1517 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 21 Mayıs 2015 17:20
Reuters, Türkiye istihbaratının Suriye'de İslamcıların kontrolündeki bölgelere silah yollanmasına yardımcı olduğunu açıkladı.

Reuters, 2013 sonlarında ve 2014 başında Milli İstihbarat Teşkilatı'nın Suriye'de İslamcıların kontrolündeki yerlere silah taşınmasına yardım ettiğini açıkladı. Haberde şahitlerin ifadelerinin Türkiye'nin IŞİD'in yükselmesine katkı koyduğunu gösterdiği belirtilirken, Türkiye yetkililerinin İslamcılara yardım edilmediği iddialarının ifadelerle çeliştiği söylendi.

Cumartesi, 16 Mayıs 2015 14:51
Hatay'da bugün duyulan şiddetli patlama sesinin nedeni belli oldu: TSK, Suriye topraklarında Suriye'ye ait İHA'yı düşürdü!

GÜNCELLEME 20:32

Cuma, 29 Mayıs 2015 11:39
Tüm Türkiye, "insani yardım" denilen MİT tırlarının içinden çıkan silahların video görüntülerini konuşuyor. Suriye'deki katilleri silah taşıma işi, çok daha geniş bir şebekenin işi olarak biliniyor.

Cumhuriyet gazetesinden Can Dündar, bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkmenlere yardım yapıyorduk" diyerek savunduğu silah dolu MİT tırlarının video görüntülerini yayımladı.

"İnsani yardım" götüren tırlarda çok sayıda havan, top ve makineli tüfek mermisi bulunuyordu. 

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 15:28
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Erzincan'da konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Erzincan'daki mitinginde konuştu. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Can Erzincan senden yetki istiyorum.

Erzincan'ın bir şeker fabrikası var 35 bin aile buradan geçiniyor, tuttular özelleştireceğiz diyorlar, sata sata bitiremediler, geldiler buraya.

Salı, 05 Mayıs 2015 13:17
HSBC'den Türkiye ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Türkiye'den çıkışı gündemde olan bankanın işlerinin devam edip etmeyeceğiyle ilgili "yoğun incelemelerin" devam ettiği belirtildi.

HSBC CEO'su Stuart Gulliver, Reuters haberine göre Türkiye, Brezilya, Meksika ve ABD'deki işlerinin devam edip etmemesiyle ilgili "yoğun incelemelerin" devam ettiğini söyledi.

Perşembe, 28 Mayıs 2015 15:10
Ortadoğu hükümetleri, Türkiye'nin IŞİD ile olan ilişkilerinde dürüst olmadığını söylerken, kimi ülkeler açıkça işbirliği yapıldığını bile söylüyor.

McClathyDC'nin haberine göre Ortadoğu hükümetleri giderek Türkiye'nin IŞİD ile ilişkilerinden daha çok şüpheleniyor. İsrailli bir yetkili "Türkiye ikili hatta üçlü oynuyor" derken, Mısırlı bir yetkili ise "Türkiye'nin terörizm ile bağlarının araştırılması lazım" diyor.

Perşembe, 21 Mayıs 2015 19:26
OECD'nin gelir adaletsizliği raporuna göre, Türkiye en adaletsiz 3. ülke.

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Teşkilatı'nın (OECD) gelir adaletsizliği raporunda üye ülkeler arasında gelirin en adaletsiz dağıtıldığı beş ülkeden birisi Türkiye oldu.

Perşembe, 07 Mayıs 2015 19:10
Lüksemburg Parlamentosu'nun 1915'i "soykırım" olarak kabul etmesi üzerine Türkiye devleti bu ülkeden de büyükelçisini çekti.

Lüksemburg Parlamentosu'nun Büyük Felaket'i "soykırım" olarak kabul etmesi üzerine Türkiye devleti bu ülkeden de büyükelçisini çekti. 

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Lüksemburg Parlamentosu’nun aldığı haksız kararı kınıyor ve şiddetle reddediyoruz. Türkiye’nin Lüksemburg Büyükelçisi Levent Şahinkaya istişareler için Ankara’ya çağrıldı” denildi.

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 15:34
AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Nevşehir mitinginde konuşuyor.

Partisinin Nevşehir mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefeti eleştirerek, "Bunlar Eski Türkiye Partisi, ETP" dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Çarşamba, 27 Mayıs 2015 15:11
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) Ankara'da yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda Harun Erdenay başkanlığa seçildi.
 
FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel'in 23 yıllık görev süresinin ardından istifa ettiği TBF Başkanlığı için Harun Erdenay ve Lutfi Arıboğan yarıştı.

Pazar, 10 Mayıs 2015 16:42
Partisinin Şanlıurfa mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “CHP ve HDP Esed’in Türkiye temsilcileridir” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa’da partisinin düzenlediği mitingde konuşuyor. Türkiyeye sığınan Suriyeliler üzerinden muhalefet partilerini eleştiren Davutoğlu, “CHP ve HDP Esed’in Türkiye temsilcileridir” dedi.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Pazar, 31 Mayıs 2015 20:22
Türk Tabipler Birliği, Dr. Kamil Furtun'un öldürülmesi üzerine bir açıklama yaparak, 1 Haziran'da Türkiye genelinde iş bırakacaklarını açıkladı.

TTB'nin resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada tüm sağlık kurumlarında acil hizmet dışında hizmet verilmeyeceği ve doktorların hastane binalarına girmeyecekleri açıklandı.

Perşembe, 07 Mayıs 2015 09:19
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Türkiye'nin en geç iki gün içerisinde Suriye'ye sokulacağını iddia etti.

CHP'li Gürsel Tekin yaptığı açıklamada, Türkiye'nin iki gün içerisinde Suriye'ye sokulacağını söyledi. Bilgiyi çok sağlam bir kaynaktan aldığını söyleyen Tekin, aynı kaynağın, Süleyman Şah Türbesi'ndeki askerlerle ilgili de kendisine bilgi verdiğini belirtti.

Salı, 26 Mayıs 2015 21:29
Gazeteci Cem Erciyes, IŞİD'in Türkiye'yi tarihi eser kaçakçılığında kavşak olarak kullandığını ifade ederek, "Dünya kültürel mirasını yok eden IŞİD, bunu gelir kapısına dönüştürüyor" dedi.

Radikal gazetesi kültür-sanat editörü Cem Erciyes, savaşın başka bir boyutunu oluşturan kültürel miras tahribatını Sputniknews'e değerlendirdi. 

'IŞİD'İN GELİR KAPISI: TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI'

Salı, 12 Mayıs 2015 16:22
OECD listesine göre, Türkiye en az alkol tüketen ikinci ülke oldu.

OECD ülkelerinde, yıllık alkol tüketimi kişi başına 9,1 litre oldu. OECD'nin listesine göre Türkiye Endonezya'dan sonra 40 ülke içinde en az alkol tüketen ikinci ülke oldu. 

Türkiye'de bir yetişkin yılda 3 litreden az alkol tüketiyor. En çok alkolü ise yılda yaklaşık 11 litre alkol tüketen Estonyalılar kullanıyor.

 

Pages