379 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 04 Aralık 2014 09:03
Sahte pasaportla Türkiye’ye giren El Kaide’nin Libya’daki lideri Azzouz, CIA, MIT ve Emniyet’in ortak operasyonuyla Yalova’da yakalandı. Azzouz, Libya’da ABD Büyükelçisi’nin öldürülmesi olayına karıştığı gerekçesiyle ABD’ye götürüldü.

El Kaide’nin Libya’daki lideri Abd El Basset Azzouz, sahte pasaportla giriş yaptığı Türkiye’de, ABD Gizli Haberalma Teşkilatı CIA, MİT ve Türk Emniyeti’nin “ortak operasyonu” ile yakalandı. İlk sorgusundan sonra hakkında “sınırdışı” kararı verilen Azzouz, 24 Kasım’da Ürdün’e gönderildi.

Perşembe, 18 Aralık 2014 16:19
İslamcı Boko Haram örgütü, Nijerya'da 185 kişiyi kaçırdı.

Nijerya'nın kuzeydoğusundaki Gumsuri köyündeki 185 kişi, İslamcı Boko Haram örgütü tarafından kaçırıldı.

Kadınların ve çocukların da bulunduğu rehinelerin, örgütün kalesi olarak bilinen Sambisa Ormanı'na götürüldüğü belirtiliyor.

 

 

Salı, 02 Aralık 2014 22:32
Geçen yıl Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin devrilmesine neden olan ayaklanma sırasında bir polis karakoluna düzenledikleri şiddetli saldırı için 188 islamcı Giza Mahkemesi tarafından asılarak idama mahkum edildi.

Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin devrilmesine neden olan olaylar esnasından gerçekleşen karakol saldırısı ile ilgili dava görüldü.

Salı, 02 Aralık 2014 20:59
ODTÜ'de "Mescit Topluluğu" adı altında örgütlenmeye çalışan gericiler, Özgün Irade isimli derginin şeriatçı yazarı Ramazan Kayan'ı ODTÜ'ye çağırdı. Gelen tepkiler sonucunda etkinlik iptal edildi.

AKP'nin İslamcı açılımları ve toplumsal gericileşme konusunda attığı adımlar, üniversitelerde karşılık bulmadıkça farklı tarikatlar ve cemaatler aracılığıyla müdahale çabasında olunuyor. AKP'nin başına en çok bela olan üniversite olan ODTÜ'de de bu çabalar devam ediyor.

Çarşamba, 17 Aralık 2014 13:47
AB’nin en yüksek ikinci mahkemesinin aldığı bir karar, Hamas’ın bir süre AB terör listesinin dışında kalacağına işaret ediyor. Kararın temyizi için 3 aylık bir süre tarif edildi. Benzer bir karar aylar önce Tamil Kaplanları için de alınmıştı.

Avrupa Birliği Asliye Mahkemesi tarafından alınan bir karar, Hamas’ın AB “terör listesinin” en azından bir süre dışında kalacağına işaret ediyor. Avrupa Birliği’nin (AB) ikinci en yüksek mahkemesi, Birliğin Hamas’ı “terör listesinde” tutma kararının iptaline hükmetti. Ancak karar üç ay içerisinde temyize götürülüp Hamas’ın yeniden listedeki yerini alması sağlanabilecek.

Pazartesi, 01 Aralık 2014 13:53
Mısır’da geçtiğimiz Ağustosta kazada öldüğü duyurulan ABD’li petrol şirketi çalışanının, geçtiğimiz ay IŞİD’e biat ettiğini açıklayan Ensar Beyt El Makdis tarafından öldürüldüğü iddia ediliyor.

Mısırlı cihatçı grup Ensar Beyt El Makdis, geçtiğimiz Ağustos ayında şirketi tarafından hayatını kaybettiği açıklanan ABD’li petrol şirketi çalışanının ölümünü üstlendi. IŞİD’le bağlantılı olan grup Twitter hesabından William Henderson’a ait pasaport ve iki kimlik kartının fotoğraflarını yayınlayarak, bu kişiyi kendilerinin öldürdüğünü duyurdu.

Salı, 23 Aralık 2014 08:46
Çağlar Yiğit

Ülkemizdeki Alevilerin ciddi bir bölümünün en temel sıkıntılarından biri düşünüş ve eylem biçimlerindeki çelişkiler yumağı, marazi/hastalıklı düşünüş biçimi ve yönsüzlüktür.

1. Hastalık: Sürekli kendini İslamcılara ve Sünni toplumsallığına beğendirme, onlara yaranma ve onların toplumsallığına ait olmaya çalışma hali.

Salı, 16 Aralık 2014 08:30
Özgür Şen

Gülen Cemaati’ne karşı yürütülen operasyon AKP koalisyonunun bittiğini gösteriyor. AKP, herkesin bildiği ama nedense pek dillendirmediği gibi yalnızca İslamcı akımları değil Türk sağının pek çok eğilimini bir araya getiren geniş bir koalisyon. Bu geniş ittifakın merkezinde ise hiç şüphesiz Erdoğan’ın kendisi var.

Cuma, 26 Aralık 2014 21:44
Time, 2014 yılında sosyal medyada en çok ses getiren konuları derlediği 10 maddelik listesinde, "#TwitterisBlockedinTurkey (Türkiye’de twitter engellendi)" etiketini sekiz numaraya yerleştirdi.

2014 yılında sosyal medyanın en çok konuşulan olaylarını seçen Time dergisi, Türkiye'de Twitter'ın engellenmesini 8. sıraya koydu.

Medyatava'da yer alan habere göre, Time’ın listesi şöyle:

Cuma, 19 Aralık 2014 12:46
Bu yıl içerisinde Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü'nden TÜBİTAK ULAKBİM Müdür Yardımcılığı'na atanan Mustafa Sancar'ın CV'sinde yok yok...

Geçen Mayıs ayında Ankara Hayvanat Bahçesi Müdürü iken TÜBİTAK ULAKBİM Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Mustafa Sancar'ın CV'si sosyal medyadan yayımlandı.

Perşembe, 04 Aralık 2014 13:43
Bugün erken saatlerde Rusya’nın Kuzey Kafkas cumhuriyetlerinden Çeçenistan’da gerçekleşen silahlı saldırıda 3 trafik polisi öldürüldü. Başkent Grozni’nin merkezinde bulunan Basın Evi’ni işgal eden saldırganlar düzenlenen operasyonla öldürüldü.

Bugün erken saatlerde Rusya’nın Kuzey Kafkas cumhuriyetlerinden Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de silahlı bir grupla kolluk güçleri arasında bir çatışma yaşandı. Yetkililer, olayda 10 polis ve yedi saldırganın öldürüldüğünü bildirdi. Ayrıca 28 güvenlik görevlisinin düzenlenen operasyonlar sırasında yaralandığı açıklandı.

Çarşamba, 03 Aralık 2014 14:29
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP olarak seçim barajı tekliflerinin yüzde 3 olduğunu açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, seçim barajıyla ilgili olarak, "AYM kendisine yapılan başvuru sonrasında nasıl bir karar verir bilmiyorum, AYM hak ihlali kararı verirse kimse bu kararı görmezden gelemez. AYM hak ihlal kararı verirse, bu karanın verilmesinden sonra TBMM'ye düşen görev, yüzde 10'luk seçim barajını makul seviyeye indirmektir.

Salı, 30 Aralık 2014 14:17
Haziran Direnişi, dış politikanın Suriye’de yaşadığı iflas ve yolsuzluk operasyonlarıyla tarihinin en kötü yılını geçiren AKP’nin, 2014 yılında da işi kolay değildi. AKP hükümetinin 2013 yılında yaşadığı zorlukları iktidardan düşmeden atlatmayı başarmasına rağmen, 2014’teki gelişmeler Türkiye’nin kısa vadede normalleşmesinin mümkün olmadığını gösterdi.

Türkiye 2014’e AKP’nin tüm kirinin ortaya saçıldığı yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının sarsıntısıyla girdi. Bakan çocuklarının gözaltına alınması, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “sıfırlama” tapeleri, iktidarın medya ve yargıya müdahaleleri bu dönemin en konuşulan konularıydı.

Salı, 30 Aralık 2014 09:01
Alman Yeşiller Partisi'nin Türk kökenli milletvekillerinden Mehmet Kılıç, Erdoğan'a bağlı istihbaratın Almanya'daki siyasi partileri içerisinde faaliyet yürüttüğünü ileri sürdü.

Almanya Yeşiller Partisi Milletvekili Memet Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik çarpıcı iddialarda bulundu. Erdoğan'ın yurt içinde kendisine doğrudan bağlı istihbarat örgütü kurduğu gibi, yurt dışında da benzer faaliyetler yürüten bir istihbarat örgütünün olduğu iddiasını dile getirdi. 

Yeşiller milletvekilinin açıklamasından kimi başlıklar:

Çarşamba, 17 Aralık 2014 09:48
Alman devleti ırkçılık karşısında "utanç" duyarken, 15 bin "sivil" faşist, geçmişi karanlık bir adamın öncülüğünde yürüyüş yaptı.

Almanya İçin Alternatif (AfD) adındaki sağ partinin iki numaralı ismi Konrad Adam Sidney'deki İslamcıyı imâ ederek şunları söyledi: ''İnsanların tehlikeye atmak için kitlesel göçe gerek yok. Görüldüğü gibi, bir kişi bile yeter.'' (16 Aralık 2014, basından)

Pages