10555 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 09 Nisan 2014 12:18
Türkiye'nin ilerici halkının AKP faşizminin gerici kuşatmasını yarmak için ölüme meydan okuyarak ayağa kalkmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti.

Türkiye'nin ilerici halkının AKP faşizminin gerici kuşatmasını yarmak için ölüme meydan okuyarak ayağa kalkmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti. O günden bu yana daha umutlu bir Türkiye'de yaşıyoruz.

Çarşamba, 24 Aralık 2014 10:09
Interpress’in, 2014 yılının geride kalan dokuz ayını kapsayan "Kadına Şiddet" konulu araştırması, yazılı basında yayınlanan kadına yönelik şiddet haberlerinin 60 bini aştığını ortaya koydu.

Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı inceleme, 2014 yılında kadınlara yönelik sözlü, fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik olmak üzere çeşitli şiddet uygulamalarının yazılı basında geniş yer aldığını ortaya çıkardı.

Salı, 02 Aralık 2014 09:30
Kemal Okuyan

Türkiye, Rusya’yı yalnız bırakmayacak…

Böyle diyordu yazının başlığı… İddialı, çarpıcı… Gazete de Pravda’ydı. Yunanlı patrona satıldıktan sonra Rusya Federasyonu Komünist Partisi tarafından yeniden alınan bildiğimiz Pravda değil de, internet dünyasında dört dilde gerçekleştirdiği yayınıyla, oldukça etkili olan pravda.ru. Putinci Pravda…

Salı, 30 Aralık 2014 14:17
Haziran Direnişi, dış politikanın Suriye’de yaşadığı iflas ve yolsuzluk operasyonlarıyla tarihinin en kötü yılını geçiren AKP’nin, 2014 yılında da işi kolay değildi. AKP hükümetinin 2013 yılında yaşadığı zorlukları iktidardan düşmeden atlatmayı başarmasına rağmen, 2014’teki gelişmeler Türkiye’nin kısa vadede normalleşmesinin mümkün olmadığını gösterdi.

Türkiye 2014’e AKP’nin tüm kirinin ortaya saçıldığı yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının sarsıntısıyla girdi. Bakan çocuklarının gözaltına alınması, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “sıfırlama” tapeleri, iktidarın medya ve yargıya müdahaleleri bu dönemin en konuşulan konularıydı.

Pazartesi, 29 Aralık 2014 10:45
Aydemir Güler

Başlıktan devam edeyim: Haziran demir alırken... nelere dikkat etmeli?

Cumartesi, 20 Aralık 2014 20:31
soL dergisi 20. sayısıyla bayilerdeki yerini aldı. soL'da bu hafta, son operasyonlarla birlikte yeni bir evreye geçen AKP-Cemaat kavgası var. AKP'nin bu hamlesinin ne anlama geldiğini ve bundan sonrasında yaşanacak olası gelişmeleri nasıl yorumlamak gerektiğini, bu iki unsurun dalaşmasını aşan bir çerçevede ele alıyor.

Gülen Cemaati’nin Zaman gazetesine yapılan operasyon, gündemdeki yerini koruyor. Erdoğan ve Cemaat arasındaki çatışmanın başka bir evreye girmesi, baskın yapılan kurumun Cemaat açısından “temsil değeri”yle çok yüksek bir yer ve medya kuruluşu olması, konuyu dünya basınının da gündemine soktu. ABD ve AB’den çeşitli açıklamalar gelirken, aynı günlerde Türkiye Rusya yakınlaşmasına dair haberler ve

Cumartesi, 06 Aralık 2014 11:52
1942 yılından bu yana Türkiye Komünist Partisi üyesi olan Rasih Nuri İleri hayatını kaybetti.

Rasih Nuri İleri bu sabah saatlerinde evinde hayatını kaybetti.

Rasih Nuri İleri kimdir?

Pazar, 14 Aralık 2014 10:18
Zaman baskınıyla başlayan operasyonun gerekçesi "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin egemenliğini ele geçirmek amacıyla baskı, yıldırma ve tehdit yöntemlerini kullanarak örgütsel yapı oluşturarak bu yapılanma altında iftira, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, belgede sahtecilik" oldu.

Bu sabah saatlerinde Zaman gazetesi baskınıyla başlayan operasyonun gerekçesi de belli oldu.

Çarşamba, 03 Aralık 2014 11:13
Berlin merkezli Uluslararası Şeffaflık Örgütü yılda bir yayınladığı Yolsuzluk Algılama Endeksi′ni yayınladı.

Rapora göre, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bir dizi ülke yolsuzlukla mücadelede geri adım attı.

"Yolsuzluk Algılama Endeksi" adı verilen liste, başta Dünya Bankası ve Dünya Ekonomi Forumu olmak üzere çeşitli uluslararası kuruluşların verileri baz alınarak hazırlanıyor.

Pazartesi, 08 Aralık 2014 17:29
Çin hükümeti Türkiye’den mermer ocağı satın alınması için kredi veriyor, sektörde Çin krizi yaşanıyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen iş kollarının başında gelen mermer sektöründe Çin krizi yaşanıyor. Bunu nedeni ise kontrolsüz biçimde büyüyen sektörün kurallarını neredeyse Çinli firmaların belirliyor oluşu. 2004 yılında dünyanın pek çok ülkesiyle birlikte Türkiye’de de maden yasası değiştirildi.

Pazar, 07 Aralık 2014 08:45
Kemal Okuyan

“Türkiye laiktir, laik kalacak” olağanüstü kötü bir slogan olarak, artık daha az çalınıyor kulağımıza… Statükocuydu her şeyden evvel. Son tahlilde, kitlelere belli bir doğrultuda enerji yüklemeyi hedefler slogan. Mevcut duruma güzellemenin ne kadar cazibesi olabilir ki? Bana daha çok şeytan kovuculuk gibi gelirdi, bir tür haç çıkarma…

Cuma, 12 Aralık 2014 08:15
Rıfat Okçabol

19. Milli Eğitim Şurası’nda konuşulanlarla şuradan çıkan öneriler, Yeni Türkiye’nin ipuçlarını vermektedir.  

Bilindiği gibi şimdiki cumhuriyet, 1982 Anayasası’na göre, insan haklarına saygılı, laik, demokratik ve sosyal hukuk devletidir. Hukuk devletinde tüm kurum ve kuruluşların, bu temel yapı çerçevesinde yapılanıp hizmet vermesi beklenir.

Cumartesi, 13 Aralık 2014 20:28
ABD'nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen, Almanya'nın etkili gazetelerinden Süddeutsche Zeitung'a bir röportaj verdi.

 Fethullah Gülen, Süddeutsche Zeitung'dan Christiane Schlötzer'e verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ı ülkeyi “tek adam devletine” dönüştürmekle suçladı. Erdoğan ile uzlaşma olabilir mi yönündeki soruya Gülen, “Eğer Erdoğan günün birinde mitinglerinde anlattığı her şeyin kötü yalanlar ve iftiralar olduğu söyleyecek olursa o zaman ben uzlaşmaya hazırım” diye konuştu. 

Cumartesi, 06 Aralık 2014 09:13
Komünist Parti Merkez Komite üyesi ve soL Portal yazarı Kemal Okuyan, soL TV'de yayınlanan soL Bakış programında Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye ziyareti ve yaptığı anlaşmaları değerlendirdi.

Putin-Erdoğan görüşmesi ve yapılan anlaşmaların tartışmaları sürerken Kemal Okuyan, soL Bakış programında bu ziyareti ve anlaşmaları değerlendirdi.

Pazar, 28 Aralık 2014 19:44
Meteoroloji ülkenin batı kesiminin soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdiğini bildirdi. Salı gününden itibaren pek çok bölgede kar ve karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, halen doğu bölgelerinde devam eden yağışlara ilave olarak yurdun batı kesimleri akşam saatleri itibariyle Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisinde. 

Pages