346 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 26 Aralık 2014 13:00
Görüşme: Erkan Yıldız

Türkiye Meclisi toplanmadan önceki son görüşmemizi Birleşik Haziran Hareketi Geçici Yürütme Kurulu Üyesi Önder İşleyen’le yaptık. İşleyen’in, kuruluştan bugüne hareketin gelişimini, hareketin mücadele hattını ve seçimlere ilişkin düşüncelerini paylaştığı röportajı Hazirancılarla paylaşıyoruz.

Çarşamba, 24 Aralık 2014 17:30
Görüşme: Erkan Yıldız

Merhaba,

soL’un yeni blogu Birleşik Haziran Güncesi Haziran’ın tüm sıcaklığını yansıtmak üzere yayında. Tıpkı Haziran’da yaptığımız, birleşik hareketimizi örgütlediğimiz gibi hepimizin katkılarıyla...

Salı, 16 Aralık 2014 21:53
Yıldız Teknik'te rektörlüğün basın danışmanı olan ve reklam panolarındaki mankenleri güvenlik görevlilerine kapattırmasıyla tanınan Ümit Sanlav, AKP ilçe yönetimine seçildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörlük Basın Danışmanı, aynı zamanda sarıyerhaber.com isimli internet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ümit Sanlav'ın geçtiğimiz günlerde düzenlenen AKP Sarıyer 5. Olağan İlçe Kongresi'nde, AKP Sarıyer ilçe yönetimine seçildiği iddia edildi. Sosyal medya paylaşımları ve yayınlanan İlçe Yönetim Kurulu Listesi'nin 14.

Cuma, 12 Aralık 2014 13:53
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Beşiktaş-Tottenham maçındaki elektirik kesintisinin nedeninin Olimpiyat Stadı'ndaki jeneratör olduğunu açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul’da dün gece oynanan Beşiktaş- Tottenham maçında 2 kez yaşanan elektrik kesintisinin şebekeden değil, Olimpiyat Stadı'ndaki jeneratörden kaynaklandığını açıkladı. UEFA Avrupa liginde oynanan Beşiktaş- Tottenham karşılaşması elektriklerin kesilmesi nedeniyle 2 kez durmuştu.

Cumartesi, 20 Aralık 2014 14:09
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili olarak Rusya'ya Akdeniz’i kontrol edebilecek bir askeri üs verileceği ve görüşmeler yapıldığı iddialarını yalanladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin görüşmesi sonrası Rusya'ya askeri üs verileceği şeklindeki iddialara ilişkin Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan yanıt geldi.

Yıldız, Putin’in Türkiye ziyareti sırasında Akkuyu nükleer santrali konusu görüşülürken, Ruslar’a Türkiye’nin askeri üs vereceği yolundaki iddiaların gerçek olmadığını alatırken şöyle devam etti:

Çarşamba, 24 Aralık 2014 17:07
İçişleri Bakanlığı, Mimarlar Odası’nın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Melih Gökçek’in soruşturulmasına izin vermedi.

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine inşa edilen Başbakanlık Hizmet Binası olarak inşaa edilen ve Cumhurbaşkanlığı sarayı olarak kullanılan Kaçak yapı için, Ankara 5. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermişti.  Yürütmeyi durdurma kararını uygulaması için Gökçek için Mimarlar Odası Ankara Şubesi suç duyurusunda bulundu.

Cumartesi, 06 Aralık 2014 13:13
Yatağan Termik Santrali ve bağlı kömür ocaklarında çalışan enerji ve maden işçilerinin 446 günlük mücadelesi, dün akşam imzalanan protokolle sona erdi. Yeniköy ve Kemerköy’deki enerji ve maden işçileri için mücadele ise devam ediyor.

Aylar önce “santral ve madenleri sattırmayacağız” diye yola çıkan Tes-İş ve Türkiye Maden-İş üyesi işçiler belki bu büyük hedefe ulaşamadı ancak yaptıkları eylemlerle önemli kazanımlar elde etti.

Çarşamba, 24 Aralık 2014 14:13
Yıldız Teknik Üniversitesi'de polis Ahmet Davutoğlu'nun okula gelişini protesto eden afişleri bahane ederek öğrencilere saldırdı.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) özel güvenlik ve çevik kuvvet Davutoğlu'nun okula gelişi nedeniyle afişleri bahane ederek yemekhane önünde masa açan ve tepki gösteren öğrencilere saldırdı.

Yemekhane binası içinde gaz sıkarak saldıran polis bina içinde ve dışında döverek 20'ye yakın öğrenciyi gözaltına aldı. 

Pazartesi, 22 Aralık 2014 15:42
Bir dönem Beşiktaş’ın da transfer listesinde bulunan Brezliyalı yıldız Ronaldinho, takımı tarafından ilanla aranmaya başlandı.

Meksika’nın Gallos Blancos de Queretaro takımına transfer olan Ronaldinho kulübe haber vermeden 15 gündür idmanlara katılmayınca başkan tarafından gazeteye ilan verilerek aranmaya başlandı.

Cuma, 05 Aralık 2014 13:24
"Sosyal Doku" adlı vakfın kurucusu ve başkanı Nureddin Yıldız, çalışan kadınları hedef alarak "Böyle fuhuş değil ama fuhuşa hazırlık yapan sürece destek oluyor" dedi.

AKP politikalarından cesaret alan gericiler çirkin açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

Bu isimlerden biri olan "Sosyal Doku" adlı vakfın kurucusu ve başkanı Nureddin Yıldız, "Her çalışan kadın, gözü doymamış erkek demektir" derken, "kadınların çalışmasının fuhuşa hazırlık" anlamına geldiğini söyledi.

Salı, 02 Aralık 2014 10:50
Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Lideri Kim Jong Un, Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi'yi ülkelerinde misafir etmek istiyor.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Lideri Kim Jong Un'un desteği ile geçen sene başkent Pyongyang'da açılan futbol okuluna KDCH'li gençler büyük ilgi gösterirken, yaşları 9 ile 11 arasında olan 200 erkek ve kız çocuğunun futbol eğitimi aldığı okulda herkes Messi'yi çok seviyor.

Pazartesi, 29 Aralık 2014 21:59
Edirne'nin Uzunköprü İlçesi'nde bir kömür madeninde meydana gelen göçükten işçiler kendi imkanlarıyla dışarı çıktı.

Edirne Uzunköprü'de bir madende göçük meydana geldi. Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin Kırköy köyündeki bir kömür madeninde "kaya çökmesi" meydana geldiğini ancak herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını söyledi.

Çarşamba, 17 Aralık 2014 16:30
Milliyet gazetesi yazı işleri bölümünde çalışan 3 gazetecinin işine son verildi.

Geçtiğimiz Ağustos ayında gazeteci Ufuk Şanlı ile yollarını ayıran Milliyet gazetesinde işten çıkarmalar devam ediyor. Medyatava'nın edindiği bilgilere göre; gazetenin Yazı İşleri bölümünde çalışan İlke Gürsoy, Ersoy Diyar ve Can Doker'in görevine son verildi. Son olarak, Milliyet Gazetesi Ekonomi Servisi'nin editörü Ayfer Yıldız Özdemir görevinden kendi isteğiyle ayrıldı.

 

Çarşamba, 24 Aralık 2014 11:31
Beşiktaş'ın Vodafone Arena Stadı'ndaki çalışma nedeniyle Beyoğlu, Beşiktaş ve Sarıyer'de bazı mahallelere 12 saat su verilemeyecek.

İSKİ'den yapılan açıklamada, Vodafone Arena Stadı inşaat sahasında deplasesi yapılan çelik isale hattının mevcut hatta bağlantı çalışmaları yapılacağından bugün saat 20.00 ile yarın saat 08.00 saatleri arasında aşağıda belirtilen yerlere su verilemeyeceği kaydedildi.

Çarşamba, 24 Aralık 2014 13:51
Devrimci Karargah davasında cezalar açıklanıyor.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi Devrimci Karargah davasında kararını verdi. 

Oda TV'de yer alan karara göre; Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'ya "Devrimci Karargah Terör Örgütü"ne yardım etmek suçundan 5 yıl 7 ay 15 günlük hapis cezasını onadı.

Yargıtay gazeteci Baha Okar'ın "örgüt üyeliği"nden verilen mahkumiyet kararını bozdu.

Pages