4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Cuma, 10 Ekim 2014 15:08
Küba Devriminin lideri Fidel Castro, son makalesinde NATO’nun yeni Genel Sekreteri’ni IŞİD militanına benzetti.

(soL - Dış Haberler) Küba Devriminin lideri Fidel Castro, hafta başında kaleme aldığı bir makalede NATO’nun yeni Genel Sekreteri’ni IŞİD militanına benzetti. NATO’nun başına yeni getirilen Jens Stoltenberg’in geçtiğimiz Pazar günkü açıklamalarına değinen Castro, “yüzündeki nefrete bir bakın!

Pazartesi, 20 Ekim 2014 16:38
Latin Amerika ülkeleri Ebola salgınına karşı ortak mücadeleyi tartışmak üzere bugün biraraya geliyor. Küba lideri Fidel Castro, son yazısında Ebola konusuna değinerek, "görev zamanı" çağrısı yaptı.

Havana'da 20 Ekim'de yapılacak olan ALBA Başkanlar Zirvesi'nde Latin Amerika ve Karayip ülkeleri Ebola salgınına karşı ortak bir mücadele vermek için bir araya gelecekler.

Salı, 21 Ekim 2014 00:59
Türkiye, Kobane için Peşmerge'nin geçişine izin verdi, milletvekillerinin çiçek ve bahşiş faturası 101 milyonu buldu. Başkumandan Fidel, Ebola için bir mektup kaleme aldı, Fazıl Say CSO programında sansüre uğradı. Bugün bunlar ve daha neler oldu? Okurlarımız için derledik.

SGK'da büyük vurgun
Hazırlanan rapora göre, SGK'nın başta vakıf üniversiteleri olmak üzere Kamu Hastaneler Birliği ile kamu üniversitelerine bağlı resmi sağlık hizmet sunucularına yersiz ödemeler yaptığı saptandı. Haberi okumak için tıklayınız.

Salı, 21 Ekim 2014 18:51
20. yüzyılın siyasal ve kültürel tarihinin en önemli figür ve olaylarını görsel belleğimize kazandırmış olan fotoğrafçı Rene Burri 81 yaşında hayatını kaybetti.

20. yüzyılın en önemli fotoğrafçılarından biri olan İsviçreli Rene Burri 81 yaşında İsviçre'nin Zürih kentinde hayatını kaybetti. Magnum fotoğraf ajansı üyesi olan Rene Burri Che Guevera, Fidel Castro, Picasso gibi kişilerin fotoğraflarını dünya kültürüne kazandırmıştı. Burri uzun süredir kanser hastasıydı.