7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Perşembe, 24 Temmuz 2014 15:25

Toplumların olumlu yönde değişimini, idealizmi ilerici referans alarak bireylerin kendini geliştirmesi ile sağlanacağını düşünmek ütopizmden öteye geçmez. Bireyler, içerisinde bulundukları koşulları koşullara göre olumlu-olumsuz değişirler ve o yönde şekillenirler.

Çarşamba, 23 Temmuz 2014 18:40
Erdoğan kaçınılmaz sonuna doğru her sıçrayış döneminde gittikçe yalnızlaşmakta ve dönemeçleri artık mutabakatlarla değil şiddetle almaktadır, çıkan sonuç budur. Saf şiddetin siyasette uzun süre güvence sağladığıysa görülmüş değildir.

Volkan Algan -soL

Cumartesi, 05 Temmuz 2014 18:06
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğrencilerine Gezi Parkı ve Taksim eylemleriyle ilgili soru soran öğretim görevlisi Ömer Faruk Kırnıç, üniversiteden atıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Ömer Faruk Kırnıç, 2012-2013 öğretim yılı bahar dönemi bütünleme sınavında öğrencilerine, “Gezi ve Taksim olaylarının türevlerini inceleyerek minimum ve maksimum noktalarını belirleyiniz” şeklinde soru sordu.

Cumartesi, 12 Temmuz 2014 21:54
Van Cumhuriyet Başsavcılığı, 6 kişi hakkında El Kaide üyesi oldukları suçlamasıyla hazırladığı iddianameyi tamamladı. İddianamede örgütün Suriye'yi kendisi için bir üs olarak görüp, bu ülkede başarılı olduktan sonra Türkiye'de saldırı planları yaptığı anlatıldı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından El Kaide'ye üye oldukları iddiasıyla tutuklanan 6 şüpheli hakkında iddianame tamamlanıp Van 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. İddianamede sanıklara "Silahlı terör örgütüne üye olmak","Resmi belgede sahtecilik" ve "6136 sayılı yasaya muhalefet" suçlarından 15 ile 22.5 yıl arasında değişen hapis cezaları isteniyor.

Pazar, 06 Temmuz 2014 12:45
Yargıtay’ın ‘16 Haziran örgütünün kurucusu ve yöneticisi’ olmak suçundan ömür boyu hapis cezasını onadığı 70 yaşındaki Sarp Kuray, Sincan 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde tutuluyor.

Sarp Kuray, AİHM'in "adil yargılama yapılmadı" yönünde kararına ve AYM'nin "kişilik hakları ihlali" yönünde emsal kararlarına rağmen, "anayasal düzeni yıkacak örgüt" kurma iddiasıyla ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış, cezası 3 gün önce onanmıştı.

Pazartesi, 28 Temmuz 2014 13:30
Orta Doğu'nun iki kriminal devletinin en tepesine çöreklenen bu adamlar kendilerine "milletin adamı" diyorlar. Ne tesadüf! Suçunuz ne kadar büyükse sırtınızı bir "millet"e yaslamak ve "adam"lığınızı afişlerle, basın bültenleriyle duyurmak ihtiyacınız o kadar artıyor anlaşılan…

Aytek Soner Alpan

Liderlik meselesi

Cumartesi, 26 Temmuz 2014 13:06
Aydemir Güler

Ortalama CHP'li 30 Mart seçimlerinde adaylarının kazanacağına inanıyordu. Adayı beğeniyor veya beğenmiyor olabilirdi. Genel merkezin tercihlerine saygı duyuyor veya isyan ediyordu ama seçimin kazanılacağına ilişkin inanç, umut ve beklenti gözlemleniyordu bu insanlarda.