21 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 23 Nisan 2015 13:20
AKP Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Meryem Göka, AKP'nin "devrimci" bir parti olduğunu söyledi.

 

AKP Brüksel Temsilciliği'nin, Avrupa Parlamentosu'nda düzenlediği "İslam dünyası ve Avrupa'da kadınların siyasete katılımı" panelinde konuşan AKP Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Göka, "7 Haziran seçimlerinde TBMM'de kadınların temsilinin yüzde 20'ye ulaşacağını umuyorum" dedi.

Cuma, 17 Nisan 2015 18:10
Devrimci Yol’da Devrimci Gençlik dergisi okuru Mahmut Koçyiğit komik dahi denemeyecek gerekçe ve delillerle iki günlük gözaltının tutuklandı.

Devrimci Yol’da Devrimci Gençlik dergisi okuru Mahmut Koçyiğit 14 Nisan Salı günü saat 15.00 sıralarında çalıştığı kafeden gözaltına alınmış, ardından evinde polislerce arama yapılmıştı. 48 saat gözaltında kalmasının ardından savcılığın tutuklama talebi ile mahkemeye sevk ettiği arkadaşımız akşam saatleri itibariyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pazartesi, 06 Nisan 2015 13:27
7 Haziran'da yapılacak genel seçimde iki parti CHP'yi destekleme kararı aldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ağbaba konuşmasının başında, 7 Haziran seçimlerinde Türkiye Sosyalist İşçi Partisi ve Devrimci Halk Partisi'nin CHP'yi destekleme kararı aldığını belirtti.

 

Cumartesi, 11 Nisan 2015 09:14
HDP'nin Ankara 2. bölgede birinci sıradan aday gösterdiği Mahmut Memduh Uyan, "ÖDP, EMEP, TKP gibi yapıların kapatılmasını önerdim, kabul görmedi" dedi. Uyan'ın bu öneriyi kime yaptığı ise merak konusu.

Eski Devrimci Yol ve ÖDP üyesi Mahmut Memduh Uyan, 7 Haziran seçimlerinde HDP'den Ankara adayı oldu.

Diken'e açıklamalarda bulunan Uyan, ilginç ifadeler kullandı:

Salı, 21 Nisan 2015 21:14
Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, FARC gerillaları ile barış görüşmelerinin siyasi baskı altında ezilip sonlandırılmasına izin verilmeyeceğini ifade etti.

Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri (FARC) ile Kolombiya arasında süren müzakerelerin 11 askerin öldüğü eylem ile sekteye uğramasına dair değerlendirmelerde bulunan devlet başkanı Manuel Santos, hava saldırılarının tekrar başlatıldığını duyurdu. Eski cumhurbaşkanı Alvaro Uribe öncülüğünde muhalefet ise FARC'ın müzakere sürecin

Pazartesi, 13 Nisan 2015 18:12
Bursa Valiliği, 1 Mayıs'ta Kent Meydanı'nda yapılmak istenen mitingi yasakladı.

Bursa Valiliği, Bursa Kent Meydanı'nda yapılacak 1 Mayıs mitingine izin vermedi.

Salı, 07 Nisan 2015 12:41
Meksika'da 43 öğrencinin kaçırılmasının ardından gerçekleşen protestoların başarısız olduğunu açıklayan Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu, "farklı protesto biçimleri" uygulanmasını önerdi.

Meksikalı devrimci örgüt Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu (ZPLN) 43 öğrencinin ardından gerçekleştirilen "yürüyüşlerin, sanal ve gerçek seçimlerin, soruşturmaların ve mitinglerin" adaleti sağlamada başarısız olduğuna dikkat çekerek, "farklı protesto biçimleri" denenmesini önerdi.

Salı, 21 Nisan 2015 12:10
Kolombiyalı Marksist-Leninist örgüt FARC, hükümetin açıklamalarına rağmen tek taraflı ateşkesi sürdüreceklerini açıkladı.

Kolombiya hükümetinin Marksist-Leninist örgüt Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri (FARC) ile yaptıkları ateşkesin bittiğine dair yaptığı açıklamanın ardından konuşan FARC sözcüleri, ateşkesin hükümet kendilerine saldırmadığı taktirde tek taraflı olarak sürdürüleceğini açıkladı. Belirlenen delegasyonun da Küba'nın Havana şehrinde barış görüşmelerini sürdürmesi bekleniyor.

Çarşamba, 15 Nisan 2015 16:44
BMGK’nın dün aldığı Husilere silah ambargosu kararına G7 ülkelerinden destek gelirken, Husiler kararı kınadıklarını açıkladı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Husiler’e silah ambargosu kararına G7 ülkelerinden destek, Husilerden ise kınama geldi.

Dün yürürlüğe konan kararın ardından G7 ülkeleri Dışişleri Bakanları tarafından yapılan açıklamada Husilere silah satılmasının yasaklanmasından duyulan “memnuniyet” dile getirildi.

Çarşamba, 15 Nisan 2015 14:46
Cezaevinde babası Sarp Kuray'ı ziyaret eden gazeteci Zeynep Kuray gözaltına alındı. Kuray ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Gazeteci Zeynep Kuray Ankara Sincan Cezaevi'nde hükümlü olarak bulunan babası Sarp Kuray'ı ziyaret etmesinin ardından gözaltına alındı.

BirGün'ün haberine göre, ablası Sema Kuray ve Devrimci Halk Partisi Genel Başkanı Celal Özcan ile birlikte yaptığı ziyaret sonrasında gözaltına alınan Zeynep Kuray Sincan Fatih Karakolu'na götürüldü. 

Pazartesi, 20 Nisan 2015 20:16
Geçtiğimiz hafta sonu İspanyol medyasında yer alan Madrid-Havana uçuşunu yapmaya hazırlanan uçakta bomba paniği yaşandığı iddiasının uydurma olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta sonu Madrid-Havana uçuşu iptal edilen Cubana de Aviacion uçağının kalkışının ertelenme nedeninin uçakta bomba olduğu yönünde bir tehdit mesajı olduğu iddia edildi. İddianın kaynağı İspanyol haber sitesi ABC idi.

Cuma, 10 Nisan 2015 13:26
Ukrayna'da komünizm propagandasının yasaklanmasına cevap veren Borotba, yasağa karşı "görevimiz Ukrayna'da komünist ideolojiyi yaymaktadır" dedi.

Kiev hükümetinin Ukrayna'da komünizm propagandasını yasaklayarak 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırması üzerine açıklama yapan Ukraynalı Marksist-Leninist devrimci örgüt Borotba, yasağa karşı "görevimiz Ukrayna'da komünist ideolojiyi yaymaktır" dedi.

Perşembe, 30 Nisan 2015 15:45
Anadolu ve Osmangazi üniversitelerinde yaşanan polis destekli faşist saldırılara karşı öğrenciler açıklama yaptı. Öğrenciler, "Eli kanlı çeteleri de onların destekçilerini de üniversitemizde istemiyoruz" dedi.

Anadolu Üniversitesi'nde dün yaşanan polis saldırısı ve Osmangazi Üniversitesi'nde geçtiğimiz günlerde yapılan faşist saldırılara dair üniversite öğrencileri açıklama yaptı. 

Yunus Emre Kampüsü içerisinde yapılan yürüyüşün ardından yemekhane önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

Çarşamba, 29 Nisan 2015 18:27
Dersim'in Ovacık ilçesinde komünist Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, Hazine'ye ait yaklaşık 650 dönümlük araziye nohut, kuru fasulye ve patates ekti. Maçoğlu, elde dilecek ürünlerin bir bölümünü yoksullara ücretsiz dağıtacaklarını, bir kısmını da satarak üniversite öğrencilerine burs olarak vereceklerini söyledi.

Türkiye Komünist Partisi listelerinden seçime girerek Ovacık'ta galip gelen DHF'li Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, 650 dönümlük Hazine arazisine nohut, kuru fasulye, ve patates ekerek, buradan elde edecekleri gelirleri yoksul vatandaşa ve öğrencilere burs olarak dağıtacaklarını söyledi.

Çarşamba, 15 Nisan 2015 09:17
ABD Başkanı Obama, Küba'nın "terörü destekleyen ülkeler" listesinden çıkartılması için adım attı. Ancak Küba'nın listeden çıkarılıp çıkartılmayacağı 45 günlük süre içerisinde ABD Kongresi tarafından belirlenecek.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Josh Earnest, Küba'nın terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartılacağını söyledi. Ülkenin bu listeye alınmasının sebebinin başka ülkelerdeki devrimci örgütleri silahlandırması olduğunu belirten sözcü, ülkenin listeden çıkmasının adayla aralarındaki ayrımları bitirmediğini de vurguladı.

Pages