27 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 28 Şubat 2014 14:20
TDİ’nin başına getirilen Eyüp Çakmak ve önceki Genel Müdür Burhan Külünk’e ilişkin yeni usulsüzlük iddiaları ortaya çıktı. TDİ yönetim kuruluna gelen bir ihbar yazısına göre, “İslamcı sosyetenin” gittiği Huqqa adlı lüks restoranın devrinde usülsüzlük var.

21 Şubat’ta Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne getirilen Eyüp Çakmak ve kurumun eski Genel Müdürü Burhan Külünk’e ilişkin geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarına yenileri eklenmeye devam ediyor.

Pazartesi, 10 Şubat 2014 15:50
Milliyet gazetesi muhabiri Bünyamin Aygün’le, Suriye’de rehin geçirdiği 40 günü konuştuk. Aygün, soL’a süreci daha önce anlatmadığı birçok detayıyla anlattı. Detaylar önem taşıyor, çünkü Aygün’ün kaçırılma hikayesinde ismi geçen Heysem Topalca ve başkaları üzerinde halen bir şüphe bulutu dolaşıyor.

Ali Örnek - Yiğit Günay

Haber yapmak amacıyla gittiği Suriye’de kaçırılan ve 40 gün İslamcı militanların elinde rehin kalan gazeteci Bünyamin Aygün, yaşadığı günlerin tüm ayrıntılarını soL’a anlattı.

Salı, 18 Şubat 2014 15:05
Radikal İslamcı Boko Haram militanları, Nijerya'nın kuzeydoğusundaki Borno eyaletinde bir köye baskın düzenleyerek 116 kişiyi katletti.

(soL - Dış Haberler) Nijerya’nın kuzeydoğusundaki Borno eyaletinde İslamcı Boko Haram militanlarının bir köye düzenlediği baskında hayatını kaybedenlerin sayısı 116’ya çıktı. Izge köyündeki katliamda militanların bir grup erkeği bir araya toplayıp vurduğu, daha sonra da ev ev dolaşıp buldukları herkesi öldürdükleri belirtildi.

Pazar, 23 Şubat 2014 01:10
Sancaktepe'de Sol Cephe, Suriye’deki Hama kentinin kuzeyinde bulunan Alevi köyü Haan’da İslamcı militanların yaptığı katliamı protesto etti. Yapılan açıklamada “AKP tırlarının zulüm taşıdığı" ifade edildi.

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde Sol Cephe’nin çağrısıyla bir araya gelen yurttaşlar, 9 Şubat’ta İslamcı militanların operasyon düzenlediği Suriye’nin Alevi köyü Haan’da 60 kişinin yaşamını yitirmesini, bir yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto etti.

Pazartesi, 10 Şubat 2014 22:09
Reyhanlı’da resmi kayıtlara göre 52 yurttaşımızın hayatını kaybettiği bombalı saldırı davasının ilk duruşması dün Adana’da görüldü. Utku Kalı dosyasının getirtilmesine yönelik talep kabul edilirken, bir diğer önemli gelişme İslamcı çetelerin aldığı ifadelerin iddianamede aynen yer aldığı iddiası oldu.

(soL - Haber Merkezi) Hatay Reyhanlı’da 11 Mayıs 2013’te yaşanan bombalı saldırılarla ilgili davanın ilk duruşması dün Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Pazartesi, 03 Şubat 2014 17:27
Der Spiegel dergisine göre, Baden Wurttemberg eyaleti İç İstihbarat Servisi, Anayasayı Koruma Teşkilatı, kurum içi bir belge yayınlanarak diğer eyalet teşkilatlarını Gülen cemaatiyle ilgili uyardı.

Derginin haberine göre, cemaat yazıda demokrasi karşıtı bir düşünceyi benimseyen ve "İslam devleti kurma amacı güden bir birlik" olarak tanımlanıyor.
Cemaatin amacının demokrasiyle çeliştiği, hareketin milliyetçi ve İslamcı bir çizgide olduğu öne sürülüyor.

Pazar, 09 Şubat 2014 11:38
Alper Birdal

“Türk siyasetinin yeni yükseleni hürriyetçi ve laik bir anafikir olacaktır.”

Perşembe, 13 Şubat 2014 10:17
Kemal Okuyan

Biliyorsunuz bir süredir Obama yönetimi “Suriye’deki İslamcı örgütlerin kendi güvenliği için tehdit olduğu”nu ileri sürerek askeri seçeneğin masada olduğunu söyleyip duruyor. Askeri seçenek dediği de, Suriye’ye silahlı müdahale!

Yani...

İlla müdahale edecek.

Perşembe, 27 Şubat 2014 22:17
İngiltere’de yayımlanan Financial Times gazetesinden David Gardner, Türkiye’deki siyasi krizi değerlendirdi. Geniş bir özetini sunduğumuz makale, Batı’nın ana akım medyasında Erdoğan’a ilişkin algının geldiği noktayı göstermesi nedeniyle dikkat çekici.

Kuşağının en içkin politikacılarından biri olan Recep Tayyip Erdoğan, dijital çağın gereklerine ayak uydurmakta zorlanıyor. YouTube’da yayımlanan, kendisiyle oğlu Bilal arasında milyonlarca avronun saklanmasıyla ilgili olduğu söylenen ses kayıtlarını, düşmanları tarafından üretilmiş bir montaj “kaset” diyerek reddetti. Ancak artık bir çukurun içinde Türkiye de öyle...

Çarşamba, 12 Şubat 2014 22:37
Suriye’de bir Alevi köyündeki katliamı haberleştiren Anadolu Ajansı, failin hangi gruplar olduğunu yazmamayı tercih etti. Katliamı, Türkiye’nin büyük destek verdiği İslami Cephe ile El Kaide’nin Suriye kolu olan El Nusra Cephesi gerçekleştirmişti.

(soL-Haber Merkezi) Suriye’nin Hama kentine bağlı Maan Köyü’nde 9 Şubat Pazar günü İslamcı militanlar tarafından gerçekleştirilen katliamı haber yapmamayı tercih eden Anadolu Ajansı (AA), Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un katliamı kınayan açıklamasına yer verdi.

Çarşamba, 12 Şubat 2014 15:31
IŞİD, Suriye'nin Rakka bölgesindeki 6. yüzyıldan kalma bir Bizans mozaiğini yok etti. IŞİD'in bu mozaikten bir Türk işadamının onu almak istemesi üzerine haberdar olduğu belirtiliyor.

(soL - Dış Haberler) Suriye'deki savaşta yok edilen insanlık hazinelerine bir yenisi daha eklendi.

Pazartesi, 10 Şubat 2014 14:41
Frnasa'nın Strazburg kentinin bir mahallesindeki aileler çocuklarının Suriye’de cihada katılması ve cihatçı ideoloji ile etki altına alınmalarına karşı bir eylem düzenlediler. Mahallenin Suriye’ye savaşmak için giden gençlerinden ikisi yaşamını yitirmişti.

Alzas bölgesinin başkenti Strazburg’un bir emekçi mahallesi olan Meinau bölgesinde 250 kişilik bir grup öğleden sonra kültür merkezinde bir araya geldiler. Benzer bir toplantı Paris banliyösünde de yapıldı ve eylemlerde Suriye’ye cihada giden gençlerin beyinlerinin yıkanmakta olduğu belirtildi.

Cuma, 07 Şubat 2014 11:53
Kış Olimpiyatları bugün başlıyor. Oyunlar sırasında bir terör saldırısı olabileceği spekülasyonu, Batı medyasında neredeyse her gün işleniyor. Prof. Dr. Michel Chossudovsky, Batı medyasının sormadığı soruyu soruyor: Kafkasya'daki terörist grupların arkasında kim var?

(soL - Dış Haberler) Soçi Kış Olimpiyatları'na yaklaştığımız haftalarda Batı medyası, olimpiyat oyunları sırasında bir terör saldırısı olma “ihtimali”ni ele alan “güvenilir haberler” servis etmeye başladı.

Pazar, 23 Şubat 2014 10:10
Kemal Okuyan

Sol birlik olmalıymış! Olalım... Kendimizi aptal yerine koyalım!

Çarşamba, 19 Şubat 2014 22:30
Suriye’deki gelişmeleri çarpıtan haberleriyle kötü bir sicile sahip olan Anadolu Ajansı, bu kez İsrail Başbakanı’nın muhalifleri ziyaretini görmezlikten geldi. AA, geçtiğimiz hafta da Hama’ya bağlı Maan’da gerçekleşen Alevi katliamını muhaliflerin yaptığı bilgisine yer vermemişti.

(soL-Haber Merkezi) Suriye gündemine ilişkin kara propaganda niteliği taşıyan ve Suriyeli muhalifleri aklayan haberlere imza atan Anadolu Ajansı, bu kez İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Suriyeli muhalifleri ziyaret etmesini görmezlikten geldi.

Pages