170 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 05 Aralık 2014 08:41
Ege Denizi'nde, Sakız Adası açıklarında 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı Deprem Bilgilendirme Servisi'nden alınan bilgiye göre, saat 23.16'da, Ege Denizi Sakız Adası açıklarında 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 33 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybına yol açmadığı belirtildi.
 

Pazartesi, 29 Aralık 2014 10:50
AFAD, merkezüssü Ege Denizi’nde Midilli adası açıkları olan 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Ege Denizi’nde Midilli adası açıklarında 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

 

 

Cumartesi, 06 Aralık 2014 07:58
Saat 03.45'te merkez üssü Ege Denizi Midilli Adası açıkları olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ege Denizi'nde Midilli Adası açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, İzmir kent merkezi ile ilçelerinde de hissedildi.

Cuma, 19 Aralık 2014 19:40
Komünist Gençlik tarafından düzenlenen "Aydınlanma Sohbetleri" Ege Üniversitesi'nde başladı.

Aydınlanma Sohbetleri'ne başlayan Komünist Gençlik, Ege Üniversitesi'nde Aydınlanma Sohbetleri'nin İzmir'de ikinci başlığı olan "Sosyalizm ve Sanat" söyleşisi düzenledi.

Pazartesi, 29 Aralık 2014 13:29
Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege bölgeleri için tam fırtına uyarısı yaptı.

Marmara Bölgesi'nde salı gününden itibaren kuvvetli fırtına beklendiğini belirten Meteoroloji, açıklamasında "Marmara, 30.12.2014 Salı günü sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/s) kuvvetli fırtına bekleniyor.

Salı, 30 Aralık 2014 13:03
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz için kuvvetli fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den kar yağışı sonrası şimdi de kuvvetli fırtına uyarısı geldi.

Ulaşımda aksamalara yol açması beklenen fırtınaya ilişkin Meteoroloji'nin tahminleri şöyle:

Pazartesi, 29 Aralık 2014 18:05
İstanbul'un yüksek kesimlerinde kar yağışı başlarken, meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da bu gece yarısından sonra kar yağışı ve fırtına, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz Bölgesi, Marmara ve Kuzey Ege bölgeleri için fırtına, Ege Bölgesi için ise kuvvetli ve şiddetli yağış uyarısında bulundu.

 

Pazar, 28 Aralık 2014 19:44
Meteoroloji ülkenin batı kesiminin soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdiğini bildirdi. Salı gününden itibaren pek çok bölgede kar ve karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, halen doğu bölgelerinde devam eden yağışlara ilave olarak yurdun batı kesimleri akşam saatleri itibariyle Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisinde. 

Salı, 09 Aralık 2014 11:57
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Boğaziçi Üniversitesi’nde katıldığı programda konuşma yaparken, öğrenciler tarafından protesto edildi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Sürdürülebilir Üretim Sempozyumu’na katılan Fikri Işık’ın konuşması sırasında salonda ayağa kalkan bir öğrenci, “AKP’nin bilimle alakası yok. AKP’yi protesto ediyoruz” diye bağırdı.

Cuma, 12 Aralık 2014 13:57
Meteoroloji, kuvvetli yağış ve rüzgar ile toz taşınımı uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre Türkiye’nin büyük bir kısmında havaların yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Salı, 30 Aralık 2014 10:34
İstanbul'da kar yağışı etkisini arttırdı. Devlet Meteoroloji İşleri de kar ve buzlanmayla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Devlet Meteoroloji İşleri'nden yapılan çağrıya göre bugün kar yağışının Marmara, Batı Karadeniz, Kuzey Ege, Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ilçelerinde, yarın ise; karla karışık yağmur ve kar yağışlarının Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Kuzey ve İç Ege ile Eskişehir ve Isparta çevrelerinde görüleceği tahmin ediliyor.

Pazar, 21 Aralık 2014 11:26
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin, öğle saatlerinden sonra Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Bugün, Trakya, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde başlayacak yağışların genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Bilecik ve Kütahya ile Bursa'nın dağlık kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor.

Perşembe, 04 Aralık 2014 16:36
Soma Kömür A.Ş.'nin, 2800 madenciyi telefon mesajıyla işten atmasına karşı Dev Maden Sen'e bağlı işçiler basın açıklaması yaptı.

Soma Kömür A.Ş.'nin Eynez ve Atabacası ocaklarında çalışan 2800 maden işçisini, telefon mesajlarıyla işten atmasının ardından DİSK’e bağlı Dev Maden Sen'in  çağrısıyla toplanan maden işçileri, kamulaştırma taleplerini haykırdılar.

Soma hükümet meydanında toplanan işçiler, TKİ Ege Bölge Müdürlüğü binasına yürüyüşün aradından basın açıklaması yaptı.

Cuma, 26 Aralık 2014 13:47
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün batı kıyılarında başlayan yağışların, hafta sonunda yurdun büyük bir bölümünde görüleceğinin tahmin edildiğini açıkladı.

Cumartesi günü; Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Cuma, 19 Aralık 2014 16:36
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Türkiye'nin pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği belirtildi.

Türkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Meteoroloji, 21 Aralık Pazar Günü akşam saatlerinde başlayacak kar yağışının Ankara-İstanbul otoyolunun, özellikle Kızılcahamam ile Düzce arasında kalan bölümünde ulaşımda aksamalara yol açabileceği uyarısında bulundu.
 

Pages