429 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 11 Aralık 2014 12:00
Tunç Sipahi

Siyaset sembolik dünyada yer bulma meselesidir. Burada kalmıştık. Sembolik dünya deyince hemen semboller, tabular, kutsallar akla gelmesin. Bunlar var ama sembolikten kasıt şu: İnsanlar, ne kadar “bilinçsiz” veya donanımsız da olsalar, tam da akvaryumdaki balık gibi değillerdir. Tarihi, devleti, toplumu, piyasayı, dünyayı –kısaca ekonomi politiği- bir şekilde algılayıp kavrarlar.

Salı, 23 Aralık 2014 08:46
Çağlar Yiğit

Ülkemizdeki Alevilerin ciddi bir bölümünün en temel sıkıntılarından biri düşünüş ve eylem biçimlerindeki çelişkiler yumağı, marazi/hastalıklı düşünüş biçimi ve yönsüzlüktür.

1. Hastalık: Sürekli kendini İslamcılara ve Sünni toplumsallığına beğendirme, onlara yaranma ve onların toplumsallığına ait olmaya çalışma hali.

Çarşamba, 31 Aralık 2014 09:30
Ahmet Şahin

Üç ayrı örgütten üç sosyalistiz. Kilyos sahilinde oturuyoruz. Arkadaşlardan biri, kendisiyle aynı şirkette çalışan bir kadından söz ediyor. Kadın AKP’liymiş, ama pek belli etmiyormuş. Neredeyse hiçbir tartışmaya katılmıyormuş. Ve bunu anlatan arkadaşa göre en doğrusunu yapıyormuş. Çünkü o kadın, bir muhafazakar olarak “Sarıyer gibi bir yerde” oturuyormuş ve bunun çok ceremesini çekmiş...

Cuma, 26 Aralık 2014 17:38
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray ile oynadığı maçta çıkan olaylardan dolayı 'ideolojik propaganda yapmak'tan disiplin kurula sevk edildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor – Galatasaray maçından önce Sarı –Kırmızılı takımı taşıyan otobüs taşlanmış, İstiklal Marşı ıslıklanmıştı. Maçtan sonra da bazı taraftarlar soyunma odasına girmeye çalışmıştı.

TFF’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Cumartesi, 27 Aralık 2014 17:30
Ukrayna’da ülkenin bölünmesine ragmen süregiden çatışmalarda hangi bölgeleri hangi grupların kontrol ettiğini ve bu grupların siyasi ve ideolojik yaklaşımlarını derledik.
Çarşamba, 17 Aralık 2014 08:49
Akif Akalın

Bir gün çocuğunuzun sınıf öğretmeni sizi okula çağırır ve çocuğunuzun “derste başka şeylerle ilgilendiğini, yaramazlık yaptığını, yerinde durmadığını” söyleyerek, bir psikoloğa görünmenizi önerir. Çaresiz bir psikolog bulursunuz ve çocuğunuza bir dizi testin yapılmasına razı olursunuz.

Cuma, 05 Aralık 2014 10:45
Müjde Tozbey Erden

Yavuz Bingöl ve Alev Alatlı’nın son zamanlarda iyicene görünür hale gelen performansları aslında liberal aydınlanmanın niteliksel bir sıçrama içinde olduğunu ve bu pisliğin önümüzdeki dönemlerde sıkça üzerimize sıçrayacağını da göstermiş oldu. Artık Nihat Doğan ile alay edip geçemeyeceğimiz; dumurdan dumura koşup, bulantıdan kusmaya salınacağımız yeni bir dönem açılıyor.

Çarşamba, 31 Aralık 2014 14:44
Bu bir sınıf mücadelesi demiştik. Küba’nın daha önce “aptallar”a direnmesini kolaylaştıran, kuşkusuz, iç cephede “kapitalizm”in temellerinin ortadan kalkmasıydı.

“Bu Amerikalılar aptal, alışmışlar darbelere, suikastlere, işgallere, yumuşak gücün anlamını unutmuşlar. Onlar kaba kuvvetle değiştirmeye çalışıyorlar Küba’yı, biz bildiğimiz yöntemlerle...” Yıllar önce bir protokol davette karşılaştığım ve hangi partiye mensup olduğumu iyi bilen bir Türk diplomat, açıksözlülüğüyle bayağı şaşırtmıştı beni. 

Perşembe, 25 Aralık 2014 17:27
Birleşik Haziran Hareketi'nin Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'ndeki forumu düzenlendi.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya fakültesinde 24 Aralık Çarşamba günü Muzaffer Göker Salonu’nda Birleşik haziran hareketi forumu yapıldı.

Cuma, 26 Aralık 2014 12:15
Emre Görür

17 Aralık günü öğlen 12.00’de bütün Küba televizyonun karşısına geçmiş Raúl Castro’nun ABD ile ilişkiler konusunda yaptığı açıklamayı izliyordu. İlk başta heyecan uyandıran, ‘ilişkilerin normalleştirilmesi’nden çok, ‘Küba beşlisi’nin hapiste olan son üç üyesinin ülkeye döndüğü haberi oldu.

Perşembe, 18 Aralık 2014 08:30
Ali Rıza Aydın

Hukukun bağdaşmayacağı kavramların başında keyfilik gelir. Hukuk yanar döner de olmaz.

Hukuk, “açık, net ve anlaşılır” olarak gerçek yüzünü ve amacını da saklamamalıdır.

Hukuku yönlendiren ve etkileyenlerle son damgayı vuranlar ve tabii ki siyasetçiler için olduğu gibi, uygulayıcılar, yorumlayıcılar için de geçerlidir bu güvenilirlik; hukuk devleti için de...

Pazartesi, 29 Aralık 2014 15:49
Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Ankara ile ilişkilerin yeniden düzeltilme şartı olarak "Türkiye Mısır'ın içişlerine müdahaleden uzak durursa olumlu ilişkilere her zaman hazırız’ mesajını verdi.

Başkent Kahire'de Dışişleri Bakanlığında diplomasi muhabirleriyle görüşmesinde açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Mısır halkının, Türk halkına karşı olumlu duygular beslediğini, Türk halkının da Mısır halkına karşı aynı duyguları hissettiğini söyledi.

El Cezire Türk'ün haberine göre Mısır Dışişleri Bakanı şöyle konuştu:

Pazartesi, 22 Aralık 2014 10:34
PKK yöneticilerinden Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP'nin HDP ile ittifak yapması için çağrıda bulundu.

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP'yi HDP ile ittifak yapmaya çağırdı.

Salı, 16 Aralık 2014 21:53
Yıldız Teknik'te rektörlüğün basın danışmanı olan ve reklam panolarındaki mankenleri güvenlik görevlilerine kapattırmasıyla tanınan Ümit Sanlav, AKP ilçe yönetimine seçildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörlük Basın Danışmanı, aynı zamanda sarıyerhaber.com isimli internet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ümit Sanlav'ın geçtiğimiz günlerde düzenlenen AKP Sarıyer 5. Olağan İlçe Kongresi'nde, AKP Sarıyer ilçe yönetimine seçildiği iddia edildi. Sosyal medya paylaşımları ve yayınlanan İlçe Yönetim Kurulu Listesi'nin 14.

Cuma, 05 Aralık 2014 16:56
Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, 19. Milli Eğitim Şurası’nın “Öğretim Programları ve Haftalık Ders Programı” Komisyonu’nda yaşananlara tepki göstererek komisyondan çekildiklerini açıkladı.

 Eğitim-İş, 19. Milli Eğitim Şurası’nın “Öğretim Programları ve Haftalık Ders Programı” Komisyonu’nu terk etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, şu ifadeleri kullandı:

Pages