36 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 29 Nisan 2014 23:31
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, bir konferansı için bulunduğu Washington’da AKP hükümetini anlatırken yeni bir kavram üretti. Atalay, AKP’nin hem muhafazakâr hem de devrimci olduğunu savundu.

Hürriyet Gazetesi muhabiri Tolga Tanış'ın haberine göre, Washington'da gerçekleştirilen Insight Turkey yıllık konferansında yaptığı açıklamalarda AKP'yi açıklayan Atalay, Arap Baharını da model parti olarak AKP’nin etkilediğini söyledi. “Otoriter devlet anlayışından demokratik devlet anlayışına geçtik” diyen Atalay, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Pazartesi, 21 Nisan 2014 19:34
DİSK üyesi bir kadın işçiyi "En seksi devrimci" diyerek manşete taşıyan yandaş ensonhaber.com sitesi tepkiler üzerine manşeti değiştirdi ancak özrü kabahtinden büyük oldu.

(soL - Haber Merkezi) DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin Taksim'de yapmak istediği basın açıklamasına polis saldırısını, DİSK üyesi Banu Aşçı'nın fotoğrafı ve "En seksi devrimci" yazısıyla duyuran ensonhaber.com internet sitesi, görseli değiştirirken "kafanın" aynı olduğunu gözler önüne serdi.

Çarşamba, 30 Nisan 2014 17:19
Venezuela'da, tanınmış Chavez taraftarı devrimci Eliecer Otaiza'nın çok sayıda kurşun yarası barındıran cesedi bulundu.

(soL - Dış Haberler) Venezuela'da Nicolas Maduro yönetimine karşı gösteriler devam ederken, tanınmış Chavez yanlısı devrimci Eliecer Otaiza'nın cesedi bulundu.

Başkent Caracas'ın Baruta bölgesinde bulunan cesette çok sayıda kurşun yarası olduğu belirtiliyor. Otaiza'nın otomobili de, yine Baruta bölgesinde ve üzerinde çok sayıda kurşun deliği ile bulundu.

Çarşamba, 30 Nisan 2014 13:38
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, İstanbul Valisi'nin açıklamasına cevap vererek, "Devletin olmadığı hiçbir yerde provokasyon olmaz" dedi.

1 Mayıs hazırlıklarıyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, Vali Hüseyin Avni Mutlu'nun açıklamalarına, şöyle yanıt verdi:

Pazartesi, 21 Nisan 2014 18:35
Ensonhaber.com internet sitesi, 1 Mayıs Komitesi'nin Taksim'de yapmak istediği basın açıklamasına polis saldırısını "haberleştirdi." Site, DİSK önlüklü bir kadının fotoğrafına "En seksi devrimci" sıfatını "uygun" buldu.

(soL - Haber Merkezi) AKP'ye yakın ensonhaber.com internet sitesi, büyük bir rezalete imza attı.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin 1 Mayıs'a çağrı için Taksim'de yapacağı basın açıklamasına polis müdahalesi, site tarafından "En seksi devrimci 1 Mayıs'ta Taksim'i nasıl yakıp yıkarız provası" manşetiyle duyuruldu.

Perşembe, 03 Nisan 2014 22:02
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Yönetim kurulu adına Genel Başkan Kani Beko 1 Mayıs çağrısını yaptı. Yapılan açıklamada "Başta Taksim 1 Mayıs Alanı olmak üzere, ülkenin tüm meydanları bizi beklemektedir" denildi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konferderasyonu (DİSK) tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

30 Mart’tan 1 Mayıs’a:

Umudu görüyoruz, mücadeleyi büyütüyoruz!

Pazartesi, 28 Nisan 2014 14:47
Hürriyet kavgasının neferlerinden Turan Emeksiz, bundan 54 yıl önce, 28 Nisan 1960’da katledildiğinde henüz 20 yaşındaydı. Yılmayan, “hiç aldanmayan gençliğin” uğurladığı ilk devrimci yürekti. Enver Gökçe’nin dilince söylersek, “Anası Yılmaz çağırırdı”...

(soL - Haber Merkezi) Turan Emeksiz, 1940’da Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde dünyaya geldi.

emeksiz.1.jpg

Pazartesi, 21 Nisan 2014 19:24
ensonhaber.com isimli yandaş internet sitesi tarafından hedef alınan DİSK üyesi üyesi Banu Aşçı soL'a konuştu. Aşçı, haberi "Çok çirkin, cinsiyetçi, tacizci" olarak nitelendirdi.

Selin Asker - soL

AKP yandaşı ensonhaber.com isimli internet sitesi, bugün 1 Mayıs Komitesi'nin Taksim'de yapacağı basın açıklamasına yönelik polis şiddetini "En seksi devrimci 1 Mayıs'ta Taksim'i nasıl yakıp yıkarız provası" manşetiyle duyurmuştu.

Cumartesi, 26 Nisan 2014 01:45
Portekiz bugün Karanfil Devrimi’nin 40. Yılını kutluyor. Faşist Salazar’ın veliahtı Marcelo Caetano yönetimindeki diktatörlük bugün, 25 Nisan 1974’te komünistler, aydınlar ve ilerici subaylar tarafından uzun bir mücadelenin ardından devrilmiş, Afrika ve Asya’daki Portekiz kolonileri özgürlüklerine kavuşmuşlardı.

(Emrah Kartal - soL)

Çarşamba, 02 Nisan 2014 14:14
Ovacık'ta DHF-TKP ittifakıyla belediye başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, bugün mazbatasını aldı.

(soL - Dersim) Ovacık Demokratik Halk Dayanışması, Demokratik Haklar Federasyonu ve Türkiye Komünist Partisi ittifakıyla Dersim'in Ovacık ilçesinden TKP'den belediye başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, bugün mazbatasını aldı.

Cuma, 11 Nisan 2014 11:33
Yiğit Günay

İngiltere’deki şirketin haberini ilk gördüğümde, Zaytung benzeri bir sitenin haberi olup olmadığını anlamak için epey uğraştım.

“Political Tours”, Türkçesiyle “Politik Turlar” isimli İngiltere merkezli şirket, dünyanın çeşitli yerlerine, tuhaf turlar düzenliyor.

Salı, 15 Nisan 2014 20:48
Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Dersim'in Ovacık ilçesinin komünistler tarafından yönetilecek olması kamuoyunda büyük bir heyacan yarattı. Maçoğlu'nun seçilmesinden bugüne geçen 15 günde komünistler Ovacık'ta nasıl bir belediyecilik pratiği sergileyeceklerine ilişkin önemli ipuçları verdi.

(soL- Haber Merkezi) 30 Mart'ta DHF ve TKP işbirliğiyle Dersim'in Ovacık ilçesinde belediye başkanlığını TKP listesinden seçime giren Mehmet Fatih Maçoğlu'nun kazanması büyük yankı uyandırdı. Komünistlerin yerel yönetimlerde nasıl bir pratik örgütleyeceği de kamuoyunda tartışılmaya başladı. İşte Ovacık'ın komünist başkanının 15 günlük performansı:

Çarşamba, 09 Nisan 2014 23:28
Suriye'de savaşan İslamcı militanların internet üzerinde dolaşan videolarında görülen gelişkin tank savar füzeler, Washington'ın "ılımlı gruplar" olarak nitelediği savaşçılara ağır silahlar dağıttığı iddiasını gündeme getirdi.

(soL - Dış Haberler) Harekat Hazm militanlarının eklediği video, Pentagon ve John Kerry'nin Dışişleri Bakanlığı arasında, Suriye'deki savaşa ne kadar müdahil olunacağı tartışmasının yapıldığı şu günlerde ortaya çıktı.

Videolardan biri şöyle

Perşembe, 03 Nisan 2014 20:08
Greif işçileri fabrika işgallerinin 53. günüde Boğaziçi Köprüsü’nü trafiğe kapatarak eylem yaptı. 12 işçi eylem sonrası gözaltına alındı.

Bianet'in haberine göre, Grevdeki Greif işleri bu sabah Boğaziçi Köprüsü’nü trafiğe kapatarak eylem yaptı. 12 Greif çalışanı sabah saatlerinde “Greif’de direniş kazanacak. Patron, sendika işbirliğine son” yazılı pankartla Boğaziçi Köprüsü’ndeydi. İşçiler basın açıklaması yaptıktan sonra polislerce gözaltına alındı.

Perşembe, 03 Nisan 2014 19:32
Fidel Castro'yu öldürmek için 50 yılda yaptığı 638 suikast planı boşa düşen CIA, parvan bir kurum üzerinden, Küba’da gizli bir sosyal paylaşım ağı kurarak ayaklanma çıkarmaya çalışmış.

(soL - Dış Haberler) ABD hükümetinin Küba’da siyasi bir ayaklanma çıkarmak ve ülkedeki sosyalist hükümeti yıkmak için gizlice Twitter benzeri bir kısa mesaj servisi oluşturduğu iddia ediliyor.

Pages