29 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 16 Kasım 2014 11:24
Geçtiğimiz Şubat ayında soL gazetesinin gündeme getirdiği Türkiye Denizcilik İşletmeleri'nin "Huqqa usulsüzlüğü" Meclis gündemine taşındı.

“Muhafazakarların Reinası” olarak bilinen ve kamuoyunun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yakın arkadaşı olarak tanıdığı Cihan Kamer’in Huqqa’sı için CHP Yolsuzlukları Araştırma Birimi Başkanı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Pazartesi, 17 Kasım 2014 13:33
İngiltere’de İslamcı “hayır” derneklerine soruşturma yapıldığı ortaya çıktı. İHH’nın da bağlantılı olduğu dernekler, Suriye’de “insani yardım” adı altında yürüttüğü hükümet karşıtı faaliyetlerle biliniyor.

İngiltere Yardım Dernekleri Komisyonu’nun Nisan 2012’den beri İHH’nın da bağlantılı olduğu İslamcı dernekleri hedef alan soruşturmalar yürüttüğü ortaya çıktı. The Guardian’da yer alan haberde, Komisyonun şu an yürürlükte bulunan 76 soruşturma dosyasından 20’den fazlasının, Suriye’de “yardım faaliyeti” yürüten İslamcı derneklere dönük olduğu bildirildi.

Salı, 11 Kasım 2014 17:29
Ürdün'deki radikal İslamcı hareket, krallığın IŞİD karşıtı koalisyona katılması üzerine sesini yükseltmeye başladı. Ülkenin güneyinde ise IŞİD etkinliği artıyor.

Ürdün Krallığı, hem Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) karşıtı uluslararası koalisyona verdiği destek, hem de İsrail'in Mescid-i Aksa'nın rejimini değiştirmeye yönelik denemeleri nedeniyle İslamcıların hedefinde.

Perşembe, 06 Kasım 2014 00:19
Tunus'ta askerler ve ailelerini taşıyan otobüse saldırı düzenlendi, 3 kişi öldü, 12 kişi yaralandı.

Reuters'ın haberine göre Savunma Bakanlığı Sözcüsü Bilhasan Uslati, Tunus-Cezayir sınırındaki El Kaf bölgesinde askerler ve ailelerini taşıyan otobüse düzenlenen silahlı saldırı sonucu 3 kişinin öldüğünü, 2'si ağır 12 kişinin de yaralandığını söyledi.

Salı, 25 Kasım 2014 15:50
Nijerya’da iki dakika arayla kendilerini patlatan iki kadın intihar bombacısı en az 30 kişinin ölümüne neden oldu.

Nijerya’nın kuzeydoğusundaki Maiduguri kentinde bugün kalabalık bir pazarda iki intihar bombacısı kadın art arda saldırı dzenledi. Görgü tanıkları ve bir güvenlik yetkilisi iki dakika arayla düzenlenen saldırılarda en az 30 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Cumartesi, 01 Kasım 2014 18:56
Ateşkes için Nijerya hükümeti anlaştıkları iddiasını reddeden Boko Haram lideri Shekau kaçırdığı kız çocuklarının İslam’a geçtiğini ve evlendirildiğini açıkladı.

Boko Haram lideri Abubakar Shekau Nijerya hükümeti ile anlaştıkları iddialarını reddederek kaçırılan 219 kız öğrencinin de Müslüman yapılıp evlendirildiğini açıkladı.

Fransız haber ajansı AFP, radikal İslamcı örgütün lideri Ebubekir Şekau'nun açıklama görüntülerinin yer aldığı bir videoya ulaştı.

Pazar, 23 Kasım 2014 19:07
Batı basınında AKP'ye ayar vermek isteyen son yazı Huffington Post'ta çıktı. Yazıda "Erdoğan'ın kibri Türkiye'nin dünya sahnesinde yapıcı bir rol üstlenmesini engelliyor" denildi.

T24'ün haberine göre ABD gazetesi The Huffington Post, son dönemde Batı dünyasında da ağır eleştirilere hedef olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın otokratik tutumlarının Türkiye'nin geleceği üzerinde yaratacağı olumsuz etkileri üzerine analiz bir yazı yayımladı.

Cuma, 21 Kasım 2014 16:24
ABD'nin BM Büyükelçisi Samantha Power, ABD'nin Suriye ve Libya'ya yaptığı askeri müdahaleleri savundu. Power, Suriye'de IŞİD'e saldırılarının, Esad'ı devirmek için yolu temizlediğini iddia etti.

Defense One Zirvesi'nde konuşan ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Büyükelçisi Samantha Power, ülkesinin işgal politikalarını savundu.

Cumartesi, 15 Kasım 2014 22:19
Almanya'nın Hannover kentinde Neo Nazi grupların yürüyüşüne katılım beklenenden az oldu. Anti-faşist gösteri ise oldukça kalabalıktı.

Yaklaşık iki haftadır basının gündeninde olan ve kaygıyla karşılanan Neo Nazi toplantısı Hannover'de gerçekleştirildi. 5 bin faşistin katılacağı ilan edilen toplantıya 3 bin civarı katılım oldu. Buna karşın, anti-faşist karşı yürüyüşe 7 bin civarı katılımcı aktif olarak destek verdi.

Cuma, 14 Kasım 2014 16:15
Hizbullah, Lübnan'da IŞİD'le savaş için Hristiyan, Sünni ve Dürzi gençlere silah eğitimi vermeye başladı.

Batı dünyasında "Şii hareketi" olarak bilinen Lübnanlı örgüt Hizbullah, Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) tehdidine karşı ülkedeki başka din ve mezheplerden halklara silah eğitimi veriyor.

Perşembe, 06 Kasım 2014 16:34
Libya Anayasa Mahkemesi, Trablus'taki askeri operasyon sürerken, Tobruk'a taşınan meclisin anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.

(soL - Dış Haberler) Libya'da, Muammer Kaddafi'nin NATO destekli İslamcı çeteler tarafından devrilmesinin ardından başlayan kaos derinleşerek sürerken, bir kriz başlığı daha ortaya çıktı.

Anayasa Mahkemesi, Tobruk'a taşınan ve uluslararası güçler tarafından tanınan meclisin anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.

Çarşamba, 19 Kasım 2014 12:30
Mustafa Aktepe

''Bazı aşağılamalara maruz kalmış bir kişi kendisinin İngiltere Kralı olduğu yolunda bir kuram benimser ve kendisine bu yüce konumunun gerektirdiği saygı ile davranılmamasını mazur göstermek için de zekice işlenmiş birsürü açıklama icadeder. Bu örnekte, komşuları onun bu hayallerine sıcak bakmazlar ve kendisini bir tımarhaneye kapatırlar.

Çarşamba, 19 Kasım 2014 13:40
Ekvador'da düzenlenen Uluslararası Komünist ve İşçi Partileri toplantısı sona erdi. Toplantıda, Filistin'le dayanışmayı yükseltme, NATO saldırganlığına karşı ortak mücadele ve Ortadoğu'daki çetelere karşı örgütlenme vurguları ön plana çıktı.

Ekvador’un Guayaquil kentinde Ekvador Komünist Partisi’nin evsahipliğinde düzenlenen Uluslararası Komünist ve İşçi Partileri toplantısı 15 Kasım’da yapılan son oturumla tamamlandı.

53 partiden 85 delegenin katıldığı toplantıda, Ekvador’un coğrafi konumu gereği Afrika ve Asya’dan katılım nispeten düşükken, Latin Amerika partilerinin tam kadro katılımları dikkat çekiciydi.

Cumartesi, 15 Kasım 2014 15:30
Mustafa Türkeş

AKP yönetiminin Irak, Suriye, Ukrayna, Kafkaslar, AB ve ABD politikalarının tıkandığını sağır sultan dahi duydu. Erdoğan-Davutoğlu yönetiminin izlediği dış politika bu yönetimi yalnızlaştırdı, şimdi ise Türkiye’nin kuşatılmasına yol açmaktadır.

Çarşamba, 12 Kasım 2014 21:16
Nijerya'da bir okula bombalı intihar saldırısı düzenlendi. Patlamanın yaşam kaybına yol açıp açmadığı henüz bilinmiyor.

Nijerya'nın Kontagora kentinde bir okula intihar saldırısı düzenlendi. meydana gelen patlamanın görgü tanıkları, "bir kadının okula girip üstündeki bombaları patlattığını" söyledi.

Patlamada ölü olup olmadığı ve kaç kişinin yaralandığı bilinmiyor.

Pages