50 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 03 Mart 2014 16:33
Kiev'deki yeni yönetimin Doğu Ukrayna'daki bölgelere atadığı yeni yöneticiler, "oligark" kimlikleriyle dikkat çekiyor. Dnepropetrovsk bölgesine atanan vali, Ukrayna'nın en zengin üçüncü ismi.

(soL - Dış Haberler) Ukrayna'da Başkan Viktor Yanukoviç'in devrilmesinden sonra Kiev'de kurulan Batı yanlısı yeni yönetim, doğu bölgelerine yeni valiler atamaya başladı. Bu yöneticiler arasında, özellikle Dnepropetrovsk ve Donetsk için gönderilenler dikkat çekiyor.

Salı, 18 Mart 2014 11:12
Dersim Demokratik Halk Dayanışması'nın Ovacuk adayı Fatih Mehmet Maçoğlu ve Hozat adayı Kahraman Kılıç'la, Dersim ve yerel seçimleri konuştuk.

Faysal Azamlı

Fatih Mehmet Maçoğlu: Mücadele kültürünü geliştirmekle görevliyiz
Dersim Demokratik Halk Dayanışması Ovacık’ta Fatih Mehmet Maçoğlu’nu aday gösterdi. 30 Mart’ta TKP listesinden seçime katılacak Maçoğlu’yla ilçeyi ve seçimleri konuştuk.

Salı, 11 Mart 2014 15:57
Devrimci Spor Emekçileri Sendikası, sabah saatlerinde hayatını kaybeden Berkin Elvan için spor müsabakalarını boykot çağrısı yaptı.

(soL - Haber Merkezi) Devrimci Spor Emekçileri Sendikası (Spor Emek-Sen), Berkin Elvan'ın bu sabah hayatını kaybetmesinin ardından bir açıklama yayınlayarak tüm spor emekçilerini ve sporseverleri, spor müsabakalarını boykot etmeye çağırdı.

Spor Emek-Sen'in açıklaması şöyle:

Çocuklar uyurken susulur, ölürken değil!

Perşembe, 13 Mart 2014 17:54
Devrimci Spor Emekçileri Sendikası TFF'ye bir çağrı yayınlayarak, bu hafta oynanacak tüm maçlardan önce Berkin Elvan anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını talep etti.

(soL - Spor) Devrimci Spor Emekçileri Sendikası TFF'ye bir çağrı yayınlayarak, bu hafta oynanacak tüm maçlardan önce Berkin Elvan anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını talep etti.

Çağrı metni şu şekilde:

Cumartesi, 08 Mart 2014 12:38
Devrimci mücadelede kadın yönetici neden az? Kadınların eşitlik mücadelesinin parçası olduğu kadar, kendine özgü yanları da olan bu konuda yapılacak müdahaleler hareketi genel bazı hastalıklardan kurtarmak açısından da önemlidir.

Haziran’da en fazla onlar dikkati çekti. Fotoğraf kareleri onları aradığı için değil ama. Cesur, kararlı ve kalabalıktılar. O kadar ki, isyanın en sıradan görüntülerinden biriydi, farklı yaş kuşaklarından kadınların polise diklenmesi, etraflarına direnç aşılaması.

Pazartesi, 24 Mart 2014 18:39
Gürcistan'ın "renkli devrimci" eski devlet başkanı Saakaşvili'nin bir dava için sorgulanmak istenmesi, Batı'nın tepkisini çekti. Batılı diplomatlar, Gürcistan'ın NATO ve AB ile olan ilişkilerinin bozulacağını söyleyerek Saakaşvili davasının ilerlememesini istedi.

(soL - Dış Haberler) Batılı diplomatlar, eski Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili'nin bir dava için sorgulanmak istemenmesine tepki göstererek, Gürcistan'ın NATO ve AB ilişkilerinin zarar görebileceğini söylediler.

Cumartesi, 15 Mart 2014 14:02
Bugün Devrimci Spor Emekçileri Sendikası’nın kurucusu, spor emekçilerinin örgütlenmesi için büyük mücadele veren Metin Kurt’un doğum günü. Metin ağabeye, Sportmence dergisi editörü Alev Doğan’dan mektup var.

Alev Doğan - soL

Pazar, 30 Mart 2014 14:13
Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Arslan'ın idamlarını engellemek için NATO üssünde görevli 3 İngiliz teknisyeni kaçıran Mahir Çayan ve arkadaşlarının, katledilişlerinin üzerinden 42 yıl geçti. Devrimci dayanışmanın sembolü On’lar dün Ankara’da mezarları başında yapılan etkinlikle anıldı.

Türkiye devrimci mücadelesinin öncü sembolerinden Mahir Çayan ve arkadaşlarının Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Kızıldere köyünde kolluk güçleri tarafından katledilmesinin üzerinden 42 yıl geçti. THKP-C ve THKO üyesi Çayan ve arkadaşları NATO üssünde görevli İngiliz askerlerini kaçırmış ve yapılan operasyonda on devrimci katledilmişti.

Perşembe, 27 Mart 2014 19:23
Beşiktaş'ta seçim çalışması yapan Türkiye Komünist Partisi üyelerine AKP'li bir grup saldırdı. 3 TKP üyesini yaralayan saldırganlar, HDP ve ÖDP'nin masalarını da dağıttılar.

(soL - İstanbul) Beşiktaş Kartal heykeli önünde seçim çalışması yapan TKP üyeleri, 25-30 kişilik bir AKP'li grubun saldırısına uğradı. Saldırganlar, aynı yerde seçim standı açan ÖDP, Halkevleri ve HDP üyelerinin de desteğiyle alandan kovuldu. Saldırıda 3 TKP üyesi yaralandı.

Cuma, 21 Mart 2014 09:25
Ender Helvacıoğlu

Yıl 1979. Bıyığı henüz terlemiş bir üniversite öğrencisiyim. Aydınlıkçıyım. İTÜ’de hakim olan Dev-Sol’cularla kanlı bıçaklıyız sürekli saldırıyorlar, okuldan atmaya çalışıyorlar bizi. Yine bir kavga. Dövüşe dövüşe Gümüşsuyu’ndaki bir amfiye çekilmişiz. Birden kapı açılıyor ve 5-6 Dev-Sol’cu dalıyor içeriye.

Salı, 25 Mart 2014 17:27
Okmeydanı'nda Berkin Elvan'ın cenaze töreninden sonra, gece çıkan olaylarda Burak Can Karamanoğlu'nun hayatını kaybetmesiyle başlatılan soruşturma kapsamında Beyoğlu, Sultangazi ve Şişli'de düzenlenen operasyonlarda 8 kişi gözaltına alındı. O geceye ait görüntüler basına dağıtıldı.

Okmeydanı'nda Berkin Elvan'ın cenaze töreninden sonra, gece çıkan olaylarda Burak Can Karamanoğlu hayatını kaybetmiş 4 kişi yaralanmıştı.Olayın ardından başlatılan soruşturma sonucunda İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Beyoğlu, Sultangazi ve Şişli'de düzenlenen operasyonlarda 8 kişi gözaltına alındı.

Salı, 11 Mart 2014 15:23
DİSK Yönetim Kurulu, Haziran Direnişi’nde polis tarafından vurularak 269 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren, bu sabah kaybettiğimiz Berkin Elvan için açıklama yaptı.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun Berkin Elvan için yaptığı açıklama şu şekilde

"ONLARIN ÇOCUKLARI MİLYARLAR ÇALIYOR,
BİZİM ÇOCUKLARIMIZ EKMEK ALMAYA GİDERKEN ÖLDÜRÜLÜYOR!

14 yaşında vurulan bir çocuğu 15 yaşında toprağa veriyoruz.

O 269 gün yoğun bakımda ölüme direndi.

Berkin Elvan Haziran direnişinde yitirdiğimiz sekizinci canımız oldu.

Cuma, 28 Mart 2014 21:08
Başbakan Tayyip Erdoğan, kendisine iftira ve hakarette bulunduğu iddiasıyla eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer hakkında suç duyurusunda bulundu.

(soL - Haber Merkezi) Yılmazer'in, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle davalık olduğu belirtiliyor.

Cuma, 28 Mart 2014 11:01

Malûm yerel seçimlere birkaç gün kaldı, gündem sıcak.

Seçim yarışı, kaset savaşları, suçlamalar, inkârlar had safhada.

Herkesin aklından geçirdiği, oy vermeyi düşündüğü parti var elbet…

Ben de kime oy vermeyeceğimi açıklamaya çalışacağım…

Çarşamba, 26 Mart 2014 20:37
Ankara'da AKP'liler devrimcilere saldırdı. Önce Batıkent'te Ortak Sol Aday çalışması yapanlar AKP'liler tarafından küfür ve tehditlerle taciz edildi. Ardından bildiri dağıtımı yapan BDSP üyesi devrimcilere satır ve sopalarla saldıran AKP'liler, bir kişiyi yaraladı.

Güncelleme: 21:26

Basın açıklamasının ardından Batıkentlilerin eylemi sona erdi.


Güncelleme: 21:02

Ethem Sarısülük Parkı'nda toplanan Batıkentliler saldırının olduğu yere doğru yürüyüşe geçti.


Güncelleme: 20:27

Pages