyaset derslerine CIA bağlantılı olduğunu düşündüğümüz Amerikalı bir hoca girerdi. Günün birinde “15 dakikanız var, kim kiminle ittifak yapacak, hanginiz hanginize savaş ilan edecek, karar verin” diyerek elindeki küçük kağıtları dağıtıvermişti.

Cuma, 13 Şubat 2015 20:15
Kemal Okuyan

Geçmişte laiklik lafını duyduğunda tüyleri diken diken olanlardan “hata yaptık, önemsemedik” noktasına gelenler olduğunu biliyorum. Hayat öğretir, bu herkes için geçerlidir.

Bir de hep öğretenler var. Bir öyle bir böyle yapar, yeri geldiğinde her renkten bayrak sallar ve her durumda haklı çıkarlar.

Bunlar içinse, laiklik şimdinin modasıdır.  

Perşembe, 05 Şubat 2015 09:30
Kemal Okuyan

Türkiye solundan ruhunu teslim etmesi isteniyor.