3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Salı, 02 Eylül 2014 13:52
Küba devriminin efsanevi lideri Fidel Castro, NATO’yu yaptığı son açıklamalardan dolayı Nazilere benzetti. Fidel, senatör McCain’i İsrail’e arka çıkmakla ve beraber İslam Devleti’nin yaratılmasında rol almakla itham etti.

(soL - Dış Haberler) Küba devriminin efsanevi lideri Fidel Castro yayınlanan bir makalesinde, NATO’nun Ukrayna kriziyle birlikte Moskova üzerindeki baskısına gönderme yaparak Batılı liderleri ikiyüzlülük ve saldırganlıkla suçladı.

Pazartesi, 08 Eylül 2014 12:52
Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'ün yazısında "Castro Küba'ya ihanet etti" sözlerine yer verdiği aktör Andy Garcia'ya Küba Dostluk Derneği tepki gösterdi: "Garcia’nın bırakın ülkesi için bir şey yapmayı dünya üzerinde herhangi bir sosyal sorunun çözümüne katkıda bulunduğu görülmemiştir."

José Martí Küba Dostluk Derneği, yazılı bir açıklama yaparak, Kurtlar Vadisi dizisinin yeni sezonu için Türkiye'ye gelmiş olan Küba doğumlu ABD'li aktör Andy Garcia'yı protesto etti.

Pazartesi, 22 Eylül 2014 13:17
Daha önce ırkçılığa karşı mücadele ve Angola’nın savunulması başta olmak üzere defalarca kara kıtanın ezilenlerine yardım için harekete geçen Küba, bu kez Ebola salgını için mücadeleye 165 sağlıkçısını gönderiyor.

(soL - Haber Merkezi) Küba’nın 165 sağlık çalışanını Batı Afrika'ya göndereceği açıklandı. Sağlık ekibi Ekim ayının ortasında Sierra Leona’ya gidecek.