23 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 20 Mayıs 2014 19:11
Maltepe Gülsuyu'nda geçtiğimiz yıl Eylül ayında Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin da yaralanmasıyla sonuçlanan olaylara ilişkin soruşturma tamamlandı. İddianamede çete liderinin "polis öldürmeyelim, devrimci öldürürsek önemli değil" sözleri de yer alıyor.

Maltepe Gülsuyu'nda geçtiğimiz yıl Eylül ayında Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin da yaralanmasıyla sonuçlanan olaylara ilişkin soruşturma tamamlandı. İddiname, Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Perşembe, 15 Mayıs 2014 00:36
Devrimci Spor Emekçileri Sendikası Soma'da yaşanan maden faciasına ilişkin basın açıklaması yayınlayarak, spor emekçilerini yaşanan işçi katliamını protesto etmeye çağırdı.

(soL-Haber Merkezi)Devrimci Spor Emekçileri Sendikası (Spor Emek-Sen) Soma'da şuana kadar 245 maden işçisinin ölümüyle sonuçlanan maden faciasına ilişkin açıklama yayınladı.

Maden işçilerinin organize ve örgütlü bir şekilde katledildiğini ifade eden Spor Emek-Sen, spor emekçilerini yaşanan işçi katliamını protesto etmeye çağırdı.

Çarşamba, 07 Mayıs 2014 20:08
Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda 6 Mayıs 1972’de idam edilen devrimci önderler Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan için anma etkinliği yapıldı.

(soL - Haber Merkezi) Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda 6 Mayıs 1972’de idam edilen devrimci önderler Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan için anma etkinliği yapıldı.

Cumartesi, 03 Mayıs 2014 23:03
5 Mayıs 2011'de aramızdan ayrılan devrimci avukat Halit Çelenk Adalet İçin Hukukçular tarafından bugün Ankara Barosu’nda düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Adalet İçin Hukuçular bugün Ankara Barosu’nda düzenlenen bir etkinlikle 5 Mayıs 2011’de aramızdan ayrılan devrimci avukat Halit Çelenk’i andı. Serpil Çelenk Güvenç, Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. Ali Murat Özdemir ve Av.

Cuma, 02 Mayıs 2014 21:16
Adalet İçin Hukukçular, 5 Mayıs 2011'de aramızdan ayrılan devrimci avukat Halit Çelenk'i anmak için Ankara'da bir etkinlik düzenleyecek. Etkinliğin konuşmacıları Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. Ali Murat Özdemir ve Av. Özlem Şen Abay olacak.

Adalet İçin Hukukçular'ın, Çelenk için planladığı etkinliğin çağrı metni şöyle

"Halit Çelenk'i Anıyoruz

Salı, 13 Mayıs 2014 19:08
Türkiye Komünist Partisi, Babis Angurakis'in ölümü nedeniyle Yunanistan Komünist Partisi'ne başsağlığı mesajı gönderdi.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komitesi, Yunanistan Komünist Partisi (KKE) üyesi ve milletvekili Babis Angurakis'in hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak KKE'ye bir başsağlığı mesajı gönderdi.

Pazartesi, 05 Mayıs 2014 14:05
Bilimsel sosyalizmin ve marksizmin kurucularından Karl Marx 196 yaşında. 5 Mayıs 1818'de doğan Marx, tüm dünyadaki sosyalizm mücadelesinin yolunu aydınlatan önder olmaya devam ediyor.

(soL - Haber Merkezi) Sosyalizmin büyük önderi, marksizmin kurucusu Karl Marx 196 yaşında. Marx'ın mirası, günümüzde işçilere, emekçilere ve komünistlere yol göstermeye devam ediyor.

Cuma, 16 Mayıs 2014 13:19

Özel bir dönemden geçiyoruz. Tarihte her dönem bir anlamda özeldir ve tarihe etki etme misyonunu üzerine alanları her dönemde misyonlarının arkasında görebiliriz. Fakat, tarihin Haziran ile açılan penceresinin özelliği idrak edilip hakkı verilebildiği ölçüde bugünün cüretkarları da yarınlarda varolabileceklerdir.

Cuma, 09 Mayıs 2014 18:26
DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin oluşturduğu 1 Mayıs 2014 komitesi, 1 Mayıs'ta yaşanan polis saldırılarıyla ilgili Başbakan Erdoğan başta olmak üzere, birçok kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Komite adliye girişinde konuya ilişkin bir de basın açıklaması yaptı.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) oluşturduğu 1 Mayıs 2014 Komitesi başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul Valisi Hüseyi

Çarşamba, 07 Mayıs 2014 19:33
Sol Cephe Tuzla Meclisi Girişimi, 42 yıl önce idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı andı.

(soL - Haber Merkezi) Sol Cephe Tuzla Meclisi Girişimi, 42 yıl önce idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı andı. Tuzla sokaklarında gerçekleştirilen anma yürüyüşünün ardından gerçekleştirilen basın açıklamasında şunlar dile getirildi:

Değerli dostlar, Değerli Tuzla halkı,

Cuma, 23 Mayıs 2014 11:37

Onlar artık gündelik hayatımızın her yerindeler. Bazen kucağında bebeğiyle dilenirken, bazen ucuz işgücü kervanına katılmış çalışırken , bazen amaçsızca oradan oraya maaile perperişan dolanırken… Suriye halkından bahsediyorum, emperyalizmin ve onun işbirlikçisi İslamcı faşizmin katledip yerinden yurdundan ettiği bir halktan.

Cumartesi, 17 Mayıs 2014 23:16
Soma'da yitirdiğimiz madenciler için yarın saat 20.00'da İstanbul Kadıköy'de büyük bir “saygı yürüyüşü” düzenleniyor. Sol Cephe'nin çağrısıyla düzenlenecek yürüyüşe birçok sanatçı, aydın ve bilim insanı da destek açıklaması yaptı.

Bugün saat 20.00'de İstanbul Kadıköy'de “Soma madencilerine saygı yürüyüşü” düzenleniyor. Sol Cephe'nin çağrısıyla düzenlenecek büyük yürüyüşe, aydınlardan da büyük destek var.

Salı, 27 Mayıs 2014 11:30

"Her şey ortada nasıl hala AKP’yi destekliyorlar" naifliği artık bir zafiyetin ifadesinden başka bir şey değildir. İdeolojik bir netlik ve açık bir tavırdan bahsediyorsak, AKP karşıtı hareketin çizgiyi nereye çektiği net olmalıdır. Çizgi, anlamaktır, karar vermektir, yalpalamamaktır.

Salı, 27 Mayıs 2014 15:11
Önümüzde sosyalist hareketin bugün solda yaygın olan hissiyatın tam tersine iyi düşünülmüş, çok boyutlu, farklı cephelere yayılmış kompleks bir stratejiyle yol alması gerektiği bir dönem açılmıştır.

Volkan Algan -soL

Perşembe, 29 Mayıs 2014 16:54
Ceylan bize kalırsa bir Yılmaz Güney değildir, böyle bir iddiası da bulunmamaktadır. Ancak Yılmaz Güney’e ve zamanında ona büyük bir sempatiyle yaklaşan Sinematek çevresine büyük saygı duymaktadır.

Hakkı Başgüney

Pages