27 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 18 Nisan 2014 19:12
Trablsugarp'da Tunuslu diplomatı kaçıranlar İslamcı militanları serbest bırakılmasını talep etti.

(soL - Dış Haberler) Tunus Dışişleri Bakanı'nın yaptığı açıklamaya göre Trablus'ta Tunuslu diplomatı kaçıranlar Tunus'taki İslamcı militanların serbest bırakılmasını talep etti.

Libya'nın başkentinde kaçırılan diplomat bir ay içerisinde kaçırılan ikinci diplomat.

Cumartesi, 05 Nisan 2014 20:32
Gazeteci Ezer'in çağrısıyla Galatasaray'da toplanan grup İslamcı grupların girdiği Kesab'ta Ermenilerin öldürülmesini ve göçe zorlanmalarını protesto etti.

Bianet'ten Elif Akgül'ün haberine göre, Gazeteci Murat Ezer’in kendi çevresi ve sosyal medyadan ulaştığı insanlarla birlikte Taksim Galatasaray Meydanı’nda radikal İslamcıların, Ermenilerin de yaşadığı Kesab’ı ele geçirmesini protesto etti.

Çarşamba, 09 Nisan 2014 23:28
Suriye'de savaşan İslamcı militanların internet üzerinde dolaşan videolarında görülen gelişkin tank savar füzeler, Washington'ın "ılımlı gruplar" olarak nitelediği savaşçılara ağır silahlar dağıttığı iddiasını gündeme getirdi.

(soL - Dış Haberler) Harekat Hazm militanlarının eklediği video, Pentagon ve John Kerry'nin Dışişleri Bakanlığı arasında, Suriye'deki savaşa ne kadar müdahil olunacağı tartışmasının yapıldığı şu günlerde ortaya çıktı.

Videolardan biri şöyle

Salı, 08 Nisan 2014 15:19
Rus gizli servisi FSB tarafından basına verilen bilgiye göre, kendini Kafkas Emirliği devlet başkanı ilan eden radikal islamcı terörist lider Doku Umarov ve ekibi etkisiz hale getirildi.

(soL - Dış Haberler) El Kaide bağlantılı Kafkas Emirliği örgütünün uzun süre liderliğini yürüten Doku Umarov'un uzun süredir ölü olduğu dedidokuları Rus gizli servisi FSB tarafından da doğrulandı. İstihbarat teşkilatı yaptığı açıklamada Umarov'un 2014 yılının ilk çeyreğinde öldürülmüş olduğunu açıkladı.

Cuma, 04 Nisan 2014 21:22
Suriye'nin liman kenti Lazkiye'de, Suriye Ordusu Generali Ali Abdullah Ayub, ordunun stratejik nokta olarak bilinen 45.Tepe'deki üssünü ziyaret etti.

(soL - Dış Haberler) Ordu mensuplarını ziyaret eden General, İslamcı grupların saldırılarını püskürttüklerini belirtti.

Suriye'deki bir dizi bölgede yaşadıkları kayıplardan sonra, İslamcı gruplar Akdeniz'e erişime olanak sağlayacağı için Lazkiye'ye yoğunlaşmıştı.

Çarşamba, 16 Nisan 2014 21:35
İran'da yaşayan Ermeniler, Suriye'de yaşanan saldırılara sessiz kalan BM'yi, tutumunu gözden geçirmeye çağırdı.

(soL - Dış Haberler) İran Ermenileri, bugün Tahran'da Birleşmiş Milletler binası önünde bir eylem yaparak, Suriye'de yaşanan katliamlara sessiz kalınmasını kınadı.

Suriye'nin Kesab bölgesinde, yaklaşık 1 aydır devam eden İslamcı çetelerin saldırıları dolayısıyla, Kesablı Ermeniler bölgeyi terk etmek zorunda kalmış, bir kısmı da Türkiye'ye sığınmıştı.

Çarşamba, 16 Nisan 2014 00:20
Borno eyaletinin Chibok kentinde silahlı kişilerin gece okulu basarak, yatılı kalan kız öğrencileri 4 kamyona bindirip götürdüğü açıklandı.

BBC'ye bilgi veren hükümet yetkilileri kaçırılan çocuk sayısının 100 civarında olduğunu söyledi.

Daha önce, kız çocuklarının ebeveynleri yaptıkları açıklamada, alıkonulan kızların sayısının 100'den fazla olduğunu söylemişlerdi. Bir öğrenci ise arkadaşlarını kamyonda görünce kaçtığını söyledi.

Saldırganların, İslamcı örgüt Boko Haram militanları olduğu sanılıyor.

Perşembe, 03 Nisan 2014 16:47
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde çalışma yapmak ve Suriyeli cihadçılara yardım masası açmak isteyenlere öğrencilerin izin vermemesi üzerine okula çevik kuvvet girdi.

Güncelleme 15:14

Uzun bekleyişin ardından, cihadcılara destek verenler polis eşliğinde okulu terk ediyorlar.


(soL-Haber Merkezi) Yıldız Teknik Üniversitesi'nde, Genç Araştırmacılar Kulübü isimli İslamcı topluluk, okul yönetiminin izniyle Suriye'ye yardım adı altında kermes yapmak istedi.

Çarşamba, 02 Nisan 2014 23:57
Hamas, Gazze'ye 'desteklerinden' duyduğu memnuniyeti ifade etmek için Başbakan Erdoğan'ın fotoğrafının da bulunduğu afişi kentin en büyük caddelerinden birine astı.

(soL - Dış Haberler) Ömer el-Muhtar Caddesi'nde asılan ve "Kudüs Yiğitlerini Bekliyor" yazılı afişte, Başbakan Erdoğan'ın resminin yanı sıra Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye, Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halid Meşal, Katar Emiri Temim bin Hamad Al Sani ve eski Katar Emiri Şeyh Hamad bin Halife Al Sani'nin resimleri yer aldı.

Perşembe, 24 Nisan 2014 11:41
Osman Çutsay

Birbirlerinin ayaklarına basıyorlar diyebiliriz. Örneğin, Doğu Avrupa ve Suriye’de.

Salı, 22 Nisan 2014 12:11
Sevra Baklacı

Beşar Esad’ı bundan böyle, teröristlerin elinden alınmış kent ya da bölgeleri çok sık ziyaret ederken göreceğiz. Üçüncü yılını neredeyse doldurmak üzere olan acımasız emperyal saldırıların yıkamadığı yönetimi ile Esad, ülkesinin özgür topraklarında dilediği yere gidecek. Yakında hep birlikte göreceğiz.

Perşembe, 03 Nisan 2014 15:22
Osman Çutsay

Türkiye’deki yerel seçimler, artık tüm itidalini yitirmiş, kendisine biat etmeyen her odağa “kırmızı görmüş boğa gibi” saldıran bir dinci siyaset adamının kitle desteğini görünür kıldı ve galiba sadece bu nedenle, Avrupa’nın gerçek başkenti Berlin’de, siyaset sınıfı rahat bir nefes aldı. “Eleştirel” bir ferahlama bu ve normal.

Cuma, 11 Nisan 2014 13:53
Ünlü gazeteci Robert Fisk, sarin gazı iddialarının ardından yeniden gündeme oturan Başbakan Erdoğan'ı yazdı. "Arap baharı"nın başlangıcında Erdoğan'ın Ortadoğu'da "model bir güçlü adam" olduğunu söyleyen Fisk, şu anda ise "değersiz bir diktatöre" doğru gittiğini savundu.

(soL - Dış Haberler) The Independent'ın ünlü Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, Seymour M. Hersh'ün Suriye'deki kimyasal saldırıdan Türkiye'yi sorumlu tutan makalesinin ardından, Türkiye'nin Suriye politikasını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yazdı.

Çarşamba, 16 Nisan 2014 20:26
Barış Derneği "BM savaş kışkırtıcılarına destek olmamalıdır. Ortadoğdu’da barışı arayan Umut Kuruç görevine iade edilmelidir" dedi.

Türkiye'de Haziran Direnişi'nin simgesi haline gelen Boyun Eğme bayrağını Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a ileten Umut Kuruç'un BM'deki görevine son verilmişti.

Salı, 22 Nisan 2014 12:15
Yavuz Alogan

PKK başlangıçta düpedüz marksist bir gerilla hareketiydi. Bu niteliğini daha sonra terk ettiyse de, günümüze kadar modern anlamda sekülarist olma özelliğini korudu. Kürt kadınını özgürleştirdi mesela onun sosyal, siyasal ve askeri alanlarda varlık göstermesini sağladı.

Pages