1063 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 15 Ocak 2014 10:38
İlhan Cihaner

Hâlâ “yeni Türkiye” güzellemesi yapan utanmazlar var. Oysa “yeni Türkiye” diye diye sirke çevirdikleri bu ülkenin, sadece yarım saatlik “performansını” izlemek, utanıp susmaları için yeterli

Pazar, 19 Ocak 2014 13:00
Burak Gürbüz

Savcıların yerlerinin yürütme tarafından teker teker değiştirildiği, savcılar ile emniyet mensuplarının kavga ettiği, hükümet üyelerinin yolsuzluklarını haber yapan kanallara RTÜK’ün ceza verdiği, yolsuzlukları ortaya çıkaran yargı mensuplarının görev yerlerinin değiştirildiği, iktidarın kontrolü kaybedip daha fazla faşizme kaydığı bir ülkeden bahsediyoruz.

Çarşamba, 08 Ocak 2014 13:34
Japonya gezisini sürdüren Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin bölgesel ya da küresel bir güç olma amacının olmadığını söyledi. Erdoğan, Türkiye'nin yalnızca üzerine düşeni yaptığına dikkat çekti.

(soL - Dış Haberler) Japonya'nın başkenti Tokyo'daki bir konferansta konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin bölgesel ya da kürsel bir güç olma hedefinin olmadığını açıkladı.

Pazar, 05 Ocak 2014 18:53
Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye sınırına yakın kasabalarda silahlı gruplar büyük bir iç savaşa tutuştu. Saldırıya uğrayan El Kaide bağlantılı gruba yakın kaynaklara göre, saldırı Türkiye’de planlandı. Çatışmaların Türkiye’ye sıçraması tehlikesi bulunuyor.

(soL - Dış Haberler) Suriye’nin kuzeyinde bir süredir El Kaide bağlantılı Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) ile diğer silahlı gruplar arasında devam eden gerilim Cuma günü patladı. Taraflar arasında İdlib ve Halep’te şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Perşembe, 30 Ocak 2014 10:59
Osman Çutsay

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın efendileri arasında da ciddi gerginlikler var.

Çarşamba, 29 Ocak 2014 10:44
İstem Fer

Geçtiğimiz cuma Berlin’deki “Hedef Türkiye 2014 Tübitak Çalıştayı”ndaydım. Araştırmalarını yurtdışında sürdüren bilim insanlarını bir araya getirmek ve Türkiye ile işbirliği imkanlarını geliştirmek için düzenlenen bu çalıştaylar daha önce hep ABD’de yapılmıştı. Avrupa’da ilk kez Berlin’de yapılan çalıştay, 2014 yılının “Türk-Alman Bilim Yılı” ilan edilmesi üzerine planlanmış.

Çarşamba, 08 Ocak 2014 13:17
Cenevre 2 yaklaşırken, konferansın hangi bileşenlerle yapılacağına dair soru işaretleri de çoğalıyor. Türkiye'nin, Batı destekli muhalefette meydana gelen istifa depremine önce destek verdiği sonra arabuluculuk yaptığı konuşulurken, Suudiler koalisyonun tek temsilci olduğunu belirtiyor.

(soL - Dış Haberler) Suriye'deki krizin siyasi çözümü için toplanması planlanan ikinci Cenevre konferansı öncesinde, uluslararası ve bölgesel güçler de Suriye üzerinden kendi hamlelerini yapmaya başladılar.

Pazar, 05 Ocak 2014 16:50
Hürriyet Yaşar

Hani, eski sokakların, caddelerin adları vardır ya, Muvakkithane Caddesi gibi, Şeyh Filanca Sokağı, Molla Falanca Sokağı gibi...

Pazartesi, 13 Ocak 2014 10:48
Haluk Işık

Geçen hafta “Şvayk”la başladığımız, bu hafta “Herostratus”la sürdüreceğimizi belirttiğimiz “kahramanlık” mevzusunu, gündemin aciliyeti nedeniyle öteliyoruz. Zaten işin esasını, bizden sonra Renan Bilek dostumuz, 9 Ocak tarihli Leke’de gayet güzel toparladı. Üç hafta üst üste aynı konuyu işlemenin, şimdilik bir anlamı yoktur.

Çarşamba, 15 Ocak 2014 10:50
Hâlâ “yeni Türkiye” güzellemesi yapan utanmazlar var. Oysa “yeni Türkiye” diye diye sirke çevirdikleri bu ülkenin, sadece yarım saatlik “performansını” izlemek, utanıp susmaları için yeterli...

Yeni Türkiye!

Hâlâ “yeni Türkiye” güzellemesi yapan utanmazlar var. Oysa “yeni Türkiye” diye diye sirke çevirdikleri bu ülkenin, sadece yarım saatlik “performansını” izlemek, utanıp susmaları için yeterli

Cumartesi, 18 Ocak 2014 15:38
17 Aralık yolsuzluk operasyonu çerçevesinde gün yüzüne çıkan devlet krizi Türkiye ekonomisini nasıl etkiledi?

(soL - Ekonomi)

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası dış rüzgârlara açık olan Türkiye ekonomisi, AKP-Cemaat tartışması adı altında yaşanan devlet krizi ile karşı karşıya kaldı. Kapitalizmin sürekliliğinin temel dayanaklarından biri olan siyasi istikrarın ortadan kalkmasıyla Türkiye ekonomisi yeni bir kırılmanın etkisi altına girdi.

Pazartesi, 27 Ocak 2014 11:07
Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikdad, Suudi Arabistan'ın farklı uyruklardan 450 tutukluyu Suriye'de cihat etmeleri şartıyla serbest bıraktığını ve mahkumların Türkiye üzerinden Suriye'ye girdiğini açıkladı.

Cenevre'de Suriye'deki savaşa ilişkin arayışlar sürerken Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, terörist grupların ülkeye Türkiye yoluyla girdiğini ileri sürdü.

Çarşamba, 29 Ocak 2014 22:56
Türkiye Sanatçılar Hareketi, Bilgi Üniversitesi’nde yapılacak “Sanat Konseyi Modeli” konferansı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Sanatçılar, konferansı “iktidarın çıkarmak istediği TÜSAK yasasını kamuoyu nezdinde meşrulaştırma girişimi” olarak nitelendirdi.

(soL-Kültür) İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Yerleşkesi’nde bugün 14.00-18.30 saatleri arasında yapılacak “Sanat Yönetiminde Yeni Arayışlar, Sanat Konseyi Modeli” konferansında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geliştirilen Türkiye Sanat Kurumu (TÜSAK) yasa önerisi, Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül ve İngiltere Sanat Konseyi’nden katılımcılarla tartışılac

Perşembe, 09 Ocak 2014 18:12
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Perde gerisinde IŞİD ile Suriye rejimi arasında ortaklık var" derken, "Türkiye'ye dönük bir psikolojik harekat yapılıyor sanki, Türkiye silahlı grupları destekliyormuş gibi" değerlendirmesinde bulundu.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Türkiye'nin Suriye'deki radikal unsurları desteklediğine dönük psikolojik hareket yürütüldüğünü belirterek, "Suriye rejimi unsurları, PYD unsurları, El-Kaide unsurları bizim için güvenlik riski oluşturan faktörlerdir" dedi.

Perşembe, 02 Ocak 2014 19:27
Bağdat yönetiminin El Kaide bağlantılı gruplara yönelik operasyonunun ardından Ramadi kentinde başlayan çatışmalar devam ediyor. Kentte çalışan Türkiye’den 90 işçi günlerdir şantiyede rehin durumda. Bağdat’taki Türkiye Büyükelçiliği ise kendilerinden yardım isteyen işçilerle dalga geçiyor.

Özlem Başarır - soL

Pages