40 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 28 Ocak 2014 19:39
Libya'nın güneyinde Kaddafi yanlıları tarafından orduya ve İslamcı militanlara karşı başlatılan silahlı isyan sürüyor.

(soL - Dış Haberler) Libya'nın güneyindeki Sebha'da, sahraaltı siyahları ile Kaddafi yanlılarının ittifak halinde Libya ordusuna ve İslamcı militanlara karşı başlattıkları isyan sürüyor.

Perşembe, 23 Ocak 2014 15:04
El Kaide lideri Ayman el-Zevahiri, Suriye'de El Kaide ile diğer İslamcı gruplar arasında yaşanan çatışmaların durması için çağrı yaptı.

(soL - Dış Haberler) Youtube'da yayımlanan ve El Kaide lideri Ayman el-Zevahiri'ye ait olduğu iddia edilen bir ses kaydında, Suriye'deki çatışmaların durdurulması çağrısı yapıldı.

Zevahiri, "Suriye'de Beşar Esad'ı devirmek için mücadele eden her özgür insan, mücahidler ve Müslümanlar arasındaki çatışmanın derhal bitmesini istiyor" dedi.

Perşembe, 02 Ocak 2014 14:53
İstanbul'da bazı İslamcı dernekler, Fatih’te bulunan Saraçhane Parkı’nda El Nusra örgütünün bayrağını açarak aleni şekilde yardım topluyor.

ANF'nin haberine göre, Suriye’deki çeteleri destekleyen dernekler, İstanbul Fatih’te bulunan Saraçhane Parkı’nda, El Nusra örgütünün bayrağını açarak aleni şekilde yardım topluyor.

‘Suriye Nur Derneği’ ve ‘Şam Şerif Derneği’ adı altında insanlardan yardım toplayan ‘dernek’lere hiçbir müdahale olmadı.

Perşembe, 09 Ocak 2014 12:56
Erdoğan’ı tanımlayacak olan, Amerikancılık değildir. Tayyip Erdoğan, İslamcı bir siyasetçidir. İslamcılıktan kastımız, inanmak filan değil, dünyayı bütünüyle dinsel referanslarla algılamak ve ona göre şekillendirmeye çalışmaktır.

Erdoğan nasıl biridir?

Artık açık konuşma zamanı geldi. Amerikancılara karşı İslamcılarla, İslamcılara karşı Amerikancılarla ittifak yapma peşinde koşturanlara, bu koşuşturmaya umut bağlayanlara hatırlatma zamanı…

Bir şey anlamamışsınız demek durumundayız.

Çarşamba, 15 Ocak 2014 12:32
Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad BBC’ye yaptığı açıklamada, Batılı istihbarat kuruluşlarının, radikal İslamcı gruplarla mücadele görüşmeleri için Şam’ı ziyaret ettiklerini söyledi.

Mikdad, Devlet Başkanı Beşar Esad’ın devrilmesi için baskı yapan Batılı güvenlik yetkilileri ile politikacılar arasında bölünme olduğunu ifade etti.

Suriye Dışişleri Bakanı yardımcısı Mikdad, BBC’ye verdiği mülakatta Batılı hükümetlerin ‘sonunda Devlet Başkanı Esad’ın liderliğinden başka bir alternatif olmadığını anladıklarını’ söyledi.

Pazar, 05 Ocak 2014 18:04
ABD Hazine Bakanlığı sözcüsü John Sullivan İslamcı silahlı örgütlerin finansörü olarak bilinen Yasin El Kadı'nın ABD tarafından belirlenen kara listede kalmaya devam ettiğini, kararlarından emin olduklarını ve ABD'de sahip olduğu tüm malvarlığı ve hesapların dondurulması gerektiğini söyledi.

(soL - Dış Haberler) ABD Hazine Bakanlığı sözcüsü John Sullivan İslamcı silahlı örgütlerin finansörü olarak bilinen Yasin El Kadı'nın ABD tarafından belirlenen kara listede kalmaya devam ettiğini, kararlarından emin olduklarını ve ABD'de sahip olduğu tüm malvarlığı ve hesapların dondurulması gerektiğini söyledi.

Perşembe, 09 Ocak 2014 11:04
Kemal Okuyan

Artık açık konuşma zamanı geldi. Amerikancılara karşı İslamcılarla, İslamcılara karşı Amerikancılarla ittifak yapma peşinde koşturanlara, bu koşuşturmaya umut bağlayanlara hatırlatma zamanı…

Bir şey anlamamışsınız demek durumundayız.

Salı, 28 Ocak 2014 14:04
Suriye'nin Malula kasabasından İslamcılar tarafından kaçırılan rahibeler, İslamcılar tarafından önce fidye, daha sonra da esir takasının konusu haline getirildiler.

(soL - Dış Haberler) Suriye'de geçen Aralık ayında El Kaide bağlantılı militanların tarihi Hıristiyan köyü Malula'dan kaçırdıkları 12 rahibenin pazarlık için kullanıldığı ortaya çıktı.

Cuma, 24 Ocak 2014 10:50
Kerem Esenoğlu

Önümüzdeki yerel seçimlerin ne kadar önemli olduğu konusunda ortak bir kanının bulunduğunu söylemeye herhalde gerek yok. Artık “yönetemezliği” belli olmuş bir iktidar ile onun tarafından “yönetilemezliği” ortaya çıkmış halkın kapışmasına sahne olacak bu seçimler. Bu, öncekilerden daha fazla böyle.

Salı, 21 Ocak 2014 10:32
Neslişah Başaran

Başlığın mecazi olduğunu düşünenler yanılıyorlar. Gerçekten de birbirini yiyen insanlardan bahsediyoruz.

Pazar, 19 Ocak 2014 21:10
Suriye'deki büyük silahlı güçlerden olan İslami Cephe, Montrö'de yapılacak olan Suriye konferansına katılmayacağını açıkladı.

(soL - Dış Haberler) Suriye'deki birçok İslamcı çetenin bir araya geldiği çatı örgütü İslami Cephe, İsviçre'nin Montrö kentinde yapılması planlanan ve "Cenevre-2" olarak da bilinen Suriye konferansına katılmayacağını açıkladı.

Salı, 14 Ocak 2014 21:06
Tır kriziyle ilgili bugün bir kez daha konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MİT'in Suriyeli Türkmenlere yardım götürdüğünü iddia etti. Erdoğan, komşu bir ülke silah gönderilmesini ve büyük bir hukuksuzluğu savunurken, Türkiye'deki Suriyeli Türkmenler Kızılay Kampı'ndan kovuldu.

Meltem Türkoğlu - soL

Salı, 14 Ocak 2014 10:28
Külyutmaz Okur

Bünyamin Aygün, Suriye’de İslamcı gruplar tarafından rehin tutulduğu 40 güne dair derli toplu bir açıklamayı, Milliyet’te birlikte çalıştığı Kadri Gürsel’e verdiği röportajda yaptı.

Pazartesi, 13 Ocak 2014 10:51
Külyutmaz Okur

Basitçe bir siyasi parti, bir de “karanlık odak” bir cemaatin ittifakı olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Kusura bakmayın, çok yanılıyorsunuz!

Hadi bana güvenmiyorsunuz, müttefiklere de mi inanmıyorsunuz?

Bakın Yeni Şafak’ta Ergün Yıldırım’ın “Cemaatlerin AK Parti ittifakı” yazısına:

Çarşamba, 15 Ocak 2014 10:30
Kerem Esenoğlu

En muhalif olanları bile tersini yazamıyor. Sabahtan akşama kadar dünya ajanslarını izleyen bir gazeteci olarak bu gözlemimin dikkate alınmasını istiyorum. Yok. Tersine bir ifadeye rastlamış değilim, bizim “yandaş”, rabiacı basını saymazsanız eğer. Referandumda yönetimin istediği “evet” oylarının rekor düzeyde çıkacağı belirtiliyor.

Pages