176 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 09 Aralık 2014 08:25
Eskişehir H Tipi Cezaevi'nde bir koğuşta bulunan tutuklu ve hükümlüler, cezaevindeki olumsuz koşullar nedeniyle yatakları ateşe verdi.

Eskişehir H Tipi Cezaevi'nde bir koğuşta bulunan tutuklu ve hükümlüler, cezaevindeki olumsuz koşullar nedeniyle yatakları ateşe verdi. Dumandan etkilenen 11 tutuklu ve hükümlü hastaneye kaldırılırken, durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Pazartesi, 01 Aralık 2014 17:12
Yıllardır kötü yemeklerden ve pahalılıktan şikayetçi olan ESOGÜ öğrencileri 26 Kasım günü Yabancı Diller Bölümü yemekhanesinde yemeğin içinde salyangoza rastladılar.

26 Kasım günü öğle arasında yemekhaneye giden Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi (ESOGÜ) Yabancı Diller Bölümü öğrencileri eşine ender rastlanacak bir durumla karşılaştılar.

Pazartesi, 15 Aralık 2014 21:34
Eskişehir’de soL okurları, Tepebaşı Özdilek Sanat Merkezi’nde “AKP, Emperyalizm ve Kobane üçgeninde Ortadoğu” konulu soL okur toplantısında bir araya geldi.

Eskişehir’de soL okurları, Tepebaşı Özdilek Sanat Merkezi’nde “AKP, Emperyalizm ve Kobane üçgeninde Ortadoğu” konulu soL okur toplantısında bir araya geldi.  SoL yazarı Özkan Öztaş ve soL portal editörlerinden Selin Asker’in katıldığı toplantı Pazar günü gerçekleşti. 

Pazartesi, 22 Aralık 2014 16:11
AKP'nin Yüksek Hızlı Tren'de alkollü içki satışı yasağı sürüyor. Yasaklara şimdi de Ankara-Eskişehir hattı dahil oldu.

Daha önce Konya-Ankara hattında "talep eksikiği" gerekçesiyle alkollü içki satışını kaldıran, Ankara-İstanbul hattına başlangıcından itibaren alkol koymayan TCDD, şimdi de yasağı Ankara-Eskişehir hattına taşıdı.

TCDD'nin gerekçesi yine "talep eksikliği" olurken, alınan kararla birlikte yüksek hızlı trenlerde alkol servisi kalkmış oldu.

Perşembe, 11 Aralık 2014 09:57
CHP MYK tarafından disipline sevk edilen Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) tarafından partiden ihraç edildi.

Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın istifasının ardından yaptığı açıklamada 'bu istifalarla partiyi sarsarak düzene sokacaklarını' söylediği gerekçesiyle CHP MYK tarrafından 'partiyi kamuoyu önünde doğrudan tartışmaya açtığı ve parti bütünlüğünü sarsan tutum içine girdiği' gerekçesiyle 'kesin ihraç istemiyle' disipline sevk edilen Batum hakkında karar verildi.

Pazar, 07 Aralık 2014 14:27
AKP Eskişehir Kadın Kolları bugün Eskişeher'e gelecek olan Davutoğlu için spor salonuna, "Sultanım Abdulhamit'im rahat uyu, emanetin emin ellerde yazılı pankart açtı.

Davutoğlu'nun  AKP Eskişehir 5. Olağan Genel Kurulu'nda yapacağı konuşma için salona asılan pankartlarda şu ifadeler yer aldı:  "Padişahım, sultanım, Abdülhamid’im, emanetin artık emin ellerde rahat uyuyabilirsin", "Sormuşlar ’nerelisin’ diye ’daha evlenmedim’ demiş, ’Hoşgeldin’ memleketine enişte"

Pazar, 07 Aralık 2014 10:07
AKP'li üyelerin çoğunlukta olduğu Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde, belediyenin kültür ve sanat için ayırdığı bütçenin 10 milyon TL'si, AKP'lilerin oylarıyla fen işlerine aktarıldı.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Fırat Kozok'un haberine göre, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılında kültür ve sanat faaliyetleri için kullanmayı planladığı bütçenin 10 milyon TL’sinin AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla fen işlerine aktarıldı. CHP’li Başkan Yılmaz Büyükerşen’in her köye gezici tiyatro, her ilçeye sinema ve uluslararası festivallerle ilgili projeleri askıya alınma tehlikesiyl

Perşembe, 11 Aralık 2014 15:25
CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'un partiden ihraç edilmesi sonrası CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi.

Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın istifasının ardından "bu istifalarla partiyi sarsarak düzene sokacaklarını" söyleyen Batum, bu sözleri nedeniyle CHP MYK tarafından partiden ihraç edildi.

Batum'un ihracına ilk tepki CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu'ndan geldi. Kulkuloğlu karara ilişkin Twiter'dan şu açıklamayı yaptı:

Salı, 30 Aralık 2014 10:34
İstanbul'da kar yağışı etkisini arttırdı. Devlet Meteoroloji İşleri de kar ve buzlanmayla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Devlet Meteoroloji İşleri'nden yapılan çağrıya göre bugün kar yağışının Marmara, Batı Karadeniz, Kuzey Ege, Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ilçelerinde, yarın ise; karla karışık yağmur ve kar yağışlarının Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Kuzey ve İç Ege ile Eskişehir ve Isparta çevrelerinde görüleceği tahmin ediliyor.

Cumartesi, 20 Aralık 2014 11:28
Yüksek Hızlı Tren seferlerinde yapılan saat değişikliği sonrası aynı biletin birden çok kişiye satılması krize neden oldu. TCDD yetkilileri yolcuların bir kısmına para iadesi yaparken, yolcuların bir kısmı yerde ve taburede seyahat etmek zorunda kaldı.

15 Aralık'ta Ankara'dan hareket eden İstanbul-Eskişehir tren saatlerinde değişikliğe gidildi. Değişiklik, daha önce bilet alan yolculara sms ve e-mail yoluyla bildirildi ve "Sayın yolcumuz treninizin hareket saati güncellenmiştir. yolcu.tcdd.gov.tr adresini ayrıntılar ve saat sorgulaması için kullanabilirsiniz" denildi.

Pazartesi, 22 Aralık 2014 14:58
Türkiye, kar yağışının etkisi altına girdi. Meteoroloji, 13 il için kar ve karla karışık yağmur uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç bölgelerde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Cuma, 05 Aralık 2014 16:45
Muğla Üniversitesi'nde 12 Mayıs 2010 tarihinde, İşletme Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Şerzan Kurt'u tabancayla öldürdüğü suçlamasıyla 2 yıl önce 8 yıl hapis cezasına çarptırılan polis memuru Gültekin Şahin, kararın Yargıtay'dan dönmesi nedeniyle yeniden yargılanıyor.

Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Şerzan Kurt, polis tarafından açılan ateş sonucu omzuna isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Kurt, kaldırıldığı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Salı, 02 Aralık 2014 11:14
İnceleme yapması için verilen hard disklere format atarak, Ali İsmail Korkmaz'a saldırı görüntülerini sildiği ileri sürülen bilirkişi hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Ali İsmail Korkmaz'ın dövüldüğü ana ait güvenlik kamerası kayıtlarının bulunduğu hard diske format atarak görüntüleri sildiği ileri sürülen bilirkişi Serkan Uğurluoğlu hakkında kısa bir süre önce hazırlanan iddianame kabul edildi.

Salı, 30 Aralık 2014 16:35
Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu, Çanakkale ve Eskişehir'de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

AA'nın haberine göre, Çanakkale valiliğinden yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi. Bunun, günlük yaşamı etkilediği ifade edilen açıklamada, okul öncesi kurumlar, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün öğleden sonra ve yarın için ara verildiği duyuruldu.

Pazartesi, 01 Aralık 2014 16:48
Eskişehir'de üniversiteli Doğukan Bilir adlı gencin Ali İsmail Korkmaz'la beraber girdiği sokakta, aynı polislerce dövülmesine ilişkin davada mütalaa verildi.

Doğukan Bilir adlı gencin Ali İsmail Korkmaz’la beraber girdiği sokakta, aynı polislerce dövülmesine ilişkin davada mütalaa verildi. Savcı, Bilir’e coplarla vurdukları görülen polis Şaban Gökpunar ve Selçuk Bal ile meşe odunuyla vuran Serkan Kavak hakkında ‘taksirle yaralama’ suçundan bir buçuk yıla kadar hapis cezası verilmesini istedi. Polislerin copu ve meşe odunu, ‘silah’ kabul edildi.

Pages