343 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 09 Nisan 2014 12:18
Türkiye'nin ilerici halkının AKP faşizminin gerici kuşatmasını yarmak için ölüme meydan okuyarak ayağa kalkmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti.

Türkiye'nin ilerici halkının AKP faşizminin gerici kuşatmasını yarmak için ölüme meydan okuyarak ayağa kalkmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti. O günden bu yana daha umutlu bir Türkiye'de yaşıyoruz.

Cuma, 21 Kasım 2014 01:30
soL’un Fotoğraf Notları blogunun çalışması olan bu haberimizde, Yiğit Günay, Birleşmiş Milletler’in İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA) bünyesinde uzun süre Kuzey Irak’taki mülteci kamplarında çalışan deneyimli gazetei Iason Athanasiadis’le kamplar, yaşam ve fotoğraf üzerine söyleşti.
Pazar, 21 Aralık 2014 09:27
Boksun efsanelerinden Muhammed Ali, zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırıldı.

Muhammed Ali, ciğerlerindeki sorun nedeniyle Cumartesi sabahı hastaneye kaldırıldı.

Basın sözcüsü Bob Gunnell, Ali'nin sağlık durumu hakkında "Erken teşhis çok önemli oldu. İyileşme süreci iyi. Hastanede kısa bir süre kalacağını umuyoruz" açıklamasını yaptı. Gunnell, Ali'nin ailesinin gizlilik istemesinden dolayı ayrıntı vermekten kaçındı.

Cuma, 19 Aralık 2014 14:10
14 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alınan Ekrem Dumanlı serbest bırakıldı. Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca dahil 4 kişi tutuklandı. Fetullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Gülen Cemaati'ne yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınıp mahkemeye çıkartılan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı yurt dışı yasağı ve adli kontrol konularak serbest bırakıldı. Sabah Gazetesi, Fetullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarıldığını belirtti.

Salı, 09 Aralık 2014 20:07
Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA’in 11 Eylül sonrasında sistematik olarak işkence yaptığı Senato raporuyla belgelendi.

Senato İstihbarat Komitesi’nin raporunda, CIA’in işkenceye dayalı sorgulama tekniklerinin etkili olduğu gerekçesiyle Amerikalılara yalan söylediği belirtildi.

20 vakanın incelendiği raporda, George Bush yönetiminde CIA’in basınçlı su ile sorgulama, tokatlama, aşağılama, uykusuz bırakma ve soğuğa maruz bırakma gibi sorgulama teknikleri kullandığı iddiaları araştırıldı.

Pazar, 07 Aralık 2014 10:51
ABD'de son 5 ayda 3 siyahi vatandaşın polisler tarafından öldürülmesine tepkiler sürüyor.

ABD'de 18 yaşındaki Michael Brown'ın öldürülmesine öfke dinmeden New York'ta Eric Garner'ı öldüren polisin de aklanması ve sosyal konutlarda siyah bir kişinin daha polis tarafından vurulması üzerine ülkede başlayan gösteriler sürüyor. 

Pazartesi, 29 Aralık 2014 16:00
Fotoğraf: Sendika.org
Yılın son grevlerinden olan ODTÜ promosyon grevi, emekçiler lehine birtakım kazanımlarla son bulurken sendika işyeri temsilcisi olarak rektörlükle görüşmelere katılan asistan Ekin Erdem Evliya’nın görev süresi bitirilirdi. ODTÜ’nün Evliya’ya sahip çıkması ise en önemli kazanım olarak kendini gösterdi. Süreci Evliya ile konuştuk.

ODTÜ’de maaş ödemesi üzerinden emekçilere ödenen banka promosyonlarının ihalesinin yapıldığı günlerde emekçiler sahnedeydi. Okulun idari personeli, asistanları ve bazı öğretim üyeleri tarafından yönetime katılmak ve promosyon ihalesinden daha fazla pay alabilmek için bir dizi eylemlikler geliştirilmişti.

Pazartesi, 22 Aralık 2014 18:47
Banka promosyonları ihalesi üzerinden işçilerin başlattığı grevin geldiği aşamada rektörlükten herhangi bir adım atılmadığı gibi; Eğitim-Sen işyeri temsilcisi olarak rektörlükle görüşmelere katılan asistan Ekin Erdem Evliya’nın görev süresi uzatılmadı.

ODTÜ’de banka promosyonları ihalesinden dolayı emekçiler, 15 Aralık Pazartesi günü greve başladı. Bu grevle hem banka promosyon ihalesinde idari personelin düşünülmesini sağlamaya çalıştıklarını, hem de okul yönetiminde söz hakkı mücadelesi verdiklerini ifade emekçiler, süreçte bir tıkanma olduğunu ifade ediyorlar.

Cuma, 12 Aralık 2014 20:29
ABD'li senatör Levin, CIA şefinin kendisine gönderdiği bir mektuba atıf yaparak, Bush yönetiminin Irak işgalini meşrulaştırmak için kullandığı bir kanıtın sahteliğine dair kuvvetli şüphe olduğunu söyledi.

ABD Senato Silahlı Hizmetler Komitesi Başkanı Demokrat Senatör Carl Levin, Irak işgaline giden günlerde, Bush yönetiminin kamuoyunu ve kurumları yanlış yönlendirdiğine dair yeni bir kanıt olduğunu açıkladı.

Levin, 2003 yılında CIA'in Bush yönetimini, El Kaide'li Muhammed Atta'nın Prag'da Iraklı bir yetkili ile görüştüğüne dair istihbarata karşı uyardığını söyledi.

Perşembe, 11 Aralık 2014 09:36
Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdür Vekili Selman Ada, Antalya DOB Müdürü Aslı Ayan’ı plajda çekilen fotoğraf nedeniyle görevden aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Antalya DOB  Müdürü Ayan’ın “geçmişte arkadaşlarıyla birlikte plajda çektirdiği fotoğraflar ve bu fotoğrafları kişisel Facebook hesabında yayımladığı” gerekçesiyle DOB Genel Müdür Vekili Ada’ya “Aslı Ayan’ı görevden alın” baskısı yaptığı belirtilirken, görevden alınan Mersin DOB Müdürü Şanal da geçen sezon “sanat kurumlarını yok etmeyi amaçlayan Türkiye Sanat Kur

Salı, 09 Aralık 2014 16:35
Atletico Madrid'de forma giyen eski Galatasaraylı Arda Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan dışında Sedat Peker ile de 'iyi ilişkiler' kurmuş.

Odatv'de yer alan habere göre, Sedat Peker’in Arda Turan’a tespih hediye ettiği ortaya çıktı.  Atletico Madrid’te top koşturan Arda Turan, instagram hesabından “Her zaman başucum” diyerek bir fotoğraf paylaştı.

İddiaya göre Arda Turan’ın başucundan ayırmadığını söylediği bu tespihi Sedat Peker hediye etti.

 

Cumartesi, 06 Aralık 2014 15:42
4 Aralık “Dünya Madenciler Günü” kapsamında TMMOB Maden Mühendisleri Odası’nın gerçekleştirdiği etkinlikler serisinin son günü 7 Aralık Pazar günü arka arkaya iki etkinlik ile sona eriyor.

İlköğretim öğrencileri arasında yapılan “Madencilik”  konulu resim yarışması sergisi saat 16:00’da TMMOB Mimarlar Odası Beşiktaş Şubesi’nde açılacak.  Ardından İrfan Ertel’in “Vardiyadayız” isimli fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirilecek.

Pazartesi, 29 Aralık 2014 12:56
Kendilerine Akşam Ülkesinin İslamlaştırılmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar (PEGİDA) olarak tanıtan ve Dresden'de 17 bin katılımcıya ulaşan ırkçı oluşumun lideri konumundaki Lutz Bachmann'ın bir yalanı daha ortaya çıktı.

Yaklaşık iki aydır her Pazartesi günü Dresden sokaklarında meşaleli yürüyüşler organize eden PEGİDA isimli islamofobik ırkçı hareketin, medyayı ''yalancılık''la suçlayarak, röportaj vermediği biliniyor. Sözü geçen yürüyüşlerde, ''Yalancı basın, çeneni kapat!'' en sık duyulan sloganların başında geliyor.

Çarşamba, 10 Aralık 2014 15:35
Suriye, 2014 yılında, savaşın başladığı 2011 yılına göre geceleri çok daha az ışık saçıyor.

Dış destekli savaşın 4. yılını doldurmaya hazırlandığı Suriye'de, yıkımın korkunçlığı her geçen gün daha fazla belli oluyor.

International Journal of Remote Sensing'e yaptıkları bir çalışmada, Xi Li ve Deren Li, uydu görüntülerinden elde ettikleri verilerle Suriye'nin 2011 ve 2014 yıllarındaki gece ışıklarını karşılaştırdılar.

Salı, 09 Aralık 2014 17:44
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 18. yılında oyuncu Emma Watson'ı ağırlayacak.

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin 18. yıl konuğu oyuncu Emma Watson olacak.

Pages