61 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 15 Ocak 2014 22:51
Anayasa Mahkemesi, Devrimci Karargah davasına delil olarak eklenen MİT’in fişleme raporunun “özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği” kararını verdi. soL’a konuşan dava avukatı Ercan Kanar, Yargıtay aşamasında olan Devrimci Karargah davası kararının AYM’nin bu kararı doğrultusunda bozulması gerektiğini söyledi.

Selin Asker - soL

Çarşamba, 15 Ocak 2014 13:13
Anayasa Mahkemesi, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Devrimci Karargah davasında dosyaya 'delil' olarak konulan ve 17 kişiyle ilgili fişlemeleri içeren MİT raporu ile ilgili başvuruda, raporun "özel hayatın gizliliğini" ihlal ettiğine karar verdi.

Vatan gazetesinden Kemal Göktaş'ın haberine göre İstanbul'daki Devrimci Karargah davasının görüldüğü mahkeme dosyasına çok çarpıcı belgeler girmişti.

Cuma, 17 Ocak 2014 23:14
Devrimci Karargah davası kapsamında tutuklu bulunan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, "O kadar ağır şeyler yaptılar ki şimdi ilahi irade verdiklerini almak ve yaptıklarının karşılığı birbirine düşürdü. İki büyük güç karşı karşıya geldi" dedi.

Hanefi Avcı'nın Canlı Gaste'ye gönderdiği mektupla AKP-Cemaat arasında yaşanan çatışmayı yorumladı.

8 sayfalık mektuptan bir bölüm şöyle:

Perşembe, 02 Ocak 2014 16:31
Devrimci Karargah davası kapsamında hükmen tutuklu bulunan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, 'Haliç'te Yaşayan Simonlar, Dün Devlet Bugün Cemaat'' adlı kitap nedeniyle hakkında verilen 2 kez devlet memurluğundan ihraç ve 6 kez meslekten men cezasının kaldırılması talebiyle İçişleri Bakanlığı'na başvurdu.

Vatan'ın haberine göre Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan'ın verdiği dilekçede, Avcı'nın kitabında, "Türkiye Cumhuriyeti'nin karşı karşıya olduğu örgütsel tehlikeye 2010'da dikkati çektiği" ifade edildi.

Salı, 07 Ocak 2014 12:49
Suriye'nin batı destekli muhalefetinden 40 kişi, koalisyonun iktidardan uzak olması, Suriye içindeki halkın durumundan kopması gibi nedenlerle istifa etti.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) üyesi 40 kişi, örgütten istifa ettiğini açıkladı.

Suriye Ulusal Koalisyonu Türkmen temsilcisi Ziyad Hasan, SMDK'dan istifa edenlerin Türkmen Hareketi, İşadamları Forumu, yerel meclisler, Devrim Komuta Konseyi, genelkurmay üyeleri ve milli kişiliğe sahip şahsiyetleri temsil ettiğini söyledi.

Çarşamba, 01 Ocak 2014 15:15
Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesi üniversite öğrencileri İstanbul, Ankara, Eskişehir, Mersin, Antep ve Elazığ başta olmak üzere yurdun birçok yerinden bir araya gelerek topladıkları yardım ve hediyelerle 2014 yılını Van'lı depremzedelerle birlikte karşıladı.

(soL - Van) "Van için, insanlık için" sloganıyla Van Anadolu Konteynır Kenti'nde kalan ailelerin acılarına ortak olmak için Van'a geldiklerini belirten FKF'liler ailelerin hazırladığı yemekleri yediler, çocuklarla halay çekip, oyunlar oynadılar. Konteynır kentte yakılan ateşin etrafında toplanan FKF üyeleri burada bir basın açıklaması yaptı.

Salı, 28 Ocak 2014 11:04
Kemal Okuyan

Haziran günlerinde yaratıcılık had safhadaydı. Duvar yazıları, sloganlar, pankartlar… Kavganın estetiği de hissediliyordu olmadık zamanlarda mizahıyla, beklenmedik bir anda zerafetiyle ve gerektiğinde sertliğiyle…

Perşembe, 23 Ocak 2014 19:59
56 kamu emekçisinin yargılandığı İstanbul KESK davasının belkemiği delili olan 1055 no.lu CD kayıp. Birçok dava dosyasında da “delil” olarak kullanılan CD’nin adli emanetten talep edilmesi üzerine nerede olduğunun bilinmediği ortaya çıktı. İlk duruşması bugün görülen dava yarın devam edecek.

Selin Asker

Perşembe, 23 Ocak 2014 10:44
Kemal Okuyan

“Helal olsun Ukraynalılara, polisi amma madara etmişler…” Böyle konuşuluyor. Solculuk, devrimcilik, dilerseniz insanlık, polisi madara etmeye daraltılıyor. Bir de üstüne ne deniyor “Ukrayna’nın Gezi’si”!

Cuma, 17 Ocak 2014 13:03
Ankara'da TKP, ÖDP, Halkevleri ve EHP'nin çağrısıyla bir süredir devam eden ortak sol aday çalışması sonucunda Kaya Güvenç'in aday olmasına karar verildi.

(soL - Haber Merkezi)

Ankara'da kurulan ve çalışmalarına devam eden Ortak Sol Aday Meclisi, Kaya Güvenç'in adaylığına karar verdi.

Ortak Sol Aday Meclisi, 21 Ocak Salı günü saat 18.00′da ise İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu’nda geniş katılımlı bir etkinlik düzenleyecek. Etkinlikte mücadele programı da açıklanacak.

Perşembe, 16 Ocak 2014 10:24
Oğuz Oyan

Solda duranların büyük yolsuzluk konusunda yargı-iktidar çekişmesinde taraf seçmesi, taktik hesaplarla bir tarafın zayıflamasından medet umması, ancak bir tükenmişlik hali olarak betimlenebilir.

Pazartesi, 13 Ocak 2014 19:42
Ankara'da kurulan ve çalışmalarına devam eden Ortak Sol Aday Meclisi, yayınladığı deklarasyonda "Kaderimizi biz, kendimiz belirleyebiliriz" sözleriyle herkesi Ankara için mücadeleye davet etti.

(soL - Haber Merkezi) TKP, ÖDP, HE, EHP'nin çağrısıyla yola çıkan ve geçtiğimiz hafta içerisinde ikinci toplantısını yapan Ankara Ortak Sol Aday Meclisi, 13 Ocak Pazartesi günü bir internet sitesi oluşturarak halka açık bir imza metni yayımlayacak. 21 Ocak Salı günü saat 18.00′da ise İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu’nda geniş katılımlı bir etkinlik düzenleyecek.

Cuma, 03 Ocak 2014 21:32
Ahmet Mümtaz İdil

2013, Haziran Direnişi’nin yüreklerde yarattığı umutla, büyük bir kazanım olarak kapanmak üzereydi ki, kimsenin öngörüde bulunamadığı “17 Aralık” depremiyle bir kez daha uyandı.

Salı, 28 Ocak 2014 18:47
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Kaya Güvenç TMMOB ve DİSK'i ziyaret etti.

(soL - Haber Merkezi) Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı TMMOB 36-37. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Güvenç ile birlikte ÖDP Parti Meclisi Üyesi Hasan Hayır ve Haydar İlker‘in de katıldığı görüşmede TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Yönetim Kurulu 2.

Çarşamba, 15 Ocak 2014 10:57

Hemen konuya girelim, kahramanımız Fazıl Say.

Fazıl Say bırakın Türkiye’yi, dünyanın en önemli bestecileri arasında. Müzik tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Dünyanın önde gelen bestecileriyle çalışma fırsatı buldu. Ama…

Ama Fazıl Say’a iyi bir müzisyen olmak yetmedi! Çünkü o bir aydın. Ülkesinden kovulan Türk aydını.

Pages