27 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 22 Ocak 2015 10:57
İşkenceci bir emniyet müdürüyle sosyalistlerin aynı davada “benzer” suçlarla yargılandığı ülkeye, “AKP Türkiyesi” diyeli hayli zaman oldu. Bu tuhaf davanın ilginç hikâyesiyle karşınızdayız...

Zafer, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir uçak bakım firmasında çalışıyordu. 2009 yılı Eylül ayı sonunda ücretli izne çıkıp kendisini dünyanın en mutlu insanlarından biri saydığı “tembel” günlerinde, ev arkadaşının biraz da nostalji olsun diye damacanalara mahalledeki çeşmeden su doldurma teklifine hızlıca ikna oldu. 

Cumartesi, 03 Ocak 2015 21:12
Yunanistan'da silahlı devrimci grup 17 Kasım'ın 1 yıldır polis tarafından aranan bir üyesi yakalandı.

Atina'daki Politeknik Üniversitesi öğrencilerinin askeri cuntaya karşı başkaldırdığı günün anısına 17 Kasım Devrimci Örgütü ismiyle bilinen örgütün üyesi Kristodulos Hiros, bir yıllık kaçaklığının ardından Yunan polisi tarafından yakalandı.

Perşembe, 15 Ocak 2015 16:04
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Enstitüsü (DİSK-AR), TÜİK tarafından açıklanan Hanehalkı İşgücü Anketi Ekim 2014 dönem sonuçlarını değerlendirdi.

Raporda, gayri safi yurtiçi hasıla bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1,7’lik büyüme ile kötü bir performans gösterdiği, Tarım dışı işsizlik oranı ise % 12,7 olduğu açıklanırken, resmi işsiz sayısı da yeni seriye göre bir önceki yılın aynı dönemine göre 573 bin kişilik artışla 3 milyon 43 bine ulaştı.

Cuma, 02 Ocak 2015 09:58
Dolmabahçe Sarayı’ndaki nöbet kulübesinde görevli polislere el bombası ve silahla yapılan saldırıyı Devrimci Halk Kurtuluş Partisi Cephesi (DHKP-C) üstlendi.

Halkın Sesi Tv'de yer alan habere göre, Dolmabahçe'deki saldırıyı DHKP-C üstlendi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

BERKİN ELVAN’IN KATİLLERİNİ İSTİYORUZ

15 yaşındaki çocuklarımızı katleden, katilleri koruyan AKP’dir

Saraylarınızı saltanatlarınızı başınıza yıkacağız. Sizi o saraylara gömeceğiz.

Perşembe, 01 Ocak 2015 17:55
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu eski Başkanı Muaz el-Hatib, mevcut muhalefete alternatif olarak 'Suriye Vatan Grubu' adlı yeni bir siyasi oluşum kurduklarını ilan etti.

Eski Suriye Ulusal Koneyi (SUK) lideri Muaz el-Hatib, "Suriye Vatan Grubu" isimli yeni bir muhalefet oluşumu kurdu.

Gruptan yapılan ve Muaz Hatib'in imzasını taşıyan açıklamada, "Halkımızın kanının dökülmesi, özgür kadınlarımızın hapislerdeki feryatları, bizi konferans ve girişimlerdeki ilkelerimizi ilan etmeye çağırdı" denildi.

Cuma, 02 Ocak 2015 21:26
Bugün Hürriyet gazetesinde "Namluların Ucunda Ölümüne Maç" başlığı ile yayımlanan haberde; devrimci taraftarları ile bilinen Karadolapspor'un Zeytinburnu-Karadolapspor maçında olaylar çıkardığı, havaya pompalılar ile ateş açtığı ve futbolcuların muştalarla darp edildiği iddiası yer almıştı.

Karadolapspor taraftarları ise sosyal medya hesaplarında, Hürriyet’te çıkan haberi yalanlayarak, “Hürriyet Gazetesi Karadolapspor’u karalamakta, hedef göstermektedir.Yıllarca bedeller ödeyip kazanılan Alibeyköy Karadolap'ın devrimci spor Karadolapspor'u linç girişimi başlamıştır. Halkımızdan Hürriyet gazetesini aramalarını ve tepkilerini göstermelerini istiyoruz" denildi.

Pazartesi, 12 Ocak 2015 01:21
Sinan Çetin, katıldığı bir televizyon programında Türkiye adının Osmanlı olarak devam etmesini istediğini söyledi.

Ülke TV'de Esra Elönü'nün sunduğu Arafta Sorular programına katılan Sinan Çetin, 'devrimcilik adına' Türkiye Cumhuriyeti isminin Osmanlı olarak değiştirilmesini istediğini söyledi. 

Sinan Çetin, katıldığı programda şu açıklamalar da bulundu;

"Türkiye'nin adı Osmanlı olarak devam etmeli"

Çarşamba, 07 Ocak 2015 10:26
İstanbul Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğü'ne düzenlenen saldırıyı DHKP-C üstlendi.

Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğü'ne saldırıyı düzenleyen canlı bombanın kimliği Elif Sultan Kalsen olarak açıklandı.

Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (DHKP-C) açıklamalarının da yer aldığı Halkın Sesi TV'de yapılan açıklamada, Kalsen "feda savaşçısı" olarak nitelendirildi ve cenazesine sahip çıkmaya çağırıldı.

Perşembe, 29 Ocak 2015 15:59
Tayyip Erdoğan’ı militan savunucusu yazar Fatih Tezcan, geçtiğimiz günlerde Halk TV’de katıldığı bir programda kadınlara, “İnadına mini etek giyeceksiniz” diye seslenen Sözcü yazarı Soner Yalçın'a Twitter'dan küfür etti.

Yalçın, 22 Ocak akşamı Halk TV’de ekranlara gelen programda, papyonuyla ilgili izleyici mesajlarına yanıtında şunları söylemişti:

Cumartesi, 03 Ocak 2015 15:16
Cizre'de yaşanan saldırıları protesto etmek için Şırnak'ın Silopi ilçesinde eylem yapan gruba polisin gerçek mermilerle saldırısı sırasında, evinin balkonunda olayları izleyen Musa Azma, polisin attığı kurşunla ağır yaralanarak yaşamını yitirdi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) üyelerinin Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerine silahlı saldırıları ile başlayan ve 3 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan olayları protesto etmek için Silopi'de İpekyolunu trafiğe kapatan gruba, polisin gaz bombası, tazyikli su ve gerçek mermilerle saldırması sırasında evinin balkonunda olayları izleyen Musa Azma kurşunl

Pazar, 18 Ocak 2015 12:23
İstanbul'da üç ayrı noktaya konan bombalardan biri patladı. Diğer ikisi ise kontrollü olarak fünyeyle patlatıldı. Fatih'te patlayan bomba can kaybına yol açmadı. Twitter'dan açıklama yapan YDG-H "7 yere bomba bıraktık" dedi.

Fatih'te İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi karşısında bulunan bir trafonun yanında bomba patladı. Olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. Maltepe ve Sultangazi’de bırakılan bombalar ise fünye ile patlatıldı.

Salı, 27 Ocak 2015 11:25
Adana’da, iki yıl önce düzenlenen bir halı saha turnuvası ve bir pikniğin "terör eylemi" gibi kamerayla takip edildiği ortaya çıktı.

Çukurova Üniversitesi’nde okuyan Kadir Seven geçen 16 Ocak’ta Adana Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguya alındı. Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH) adlı gruba üye olduğu iddia edilen Seven’e, “20 Nisan 2013 günü yapılan teknik takibinizde, Yeşilyurt Mahallesi’ndeki halı sahada futbol turnuvası düzenlediğiniz, sizin de turnuvada oynadığınız tespit edilmiştir.

Pazartesi, 26 Ocak 2015 19:18
Cizre'de yaşanan olaylar sonrasında tekrar sokak girişlerine açılan hendekler henüz kapatılmadı. HDP'liler, özel harekat timinin sürekli nöbet tuttuğunu ve mahalleye girmek için fırsat kolladığını belirterek, polisin mahallelere gireceği endişesiyle hendeklerin kapatılmadığını söyledi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 26 Aralık'tan itibaren yaşanan ve 4'ü çocuk 6 kişinin ölümü 6 kişinin de yaralanmasına neden olaylardan sonra, sokak girişlerine Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından ilçenin Nur, Sur, Cudi ile Yafes Mahallesi'ne güvenlik güçlerinin girmesini engellemek için kazdığı hendekler henüz kapatılmadı.

Çarşamba, 21 Ocak 2015 19:43
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cizre'de yaşanan olaylardan ötürü partilerine yönelik eleştirilerine cevap vermeyeceklerini belirterek, siyasi muhataplarının hükümet olduğunu dile getirdi.

Demirtaş, Avusturya’nın başkenti Viyana’da bazı siyasi partilerin yetkilileriyle görüştü.

Salı, 20 Ocak 2015 17:27
Ankara Üniversitesi hocası Barış Ünlü, sınavda Abdullah Öcalan'ın fikirleriyle ilgili bir soru sorduğu için yandaş medyanın hedef tahtasına oturtuldu.

Vahdet gazetesi tarafından final sınavında sorduğu bir soru nedeniyle hedef gösterilen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyelerinden Barış Ünlü’ye destekler artıyor. Bütünüyle bilimsel bir konunun siyasetin aracı haline getirilmesi için yapılan habere tepkiler de büyüyor.

Pages